3DDijital Sanat
Trend

En iyi 11 oyun karakter tasarımı

Oyun dünyası, garip ve harika karakterlerle doludur. En iyi oyun karakter tasarımı için uğraşan tasarımcılar, kendinizi mükemmel bir kahramanın yerine koyabilemeniz ve oyuna dahil olabilmeniz için karakterlere farklı özellikler tanımlarlar.

Herkesin favori bir video oyun karakteri var, değil mi? Lara Croft’tan Usta Şefe kadar. İşte ekranlarımızı süsleyen en ikonik video oyun karakterleri bu yayınımızda.

İşte en iyi 11 video oyun karakter tasarımı. Aşağıdaki kreasyonlar etkileyici 3D sanat becerilerini ve bazı akıllı karakter tasarım dokunuşlarını birleştiriyor.

01. Trico – Son Koruyucu

Oyun karakter tasarımı
The Last Guardian’s Trico ‘ya bakmak, sabrınız için gerçek bir sınav olabilir, ancak bu çabaya değer

Fumito Ueda’nın Son Muhafızı’ndaki karakteriniz, gösterinin yıldızı Trico’dur. Dev bir bebek, yarı kuş yarı memeli yaratığın güvenliği için rehberlik etmeye çalışıyorsunuz. Oldukça güçlü, ancak dayanılmaz, savunmasız ve kolayca ürkütücü olan Trico, tamamen sevimli ve tamamen korkutucu hisler arasında gidip gelen bir çılgınlığa sahiptir.

Trico belli eylemleri gerçekleştirmeye teşvik edilebilir, ancak on tonluk bir yavru kedi sürmek gibidir; kendi kişiliğine sahiptir ve genellikle başarmaya çalıştığınız görevlerle çelişir, sizi dikkat dağıtmaya sürükler ancak sonuçta başarıyı daha da değerli hissettirir.

02. Abe – Oddworld

Oyun karakter tasarımı
Abe, Oddworld kurucu ortağı Lorne Lanning tarafından 1997 yılında kuruldu.

Abe ile ilk tanıştığımızda, komik görünüşü ve karamsar sesi, görevi için hazırlıksız görünmesini sağlıyor. İnkar edilemez komik, kurnaz ve sinsi, yeteneklerin görünüşte bu şaşırtıcı yandaşlığı, oyuncuya Mudokon Pops’ı menüden çıkarması için gereken gücü veriyor.

03. Lara Croft – Rise of the Tomb Raider

Oyun karakter tasarımı
Lara Croft ilk 1996 video oyunu Tomb Raider’de göründüğünden beri ikonik bir karakter haline geldi.

Lara Croft, orijinal Tomb Raider’deki erkek merkezli karakter tasarımından uzaklaşan ferahlatıcı bir adımdır ancak yine de onu ikonik kılan evrensel gerçekleri tutar. Jimnastik yetenekleri ve yardımcı kemeri olmadan böylesine ikonik bir karakter olamazdı.

04. Alyx Vance – Half-life 2

Oyun karakter tasarımı
2004 yılında Alyx tasarımı aktris Jamil Mullen’in görünümüne dayanıyordu.

Aktris Jamil Mullen’in görünümüne dayanarak, Alyx ‘in tasarımı etkileyici bir şekilde yaratıldı. Lara Croft’un gelişimine benzer şekilde, Alyx bir karakter olarak cinsiyet merkezli olmaktan ziyade bireysel şekilde tasarlanmış bir karakterdir.

05. Vaas Montenegro – Far Cry 3

Oyun karakter tasarımı
Vaas, uğraşmak istemeyeceğin bir adam

Uyuşturucu ve silah trafiği ile çevrili olan bu 2012 karakteri biraz delirtti. Doğrudan oyunda hiç görülmese de, sahneleri en iyi ve en akılda kalıcı olanlardan. Birkaç büyük kamera çalışmasında, gerçekten uğraşmak istemediğiniz bir adam için harika bir örnek oldu.

06. GlaDOS – Portal serisi

Oyun karakter tasarımı
Genetik Yaşam Biçimi ve Disk İşletim Sistemi, 2007’den beri kurgusal ve yapay olarak akıllı bir bilgisayar sistemidir.

Tek istediği test etmeye devam etmek. Bunu kötü bir şey olarak görmüyor ve test konusunun neden bir araştırma tesisinde zamanın sonuna kadar kilitli kalmak istemediğini anlayamıyor. Yalanını dinlerken ve sizi orada tutmak için kandırırken, onun için üzülmenize yardımcı olamazsınız.

07. Usta Şef ve Cortana – Halo serisi

Oyun karakter tasarımı
Cortana ve Master Chief’in sürekli olarak gelişen ve onları oyunun en ikonik karakterlerinden biri haline getiren ilişkisi

Halo (2001), Microsoft Xbox’ın ilk günlerini tanımlayan oyundu ve o zamandan beri de bunu sürdürmeye devam ediyor. Hikaye sadece karakterleri kadar iyidir ve Bungie iki klasik figür yarattı. Usta Şef Covenant Armada’ya karşı savaşa öncülük eden Spartalı asker ve oyunlarda yönlendiren keskin yapay zeka Cortana.

08. Joel and Ellie – The Last of Us

Oyun karakter tasarımı
Joel ve Ellie arasındaki ilişki son derece iyi bir şekilde yürütülüyor.

Bu oyun (2013), bir video oyunda veya herhangi bir medyada en iyi karakterizasyona sahiptir, Joel ve Ellie arasındaki ilişki o kadar iyi yürütülür ki, bu oyun olabildiğince iyi bir film olmaya çok yakındır.

Ellie özellikle oyuncuya yakın kalmak ve oyun dünyasındaki tecrübelerini yansıtmak için tasarlandı. Tasarım aynı zamanda Ellie ile Joel arasındaki ilişkiyi geliştirmek için inşa edildi, çünkü gerektiğinde örtbas etmesi için yaratıldı.

09. Pers Prensi – Zamanın Kumları Prince of Persia – The Sands of Time

Oyun karakter tasarımı

Prens’in şaşırtıcı çevikliği, oyuncuları oyun içinde dolaşmanın yeni yollarını kullanmaya zorluyor.

Zamanın Kumları (2003), havalı bir çizgi film gibi hissettiren ve benzeyen harika bir animasyon ve karakterizasyon içeriyordu. Bu, özellikle Prens’in oyundaki inanılmaz çevikliği ile vurgulandı ve oyuncuları noktadan noktaya ulaşmak için yeni yollar kullanmaya zorladı.

10. Ida ve Ro – Anıt Vadisi 2

Oyun karakter tasarımı
Ida and Ro – Monument Valley 2 deki Ida ve annesinin tasarımları basit ama çok etkili

Orijinal Monument Valley, Ida ve Totem arasındaki etkileşimlerden dolayı bizi büyüledi ve Totem, daha yeni Monument Valley 2’de göründüğü halde, annesi Ro arasındaki ilişkiye odaklandı. Oyunun garip dünyalarını gezin ve oyunda ki yeni duygusal ilişkileri keşfedin.

11. Mario – Süper Mario Bros

Oyun karakter tasarımı
En iyi oyun karakterlerinin listesi Mario olmadan tamamlanmış sayılmaz

Mario’dan bahsetmeden video oyunu karakterlerinden bahsedemezdik. Oyunu yeni oyuncuların anlamasını kolaylaştırmak için tasarlanan Mario’nun karakteri, bunu başarmak için ince tasarım özelliklerini kullanarak, oyuna hayranları dahil etmek ve heyecanlandırmak için tasarlandı. Örneğin, Mario’yu küçük yapmak, böylece oyuncuların daha fazla içerik hissetmelerini sağlayan bir teknikdi.

Mario, 1981’de ilk defa bilgisayar ekranlarımızı süslediğinden beri birçok yinelemeden geçti, ancak orijinal 8 bit sürümü, favorimiz olmaya devam ediyor.

ilgili yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu