3DOyun Motorları

Unreal Engine İçin Blender Eklentisi

Bu eklenti, Blender ile oluşturulan içeriği ( 3d Model, Animasyon v.b.) Unreal Engine 4’e aktarmanıza olanak tanır. Blender 2.8 ve önceki sürümlerle çalışır.

Nasıl çalışır

Blender da oluşturduğunuz sahneleri, Unreal Engine 4 nesnel paketlerinde çalışmak zaman zaman can sıkıcı olabilir. Bu yüzden kullanabileceğiniz bu özel eklentiyi sizin için tanıttık. Blender ‘da oluşturduğunuz bir sahnenin tüm varlıklarını aynı anda dışa aktarmanıza izin vererek, Blender’dan Unreal Engine 4’e import yöntemini çok basitleştirmektedir. Bu eklenti sayesinde, Blender da oluşturudğunuz tüm sahneyi, Unreal Engine 4 pipiline içerisine otomatik olarak uygun bir yapıda, unreal engine içerisine ekleyebilme imkanına sahip olursunuz.

Doğrudan Blender’da oluşturduğunuz sockets ve collision şekillerini ve hangi animasyonların dışa aktarılması gerektiğini seçebilirsiniz. Potansiyel sorunları önlemek ve projenizden Unreal Engine 4 aktarma sırasında, Seviye Sırası, Kamera Nesneleri ve Animasyonları içe aktarmak için kullanılabileceğiniz python hata denetleyicisi içerir. Tüm Kamera nesneleri, animasyonları ve oluşturduğunuz tüm karakterlerin ayarlarını düzenleyebilme imkanıda, ayrıca sunar.

Blender için Unreal Engine Eklentisi İçin Video Tutorial


Kurulum

  1. İlgili eklentiyi buradan indirin.
  2. Kullanıcı Tercihleri’ni (Ctrl + Alt + U) açın ve Eklentiler altında Dosyadan Yükle’yi tıklayın. Sonra indirdiğiniz .zip dosyasına gidin ve onu seçin.

3. Şimdi, pencerede görünmelidir ve etkinleştirmek için sağ üstteki onay kutusunu işaretleyin.

Blender’ı her başlatışınızda, eklentiyi etkinleştirmek istiyorsanız, kullanıcı ayarları penceresinin altındaki kullanıcı yarlarını kaydet’i tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu