3DNasıl Yapılır

Houdini Tutorial ‘ların en iyi 10 tanesini paylaşıyoruz

Houdini tutorial ‘lar ile birçok Hollywood filminde kullanılan VFX’leri oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Houdini, VFX oluşturmak için çok özel araçlara sahip, güçlü bir canavardır. Ancak ilk öğrenme eğrisi diktir, bu nedenle, sıvı etkilerinden yıkıma kadar sunulan en eğlenceli ve kullanışlı araç ve iş akışlarından bazılarına, başlamanızı sağlamak için bu tutorial listesini derledik.

Bu harika Houdini tutorial lar ile, mevcut en yetenekli vfx araçlarından biri olan Houdini’den en iyi şekilde yararlanın.

01. Houdini Tutorial – Okyanuslar Oluşturun

Okyanus yüzeyinin oluşturulması genellikle uzman araçlara bırakılmış bir görevdir, ancak Houdini’nin yerleşik araçlarla inanılmaz derecede inandırıcı sonuçlar elde edilebilir. Tüm ayrıntıları ve ipuçlarının kapsadığı, nasıl kurulup oluşturulacağını gösteren harika bir Houdini Tutorial videosu.

02. Gerçekçi Yangın Simülasyonları

Her ne kadar Houdini’nin ateş ve duman için varsayılanları oldukça iyi olsa da, daha gerçekçi görünmelerini sağlamak mümkün ve bu videoda Henry Medhurst size nasıl olduğunu gösteriyor. İnce anlatımı ve takip etmesi kolay bir tarza sahip olan Medhurst, simülasyonlarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi gösteren Houdini Tutorial videosu.

03. Hacimli Booleanlar

Houdini’nin kolaylıkla kullandığı, birçok uygulamada oldukça zor olan bazı görevler veya efektler var. Ciltlerle çalışmak bunlardan biri ve bu eğitimde, Entagma’dan Moritz, size bir nesneyi voksellerle değiştiren bir nesnenin görünüşünün nasıl yaratıldığını gösteriyor.

Houdini Tutorial
Karda ayak izlerinden, soyutta her alana kadar çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz

04. Nokta ve Çokgen Eğim Verme

Houdini farklı platformlarda yaratılan varlıkları idare etmek için harika olsa da, aynı zamanda yetkili bir modelleme aracıdır.Bu videoda, pah açma aracı ile modelleme çalışmasının nasıl yapıldığını görerek, köşelerin eğim şekli ve alt bölme seçeneklerine nasıl erişileceği gibi çeşitli seçeneklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.

05. Houdini Tutorial- Kıvrımlı Ekstrüzyonlar

Houdini’nin modelleme araç takımı, sıkça gördüğümüz normal doğrusal yoldan ziyade, kavisli bir yol izleyen ekstrüzyonlar oluşturmak için özel teknikler kullanıyor. bu teknikler de dahil olmak üzere kıvrımlı modellerin nasıl yapıldığını öğrenin.

06. Kalabalık Simülasyonları Yapma

Houdini’ye yeni eklenen bir şey, şaşırtıcı bir şekilde, görsel efekt çekimleriniz için dinamik etkileşimlerle tamamlanmış arka plan kalabalıkları oluşturmanıza olanak sağlayan Kalabalık Simülasyon aracıdır. Guillaum Fradin’in bu tanıtım videosu, sizi araçlar ile çalıştırıyor ve ardından hepsinin tam bir özetini içeren birleştirilmiş ayrıntılı videolar izliyor.

07. Houdini Tutorial – Şelale Simülasyonları Yapma

Go Prosedürü bu tutorial’ı bir süre önce yarattı, bir şelale oluşturmak için iş akışını ele alan en iyi rehberlerden biri ünvanını sürdürüyor. Video, bu orta seviye çalışma için en uygun olan Houdini’nin Flip Fluids çözücüsünü kullanarak ana gövdenin etkileşimlerinden su sıçramalarına kadar her şeyi kapsıyor.

08. Prosedürel Örümcek Ağı Yapma

Bu eğitici yazıda Tolya Shuverov, Houdini’de nasıl prosedürlü bir örümcek ağı oluşturabileceğinizi gösteriyor. Video anlatılmamış, ancak izlemesi kolay ve uygulaması son derece basittir. Ve size çok fazla zaman kazandıracaktır.

09. Gerçekci Şekilde Lav Yapma

Houdini Tutorial
Nasıl olduğunu biliyorsan Houdini ile bu gerçekci lav’ı yapma çok kolaydır.

VFX sanatçısı Ben Watts’ın sitesi sadece mükemmel portföyünü barındırmıyor, aynı zamanda gerçekten faydalı tutorial’lardan oluşan bir şölen sunuyor. İyi sunulmuş ve düşünülmüş, hepsi de izlemeye değer özellikleri içerisinde barındırıyor. Çalışmalrınızda lav gibi kalın, sıcak, mahmuz sıvıları kullanmanız gerekiyorsa Ben sizin adamınızdır.


Houdini Tutorail Part 1

Houdini Tutorail Part 2

10. Madelbrot and Mandelbulb

Bu listedeki son eğitim için Entagma’ya ve Mandelbrot setleri hakkındaki harika videosuna geri dönüyoruz. Eğer hiç bir kaos teorisi, matematik ya da soyut ama formüle dayalı sanatla ilgilendiyseniz, bu sizin için çok iyi bir öğretici olacaktır. Hepimizin aşina olduğu fraktalların 3D karşılığı olan Mandelbulbs’ın renderleri güzel ve büyüleyici. Kesinlikle araştırmaya değer.

İlgili Makaleler

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu