3Dinceleme

Live Face ile iPhone X kullanımı iClone 7 de nasıl yapılır?

Live Face ile yüz canlandırması yapmanın hiç bu kadar hızlı ve kolay bir yolu olmamıştı. Tabi ki kullanabilmek için bir iPhone X ‘iniz varsa.

live face
BİZİM KARARIMIZ
Hızlı bir şekilde mükemmel sonuçlar veren, kullanımı kolay ve sağlam bir yüz canlandırma çözümüdür
+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Dengesiz ve düşük aydınlatma koşullarında kararlı ve toleranslı yüz canlandırma profilinizi düzenleme ve sistemin tamamen özelleştirilmesini sağlar.
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Belli açılardan zaman zaman bozulma, asimetrik ifadelerin her zaman düzgün şekilde yakalanamaması.

Live Face, iClone 7 için Reallusion’ın en son açıkladığı yüz canlandırma çözümüdür. Kullanıcının yüzünü takip etmek ve verileri gerçekçi şekilde canlandırmak için kullanılır. Reallusion’ın Motion LIVE eklentisi, iClone’a aktarmak için, iphone X telefonunun derinlik sensörünü ve izleme yazılımını kullanan özel bir uygulamadır.

Yüz animasyonu, tek veya çoklu karakterlerde gerçek zamanlı olarak önizlenebilir ve kaydedilebilir. Diğer yüz mokap (yüz canlandırma) sistemlerinden animasyon (vücut, el ve yüz için) çekerken de çalıştırılabilir.

Yıllar boyunca marker bazlı ve markerless olarak birçok farklı yüz mokap sistemi kullandım ve hiçbiri mükemmel olmasa da, iPhone X / Live Face yaklaşımı oldukça kararlı ve hemde kullanması çok kolay. Derinlik sensörü yaklaşımı, düşük aydınlatma koşullarında töleranslı olduğu anlamına gelir. Yüz yakalamanın kendisinin PC yerine telefonda gerçekleştirilmesi, verimli olduğu ve kaynakları kullanmadığı anlamına da gelir.

Etkili izleme

Reallusion’ın uygulamasında kafa, göz ve genel izleme etkilidir ve kullanıcının kafası kameradan uzağa döndürdüğünde ifade bozulmaları meydana gelirken, bunlar diğer işaretleyici olmayan tek kamera sistemlerinin kullanımından daha az fark edilir. İzleme doğruluğuna bağlı olarak bazı ifade sınırlamaları vardır. Özellikle de trampetler gibi asimetrik ağız şekilleri ve ayrıca kaş farklılaşması, yani tek bir kaşın kaldırılmasının şu anda Canlı Yüz ile mümkün olmadığı anlamına gelir. Kısıtlamalar bir yana, izleme oldukça sağlam ve yanak genişlemesini bile kapsıyor. Diğer markerless sistemlerde görmediğim bir şey.

Özellikli Lipsync, varsayılan olarak iyi çalışır, ancak kullanıcılar aynı zamanda Motion LIVE UI üzerindeki güç kaydırıcılarını ayarlayarak ve ayrıca ağız açıklığını hafifçe ayarlayarak (ağzı kapatmayı vurgulamak için) lipync özelliklerini de değiştirebilirler.

Fiyatına değer mi?

iPhone X’in pahalı olduğunu inkar etmek zor ve zaten iClone 7 ve Motion LIVE entegre mokap eklentisine sahip olduğunuzu varsayarsak, yazılımın telefonu iClone’da yüz mokap’ı için kullanması yaklaşık 1500 TL ye mal olacak. iPhone’un maliyetine rağmen, sağlam bir yüz mokap çözümü için bu iyi bir değer. Aslında, telefonun ve yazılımın toplam maliyeti, iClone’un mevcut Faceware sistemi ile aynıdır.

iPhone X / Live Face, istikrarlı, verimli ve kullanımı kolay bir yüz mokap yaklaşımıdır ve animatör araç kutusuna pratik bir ektir. Mükemmel olmasa da, hızlı ve minimum temizlik sonrası iyi sonuçlar verebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer yayınlarımız:

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu