inceleme
Trend

En iyi ücretsiz ekran kayıt programları 2019

Masaüstünüzden oyun ve diğer yazılımları yakalamak veya oynatmak için en iyi ücretsiz ekran kayıt programları kılavuzumuza göz atın. ( 2020 yılının en iyi ekran kayıt programları listemizi yayınladık hemen göz atın )

Ücretsiz bir ekran kaydetme programı, masaüstünüzde neler olup bittiğini gösteren bir video çekmek istiyorsanız tam ihtiyacınız olan şeydir. Ekran görüntüsünün gelişmiş bir versiyonu gibi, ekran kaydı da demo videolarını yaratmanızı, posterity için oyun başarılarını kaydetmenizi ve YouTube için çevrimiçi paylaşılabilecek videolar oluşturmanızı sağlar.

Ayrıca internetten canlı yayın yapmak için İnternetten Canlı Yayın Nasıl Yapılır? (Youtube, Twitch Facebook ve Diğer platformlarda) kılavuzumuza bakmayı unutmayın.

En iyi ücretsiz 5 ekran kayıt programı

Çektiğiniz çekimlerle ne yapmak istediğinize bağlı olarak, doğru ekran kaydedici programını seçmek önemlidir. Farklı kayıt cihazları, bir dizi farklı özellik sunar, farklı formatlardaki çekimleri kaydedebilir veya web kamerası gibi harici kaynaklardan çekimler yapabilir. Hatta bazıları size doğrudan program içinden internete yükleme olanağı sunar. Bazıları ortalama bir donanıma sahipken bazıları da daha zorlu donanımlar ile çalışır. Mesele şu ki, bolca seçenek var.

Tatil Budur Fırsatı

Bilgisayarınızdan çekilen görüntülerle ne yapmayı düşünürseniz düşünün, iş için doğru programa veya araca ihtiyacınız vardır. Ve burası en iyi ücretsiz ekran kayıt programları bulacağınız en iyi yerdir. Bir göz atın ve hangisinin sizin için en iyisi olduğunu görün.

1. OBS Studio

en iyi ücretsiz ekran kayıt programları
Obs Studio

Yüksek kaliteli kayıtlar elde etmenize yardımcı olacak özelliklerle donatılmış, oyunları yakalamak veya yayınlamak için en iyi ücretsiz ekran kayıt programları kategorisinde ilk sırada yer alır.

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
HD akış ve kayıt
Video uzunluğu sınırlaması yok
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Kurulum biraz zaman alıyor

Hevesli bir oyuncuysanız, OBS Studio sizin için en iyi ekran yakalama programıdır. OBS Studio, oldukça popüler olan FRAPS’ın aksine, OBS Studio açık kaynak kodludur ve tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz ekran kaydedici OBS Studio, kayıtlarınızın sayısı veya uzunluğu ile ilgili hiçbir kısıtlama olmaksızın, yüksek tanımlı akış ve kaydetmeyi destekler. Twitch veya YouTube oyunlarına canlı yayın yapabilir, projeleri kaydedebilir ve daha sonra geri dönebilir veya çekimlerinizi FLV biçiminde kodlayabilir ve yerel olarak kaydedebilirsiniz.

OBS Studio doğrudan grafik kartınızdan kayıt yapabildiğinden, kaydı kontrol etmek için özelleştirilebilir kısayol tuşlarıyla tam ekran modunda çalışan oyunları yakalayabilir (birçok ekran kaydedici yalnızca oyun pencereli olduğunda kaydedebilir). OBS Studio ayrıca gelişmiş performans için çok çekirdekli işlemcilerden tam olarak faydalanabilir ve 60FPS’de (veya daha yüksek) kayıt yapabilir.

İstediğiniz gibi tam olarak ayarlamak biraz zaman alabilir, ancak OBS Studio oyuncular için en iyi ve en güçlü ekran kaydedicidir.

2. FlashBack Express

en iyi ücretsiz ekran kayıt programları
Flashback recorder Flashback Express

Oyun kaydetmek ve web kameranızdan görüntü yakalamak için ideal olan bir diğer özellikli ekran kaydedici.

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
İyi tasarlanmış arayüz
Dahili video editörü
Çıktı formatları seçimi

OBS Studio, bir masaüstünden veya web kamerasından kayıt yapmak için en iyi seçeneğimizdir, ancak Flashback Express, OBS Studio ya çok yakın özellikler barındırır. Ücretli bir programın ücretsiz bir sürümü olmasına rağmen, FlashBack Express kayıtlarınıza çirkin filigranlar koymaz veya zaman sınırlaması getirmez ve birçok premium programa rakip olan özellik ve araçlarla doludur. Arayüzü OBS Studio’dan daha az korkutucu, bu yüzden daha önce hiç bir ekran kayıt cihazı kullanmamışsanız mükemmel bir seçimdir.

Tüm ekranınızdan, bir pencereden, seçilen bir alandan veya web kamerasından kayıt yapabilirsiniz. Tamamladığınızda, kaydınız ihtiyaçlarınızı karşılamak için kırpabileceğiniz, ardından YouTube’a, bir FTP sunucusuna veya PC’nize aktaracağınız basit bir düzenleyicide beraberinde çalışacaktır.

Bu tamamen ücretsiz bir ekran kaydedici olmasına rağmen bir çok programda olduğu gibi ekstra tanımlanmış gelişmiş özelliklerini kullanmanız için standart bir ücret ödemeniz gerekir. Flashback’in gelişmiş seçeneklerine dalmak için bir dakikanızı ayırırsanız, masaüstünüzdeki kayıtların gerçekten profesyonel görünmesini sağlayacak, özenle tasarlanmış bir dizi ayar bulacaksınız. Kayıt cihazı, ekrana girilen şifreleri otomatik olarak gizleyebilir, saçma duvar kağıdınızı düz bir duvar kağıdı ile değiştirebilir, dağınık masaüstü simgelerini gizleyebilir ve takip etmeyi kolaylaştırmak için fare işaretçinizi vurgulayabilir. Ayrıca saniyede kaydedilen kare sayısını tanımlamanıza izin veren özel bir oyun modu da var.

Bir özellik belirlemediğiniz sürece kayıtlarınızın uzunluğu sınırsızdır; bu, kayıtlarınız için cihazını yanlışlıkla bırakma ihtimalinize karşılık yararlı olabilir. Ayrıca uzun kayıtları bölümlere ayırmayı da seçebilirsiniz. Büyük, hantal dosyalar oluşturmamanıza yardımcı olan mükemmel bir özellik. Ayrca kayıtlarınız da filigranlanmayacak.

Son güncellemelerin ardından, Flashback Express WMV, AVI ve MP4 formatlarında dışa aktarabilir, ayrı bir video dönüştürücüsüne olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve artık etkinleştirme için ücretsiz bir lisans anahtarı gerektirmez. Yalnızca yazılımı yükleyin ve kayda başlamak için hazırsınız.

Geliştirici Blueberry Software ayrıca özellikle oyunlar için tasarlanmış ücretsiz bir ekran kaydedici olan FBX ‘i piyasaya sürdü. Bu kaydedici, AMD ve Nvidia kartları ve Intel CPU’lar için donanım ivmesiyle HD oyun görüntülerini kolaylıkla yakalayabilir.

3. Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici

en iyi ücretsiz ekran kayıt programları

Çoğu masaüstü uygulamasından daha güçlü bir online ekran kaydedicidir. en iyi ücretsiz ekran kayıt programları listemizde üçüncü sırada yer alır.

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Zaman sınırı veya filigran yok
Birçok export dosya seçeneği
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Oyunlar için uygun değil

Bir sunum, yazılım tanıtımı veya öğretici kaydetmek istiyorsanız, Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydediciyi deneyin. Tarayıcı tabanlı bir araçtır, oyun için uygun değildir, ancak diğer işler için çok ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydediciyi ilk defa kullanırken, küçük bir başlatıcı uygulaması indirmeniz istenir. Daha sonra, çoğu masaüstü ekran kayıt yazılımında bulacağınızdan daha fazla seçenekle dolu bir kontrol çubuğu sunulur. Masaüstünüzden veya web kameranızdan çekimler yapabilir ve PC’nizden, mikrofondan veya her ikisinden de ses kaydı yapabilirsiniz.

Tüm ekranı kaydedebilir, manuel olarak bir alan seçebilir veya önceden ayarlanmış çözünürlüklerden birini seçebilirsiniz. Örneğin: YouTube için bir klip kaydederseniz ve daha sonra yeniden boyutlandırmak için ayrı bir video düzenleyici kullanmak istemiyorsanız idealdir.

Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici ayrıca hız ve rahatlık için özelleştirilebilir klavye kısayolları sunar. İmleci kayda dahil edip etmemeyi seçebilir ve MP4, WMV, AVI, MOV ve daha pek çok çıktı formatından seçiminizi yapabilirsiniz. Kayıt sırasında ek açıklamalar bile ekleyebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, kaydı bir video dosyası veya GIF olarak kaydedebilir, doğrudan YouTube veya Vimeo’ya yükleyebilir veya Google Drive veya Dropbox’a gönderebilirsiniz. Klibi de düzenleyebilirsiniz. Bu seçeneğin seçilmesi, videonuzu tercih ettiğiniz biçimde dışa aktarmadan önce basit ayarlamalar yapmanızı sağlayan ek bir bileşen (Apowersoft Video Editor) indirir. Gerçekten istisnai bir araç.

‘ Download desktop version’ düğmesinin Apowersoft Ekran Kaydedici Pro adlı bir programa bağlandığını unutmayın. Bu premium bir uygulamanın deneme sürümüdür.

4. Debut Video Capture

en iyi ücretsiz ekran kayıt programları
Debut Video Capture, bazıları kadar güçlü görünmeyebilir, ancak çok iyi bir performans sergiliyor.

İnanılmaz derecede esnek ve ekran kayıt etmekten çok daha fazlasını yapabiliyor.

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Planlanabilir kayıtlar
Harici kameralardan kayıt özelliği
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Eski bir arayüz

Debut Video Capture, PC monitörünüzde olanları yakalamaktan çok daha fazlasını yapabilecek çok güçlü bir programdır.

Temel ekran kaydına ek olarak (zaman sınırı veya filigran olmadan), Debut Video Capture, web kameraları ve güvenlik kameraları dahil olmak üzere harici cihazlardan gelen görüntüleri de kaydedebilir. Düzenli bir programa bile kayıt yapabilir, bu da bir ev güvenlik sisteminin ana merkezi olabileceği anlamına gelir. Kişisel kullanım için tamamen ücretsiz bir program için oldukça iyi özelliklere sahip olduğu söylenebilir.

Kayıt sonrası düzenleme araçları yoktur, ancak kayda başlamadan önce filtreler uygulayabilir ve kendi başlıklarınızı ve filigranlarınızı ekleyebilirsiniz. Videoları doğrudan YouTube’a veya Facebook’a dışa aktarma seçeneği yoktur, ancak MP4, MOV ve AVI dahil tüm ana formatlarda kaydedilebilir.

5. ShareX

Ekran kayıtlarınızı çevrimiçi olarak paylaşmak istiyorsanız iyi bir seçim.

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Video dosyası veya GIF olarak yakalayın
Çok fazla dışa aktarma seçeneği
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Sezgisel olmayan arayüz
Oyunlar için uygun değil

ShareX, hareketsiz ekran görüntülerini yakalamak ve video kaydetmek için açık kaynaklı bir uygulamadır. Endişelenecek filigran veya zaman sınırı yoktur, ancak arayüzü dünyadaki en sezgisel olanı değildir, bu nedenle klavye kısayollarını kullanmaktan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Hızlı başvuru için Shift + Print Screen’e dokunarak bir kayda başlayabilir ve Ctrl + Shift + Print Screen’i kullanarak tekrar durdurabilirsiniz.

Bu ücretsiz ekran kaydediciyi, videonuzu yakalamak yerine forumlarda ve sosyal medyada paylaşmak için GIF olarak kaydetmek için de kullanabilirsiniz.

ShareX aynı zamanda parlak bir ekran kaydedici değil, tüm kaydırma web sayfasını yakalayabilir, OCR ile metin yakalayabilir ve tanımlayabilir ve hatta bir zamanlamaya göre ekranınızı da yakalayabilir.

En iyi özelliklerinden bir diğeri de, çekilen fotoğraflarınızı ve videolarınızı doğrudan bir dosya paylaşımına veya sosyal medya sitesine gönderme yeteneğidir. Projenin sitesinde bu konu ile alakalı kontrol edebileceğiniz bir çok seçeneği bulabilirsiniz.

Ne yazık ki, ShareX tam ekran modunda çalışan oyunlardan ekran kapma veya kayıt yapmayı desteklemiyor. Bunun dışında size son derece iyi hizmet verecek mükemmel bir ekran kaydedici.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu