Haberlerinceleme
Trend

Cinema 4D S22 Aboneler için yayınlandı

Maxon, Cinema 4D S22 yani; Cinema 4D animasyon yazılımının 22. sürümünü yayınladı ve ilk kez, abonelik yoluyla ödeme yapan kullanıcılar, ‘kalıcı lisansa’ sahip olanlardan (yani yükseltmek için ödeme yapanlardan) önce yeni özelliklere erişecekler.

Cinema 4D ilk olarak geçen Eylülün R21 sürümü ile abonelik yoluyla kullanıma sunuldu. Cinema 4D R22 varsaydığımız gibi bu yılın sonunda gelecek ve S22’den daha fazla yeni özellik içerecek.

Cinema 4D ve Zbrush kullanılarak karakter yaratma hakkında daha fazla bilgiye ZBrush’ta Karakter Yaratma Süreci ile ilgili bölümümüze bakabilirsiniz.

İşte abonelerin bugün indirebileceği Maxon tarafından sağlanan Cinema 4D S22 ‘nin yeni özelliklerinin özel bir listesi.

3DMADMAX ÖNERİLEN VİDEO

Yeni UV iş Akışı, Geliştirilmiş Ambalaj ve Otomatik UV Haritaları

Cinema 4D S22 Geliştirişmiş UV Haritaları

Geliştirilmiş seçim araçları, görselleştirme araçları ve aşamalı bir paket açma iş akışı, UV haritası tanımlamayı çok daha kolay hale getirirken, yeni paketleme algoritmaları doku çözünürlüğünü optimize eder.

Quel Solaar’dan Eskil Steenberg tarafından geliştirilen Daire Bakanlığı lisanslı teknolojiye dayanan yeni bir otomatik UV açma seçeneği, baking ve doku boyama için minimum bozulma ve örtüşmelerle temel bir paketin açılmasını kolaylaştırır.

Baking nedir? Hangi alanlarda kullanılır öğrenmek için Baking Nedir? Baking Kullanım Alanları bölümüne bakabilirsiniz.

Geliştirilmiş Viewport

Cinema 4D’nin yeni viewport çekirdeği, önümüzdeki yıllarda grafik teknolojisinden en iyi şekilde yararlanabilmek için Apple Metal’e tam destek sağlayacak bir çerçeve sunuyor. 

Kullanıcılar 3D sahneyi daha hassas bir şekilde görmenin, gelişmiş filtreleme ve çok örnekli performansın keyfini çıkarabilir.

Cinema 4D S22 Gelişmiş Viewport
Cinema 4D S22 Gelişmiş Viewport
Cinema 4D S22 Gelişmiş Viewport
Cinema 4D S22 Gelişmiş Viewport

Pipeline – GTLF dışa aktarma, GoZ Entegrasyonu ve Daha Fazlası

GLTF dışa aktarma, kullanıcılara web’de ve AR uygulamalarında 3D animasyonları paylaşmak için esnek ve verimli bir format sunarken, GoZ entegrasyonu gelişmiş şekillendirme için Pixologic ZBrush ile sorunsuz bir iş akışı sunar.

FBX ve Cineware içindeki Nodal malzemelere destek, gelişmiş malzemeler için pipeline iş akışını genişletir.

Modelleme Araçlarının Geliştirmeleri

Birçok küçük kullanılabilirlik geliştirmesine ek olarak, modelleme araçları daha hızlı ve daha sağlamdır ve yeni çekirdek mimarisi sayesinde UV ve tepe haritaları gibi ağ özelliklerini daha iyi korur.

Cinema 4D S22 Kuruluş Lisanslama Seçenekleri

Toplu Lisans Müşterileri, tek tek kullanıcılara veya gruplara lisans atamak için yüzer lisansların esnekliğini Maxon sunucularının erişilebilirliği ve güvenilirliği ile birleştirerek MyMaxon ekosistemindeki kuruluş hesaplarından yararlanabilir.

Daha fazla oku :

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu