incelemeVFX

En iyi After Effects Eklentileri

Yeni özellikler eklemek ve iş akışınızı hızlandırmak için en iyi After Effects eklentileri ‘ni keşfedin.

Adobe After Effects CC, birçok sanatçı için temel bir uygulamadır, çünkü özellikle çok çeşitli üçüncü taraf After Effects eklentileriyle birleştiğinde çok şey yapabilir. Doğru eklentiler yeni işlevler ekleyebilir veya iş akışınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Animasyonlarınızı ve 3B sanatınızı bir üst seviyeye taşımak için etrafındaki harika After Effects pluginler den önemli olanları sizin için seçmeye çalıştık.

Bu yazıda, 2019 için After Effects eklentilerinin görkemli dünyasına dalmaya başlayacağız. Aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi After Effects eklentileri var, ancak bu yazıda bu yıl düzenli olarak kullandığım 10’u paylaşacağım. Bu After Effects eklentileri, iş akışınızı geliştirmenize yardımcı olur, yalnızca temel After Effects uygulamasında bulunmayan özellikleri ekler ve işleri basit hale getirir.

01. En iyi After Effects eklentileri öne çıkan : Mocha Pro

Fiyat: $ 295 / Yıl

After Effects oldukça iyi izleme araçları sunsa da (Boris FX’in paketli Mocha AE eklentisi dahil), daha gelişmiş bir şeyin peşindeyseniz, zengin özellikli Mocha Pro’ya yükseltmeye değer. Bu güçlü, çok yönlü eklenti, hem AE hem de Premiere’ı destekler. Akademi Ödüllü düzlemsel izleme üzerine inşa edilmiştir ve en zorlu izleme, maskeleme ve stabilizasyon projelerini bile kolayca yönetebilir.

Yepyeni Mocha Pro 2019’da ayrıca gelişmiş bir kullanıcı arayüzü, etkileyici GPU nesnesi kaldırma, roto çalışması için manyetik yaylar ve 360 ​​/ VR desteği bulunur.

02. Plexus 3

Fiyat: 249,99 TL

Rowbyte Software’den Plexus, belli bir kitle edinerek önemli birkaç eklentiden biri haline geldi: herkes kısa bir süre Plexus efekti istediğinde ne bekleyeceğini biliyor. Gerçek şu ki, bazı manipülasyonlarla Plexus noktalardan ve çizgilerden çok daha fazlasını yapabilir. Plexus sürüm 3 daha da fazla efekt ve geliştirmeyle birlikte gelmiştir. Şahsen, Plexus sahnesini yönetmek için kolay bir yol sunan Plexus Nesne Panelini diğer karmaşık After Effects eklentilerinde de görmeyi isterim.

03. PQ FUI Oyuncaklar 2

Fiyat: 49 $

PQ FUI Toys 2, bir projeye hızlıca UI grafikler eklemeniz gerekirse hayat kurtarıcıdır. Bu After Effects eklentisi, UI tasarımınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz çok çeşitli küçük hareketli grafik öğeleri sunar. İçinizdeki sanatçı, önceden hazırlanmış kompozisyonları kullanma fikrinden faydalanabilirken, bu grafiklerin her biri, temel seviyeye kolayca düzenlenebilir ve projenizde zaman ön plana çıktığında, büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilir.

04. Magic Bullet Colorista IV

Fiyat: 199 $

Colorista, After Effects için popüler bir renk ve derecelendirme aracı olarak yıllardır çevrededir. Sürüm IV yaratıcısı Red Giant ile, işleri tamamen yeni bir seviyeye taşıyarak, herhangi bir beceri düzeyindeki renklendiriciler için hayati bir After Effects eklentisine dönüştürdü. Yeni Kılavuzlu Renk düzeltme araç seti, çekimlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için gerekli adımları atmanın yanı sıra birkaç tıklamayla mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Burada kullanılan işlem, bu eklentinin hayati renklendirme becerilerini öğretebileceği ve mükemmel bir renklendirme iş akışının temelini oluşturabileceği anlamına gelir

05. Duik

Fiyat: Ücretsiz

After Effects iyi bir temel donanım sistemine sahipken, Duik donanımları tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Artan bir şekilde müşteriler, herhangi bir ileri animasyon çalışması için Duik’i istiyor ve eklenti, çok çeşitli projeler için animasyonların omurgası olarak görülüyor. Oh, ve Rainbox’ın After Effects eklentilerinin geri kalanıyla birlikte tamamen ücretsiz etkili bir eklentidir.

06. Nodes 3

Nodes 3, saniyeler içinde gelişmiş animasyonlar oluşturmak için mükemmeldir

Fiyat: 299 $

Nodes 3, gelişmiş 3B UI öğelerinden daha fazla soyut öğeye kadar her biri 3B alanda manipüle edilip yönlendirilebilen çok çeşitli görüntüler oluşturabilir. Bu AE eklentisinin tek dezavantajı, hala Windows desteği olmamasıdır. Ancak, Mac tabanlıysanız, Nodes kontrol etmeye kesinlikle değer.

07. AfterCodecs

Adobe uygulaması başına 89,99 ABD doları

Birçok hareketli grafik sanatçısı tarafından karşılaşılan en büyük sorunlardan biri, çekimlerin doğru formata kodlanmasıdır. Sorun birkaç faktörle daha da kötüleşti: Windows’a geçiş yapan sanatçıların sayısı ve Adobe’nin Apple ProRes gibi popüler kod çözücüler için yamalı destek sağlayan QuickTime desteği de kesildi.

Neyse ki, AfterCodecs bu problemi ortadan kaldırmak için bir çözüm sunar. AfterCodec, ProRes kodlamasını pencerelerde mümkün kılar ve aynı zamanda 864’ten daha büyük H264’leri dışa aktarma gibi ekstra hediyeler de sunar. Hem Windows hem de Mac için kullanılabilir.

08. Saber

Fiyat: Ücretsiz

Video CoPilot, en yenilikçi After Effects eklenti yaratıcılarından biri olarak iyi bir üne sahiptir. Ancak, eklentilerinin birçoğu önemsiz bir fiyata geldiğinden, şirketin tamamen ücretsiz bir eklenti yayınlamasını görmek harika. Saber, çok çeşitli amaçlar için oldukça güçlü bir aydınlatma ve efekt aracıdır. Sadece ışık hüzmeleri oluşturmak için kullanılamaz (örneğin… ışın kılıcı), aynı zamanda geniş bir ön ayar yelpazesi ve katman maskeleriyle çalışma yeteneği ile birlikte gelir.

09. Lenscare

en iyi after effects eklentileri
Lenscare, CG ve video için inandırıcı alan derinliği efektleri sağlar

Fiyat: 199 $

Sanatçılar ve stüdyolar arasında evrensel olarak popüler olan bir After Effects eklentisi varsa, Frischluft’tan Lenscare dir. Lenscare iki eklentilidir. FL Alan Derinliği ( FL Depth ), CG’de CG’de gerçekçi bir alan derinliği oluşturmak için ek yükü olmadan 3B renderdeki derinlik verilerini kullanabilir. Bu eklenti ile, odak noktası ve derinlik miktarı canlandırılabilir. FL Odak Dışı ( FL Out of Focus ), derinlik girişi olmayan daha hızlı bir versiyondur. Güzel mercek bulanıklıkları oluşturmak için Frischluft motorunu kullanır.

10. Stardust

Fiyat: 249 $

Uzun süredir Red Giants’ın Formu ve Partiküleri, parçacık sistemleri oluşturmak ve 3D modellerle yeni görünümler eklemek isteyen After Effects sanatçılarının kullandığı eklentiler oldu. Tabi ki Superluminal’in Stardust’ı sahneye çıkana kadar da böyle sürdü.

Stardust, After Effects’teki parçacıklar sistemlerinde yepyeni bir paradigma yaratıyor, bu da düğüm tabanlı iş akışı sayesinde kullanıcıların diğer eklentilerde elde etmek neredeyse imkansız olan özel hareketli grafikler oluşturmalarını kolaylaştırıyor. Çok çeşitli ön ayar seçenekleri sunan Stardust, After Effect kullanıcılarının ilgisini hak ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu