inceleme

PortraitPro Body Studio 3: Hızlı ve Kolay Vücut Düzenleme

Anthropics’in tam vücut portreleri için akıllı rötuş yazılımı olan PortraitPro Body Studio 3’ü gözden geçiriyoruz. Hadi başlayalım!

Yüz portre muadiline benzer şekilde, PortraitPro Body Studio, hızlı ve kolay bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda etkileşimli eğitim seti ile sizi karşılıyor. Ardından program hakkındaki bilginizi ve anlayışınızı derinleştirmek için daha fazla eğitimler sizi bekliyor.

PortraitPro Body Studio 3 Çalışma Prensibi

PortraitPro Body Studio 3: Hızlı ve Kolay Vücut Düzenleme

Buradaki temel dayanak, yazılıma burnun nerede olduğunu ve vücudun erkek mi dişi mi olduğunu söylemenizdir. Ardından, vücut bölümlerini otomatik olarak bulur ve düzenlemeye başlamanızı sağlar. Bu kadar kolay olması şaşırtıcı!

Bu otomatik tanıma, çoğu ön, tam vücut görüntüsü için harika çalışacaktır. Ancak daha karmaşık pozlara sahip resimleriniz olsa bile, programın değişiklik istediğiniz yerlerin nerede olduğunu bilmesini sağlamanın yolları vardır. Her adımda yardıma ve ipuçlarına sahip olacaksınız, bu yüzden bu harika yardım sistemi sayesinde çok hızlı bir şekilde öğreneceğiniz için size ayrıntılı olarak anlatmakla bile uğraşmayacağız.

PortraitPro Body Studio 3: Hızlı ve Kolay Vücut Düzenleme

Düzenlemenin ilk durağı, gövdede büyük ölçekli değişiklikler yapmanızı sağlayan şekil kaydırıcılarıdır (shapesliders). İnce, kıvrımlı, kaldırmalı ve uzun sürgülerle hızlıca değiştirebilir ve ardından gerekirse gövde, kollar, bacaklar ve iskelet bölümleri içindeki rafine sürgüleri kullanabilirsiniz. PortraitPro Body Studio 3, böylesine sert değişiklikleri hızlı ve kolay yapmanızı sağlayacaktır.

Vücut Şeklini Değiştirmek İçin Curve Tools Aracı

PortraitPro Body Studio 3: Hızlı ve Kolay Vücut Düzenleme

Sırada eğri araçları (curve tools) var. Curve Tools, vücudun şeklini daha da iyileştirmek, şişkinliklerden kurtulmak ve akıllı bir sıvılaştırma gibi başka yerel değişiklikler yapmak için bir dizi araçtır. Bunlar çok kullanışlıdır çünkü daha önce işaretlenmiş vücut parçalarını kullanırlar, bu nedenle herhangi bir şeyi rötuşlamak çok kolaydır. Giysiler, kayışlar vb. aksesuar ve kumaşlardan kurtulmak için bir dizi araç seti bile içerisinde var!

PortraitPro Body Cilt Araçları (Skin tools)

PortraitPro Body Studio 3: Hızlı ve Kolay Vücut Düzenleme

Sırada cilt araçları var. Bu panel, vücuttaki çıplak cilt alanlarını seçmenize ve değiştirmenize olanak tanır. Daha sonra bir kaydırıcıyla cildi pürüzsüzleştirebilirsiniz. Karın germe yapmak için özel bir kaydırıcı var, açıkta kaldığında mide bölgesini iyileştiriyor. Göbek deliğinin görünümünü bile değiştirebilirsiniz!

Ardından, size temel yüz iyileştirmeleri için güçlü araçlar sağlayan yüz ayarları kullanabilirsiniz.

İşin çoğunu yaptıktan sonra Warp Fixer, görüntünün vücut manipülasyonu nedeniyle bozulan kısımlarını düzeltmenize olanak sağlayacaktır. Vücudun parçaları üst üste binen çizgilerle karmaşık görüntülere sahip olsanız bile, Warp Fixer, bozulmalardan kurtulmanıza yardımcı olacak sağlam bir araç setiyle birlikte gelir.

Son olarak Resim (Picture) bölümü, görüntünün rengini ve kontrastını kontrol etmenizi sağlar. Bilirsiniz, temel ama ihtiyaç duyulan seviyeler, sıcaklık, pozlama, doygunluk vb. Hatta siyah beyaz bir kaydırıcı ve bir sepya var. Burada resminize son dokunuşları yapabilirsiniz.

PortraitPro Body İncelemesi – Sonuç

Bu araç seti, hobi ile uğraşan kişilerden, tecrübeli profesyonellere kadar her seviyedeki kullanıcılar için paha biçilmez bir araçtır. Çünkü neredeyse hiç öğrenme eğrisi olmadan inanılmaz derecede kolaydır.

PortraitPro Body Studio 3’ü buradan indirip deneyebilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu