Dijital Sanatinceleme
Trend

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması

Bu harika iPad için en iyi 21 çizim uygulaması ile hareket halindeyken sanatınızı en iyi şekilde oluşturun.

iPad için en iyi çizim uygulamaları, tabletinizi her yere götürebileceğiniz gibi, ipad’inizi eksiksiz bir sanat stüdyosuna dönüştürecektir. Apple Pencil’ın etkileyici yetenekleriyle birlikte, dijital çizim ve boyama için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Hem ücretsiz hem de ücretli araçlar dahil olmak üzere bugünlerde iPad için pek çok çizim uygulaması olduğundan, sanatçılar seçim yapmakta zorlanıyor. Ve bu yazıda, en iyileri tek bir yerde bir araya getirdik. İster yeni başlayan bir sanatçı, isterse deneyimli bir sanatçı olun, bugün indirebileceğiniz mükemmel ipad uygulamalarını burada bulacaksınız.

Ayrıca, tasarımcılar için en iyi iPad uygulamaları, Apple Pencil ile kullanılacak en iyi iPad Pro uygulamaları ve En iyi Çizim Tableti bölümlerinden oluşan derlememizde size yardımcı olacak ve bu bölümlerde çok daha geniş bir yaratıcı araç yelpazesi bulacaksınız.

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması için yukarı kaydırın.

01. iPad için Photoshop

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Photoshop’ta çizim yapmayı seviyorsanız, artık iPad’de de aynı (neredeyse) deneyimi yaşayabilirsiniz. (Resim kaynağı: Adobe)

Photoshop, hayata bir görüntü düzenleme programı olarak başladı ve hala en çok bilinen program ünvanına sahiptir. iPad için en iyi çizim uygulaması listemizin ilk sırasında yer alan Photoshop yıllar geçtikçe, yetenekleri muazzam bir şekilde genişledi ve birçok sanatçının eskiz, çizim, boyama ve tasarım için kullandığı yazılım haline geldi. Geçtiğimiz Kasım ayında Adobe, Apple Pencil desteğiyle iPad için Photoshop’un tam sürümünün mevcut olacağını duyurduğunda sanat topluluğundaki pek çok kişi heyecanlanmıştı.

Bu Photoshop uygulamasında, masa üstü programı ile çoğu çizim aracını oldukça benzer bulacaksınız. Ve en önemlisi, masaüstünüzdekilerle aynı Photoshop dosyalarını açar. Böylece tüm aygıtlarınızda aynı akış üzerinde çalışmanıza olanak sağlar. Kısacası, Photoshop’ta çizim yapmaya alışkınsanız ve bunu iPad’inizde yapmaktan hoşlanıyorsanız, indirmek de ücretsiz olduğu için denemeye değer.

Photoshop’ta çizime aşina değilseniz, muhtemelen özellikle çizim için tasarlanmış bir aracı tercih edeceksiniz. Okumaya devam ederek iPad için aralarından seçim yapabileceğiniz 20 çizim uygulaması daha keşfedebilirsiniz.

iPad için Ücretsiz Photoshop çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

02. Inspire Pro

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
iPad için en iyi çizim uygulaması listemizin 2. sırasında yer alan Inspire Pro, akıcı ve doğal bir çizim deneyimi sunar (Resim Kaynağı: Inspire Pro)

Inspire Pro, App Store’daki en hızlı ve en gerçekçi işleme motorlarından birine sahiptir ve onu iPad için en sevdiğimiz çizim uygulamalarından biri yapan akıcı ve doğal bir deneyim sunar.

Yağlı boya, airbrush, sprey boya, kurşun kalem, pastel boya, keçeli kalem, tebeşir, karakalem, pastel ve boya sıçraması dahil 150 fırçaya sahiptir. Inspire Pro ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli yüksek kaliteli ve özelleştirilebilir araçlara sahiptir.

Apple Pencil ve iPad Pro ile fırça darbelerinin boyutu ve opaklığı, bir mobil cihazda benzeri görülmemiş yaratıcı kontrol için uygulanan basınca, eğim açısına ve yöne anında tepki verir. Örneğin Graphite Pencils’in fırçalarından birini Apple Pencil ve iPad Pro ile deneyin ve gerçek bir kalem ve kağıt kullanmadığınızı hemen unutacaksınız.

iPad için Inspire Pro çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

03. Adobe Fresco

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
iPad için çizim uygulamaları arasında lider olan yeni Adobe Fresco, akıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor (Resim kaynağı: Adobe)

Adobe’nin iPad için çizim uygulamaları serisine nispeten yeni gelen Fresco, geleneksel analog çizim malzemelerini dijital olarak yeniden oluşturmayı hedefliyor. Açıkça Procreate’in beğenilen özelliklerinin peşinden gidiyor. Ancak en büyük fark, bir Creative Cloud aboneliğine veya aylık 9.99 $ ödemeye bağlı olmasıdır.

Bu olası engeller bir yana, Adobe Fresco pürüzsüz bir çizim deneyimi sunar. Çok beklenen Canlı Fırçaların yardımıyla Fresco, rakipleri gölgede bırakacak şekilde ortamları doğal olarak harmanlayabilir. Bu, karikatür çizimleri, mürekkepleme ve hatta tebeşir ve boyama gibi çeşitli çizim stillerine uyum sağlamasına olanak tanır.

Fresco, metin veya animasyon seçeneklerine sahip olmadığından, bazı alanlarda biraz yetersiz kalıyor. Ancak Creative Cloud aboneleri için Fresco, sürekli olarak uygulamalar arasında geçiş yapma zorunluluğunu önleyen eğlenceli bir eklentidir.

iPad için Adobe Fresco çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

04. Procreate

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Oui, Maggie Enterrios ve Welcome to the Jungle by Jill Gori, Procreate’in Metin aracını gösteriyor.

Sanatçı topluluğu içinde iPad için en popüler çizim ve tasarım uygulamalarından biri olan Procreate güçlü, hızlı ve sezgiseldir. Ve iPad’inizde büyük, karmaşık sanat eserleri yaratmanıza olanak tanır. Çalışırken fırçanızın veya opaklığınızın boyutunu hızlı bir şekilde ayarlamanıza olanak tanıyan, kolay erişim kaydırıcılarına sahip bir kullanıcı ara yüzünden yararlanır. Bu, zaman kazandırır ve açılır menülerle dikkatinizi dağıtmak yerine, boyadığınız şeye konsantre olmanızı sağlar.

Buradaki diğer iPad sanat uygulamalarının çoğu gibi, özelleştirilebilir renk örnekleri, katman seçenekleri, hızlı ve duyarlı yakınlaştırma, karıştırma seçenekleri, harika bir geri alma işlevi içeren, kullanımı kolay bir renk seçici var ve kreasyonlarınıza metin ekleyebilirsiniz. Geçen Aralık ayında piyasaya sürülen Procreate 5, uygulamanın şimdiye kadarki en büyük güncellemesini getirdi ve şimdi ABR içe aktarmayı destekliyor. Ayrıca bir Animasyon aracına sahip. Procreate, varsayılan olarak 130’dan fazla fırçaya ve her fırça için 50’nin üzerinde özelleştirilebilir ayara sahiptir. Bu özellikleri sayesinde iPad için en iyi çizim uygulaması listemizde yer almayı hak etmiştir.

iPad için Procreate çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

05. Adobe Illustrator Draw

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Adobe Illustrator Draw ile çarpıcı vektörler oluşturun (Resim kaynağı: Adobe)

Adobe Illustrator Draw, gittiğiniz her yerde kendinizi vektör formatında ifade etmenizi sağlayan dijital bir eskiz defteridir. Masaüstü vektör çizim aracı Illustrator’ün kardeşlerinden biri olan iPad’iniz için bu çizim uygulaması, fikirleri ve kavramları hızlı bir şekilde çizmek için tasarlanmış basit bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir.

Illustrator Draw, ayrı çizim ve fotoğraf katmanlarına sahip basit vektör tabanlı çizim araçlarının yanı sıra Adobe Creative Cloud ile eşitleme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi özellik sunar. Bu özellikle, Illustrator uyumlu dosyaları da indirebilir ve onlarla çalışabilirsiniz.

Uygulama, mükemmel düz çizgiler ve geometrik şekiller çizmenize, katmanları yeniden adlandırmanıza ve Adobe Capture’dan şekiller kullanmanıza olanak tanır. Gelişmiş perspektif ızgarası sayesinde, şekilleri perspektif bir düzlemle eşleyebileceğiniz anlamına da gelir.

iPad’de vektör çizimi söz konusu olduğunda bu uygulamnın oyunun kurallarını değiştireceğini umuyoruz.

iPad için ücretsiz Adobe Illustrator Draw çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

06. iPad için Affinity Designer

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Affinity Designer, çeşitli sanat eserleri oluşturmak için güçlü bir uygulamadır

Ödüllü masaüstü sürümüyle aynı arka uçtan oluşturulmuş olan Affinity Designer, dokunmatik kontroller ve Apple Pencil desteği de dahil olmak üzere iOS için tamamen optimize edilmiş bir vektör çizim programıdır. Ayrıca, isteyebileceğiniz kadar çok katman içeren devasa çoklu çalışma yüzeyli tuvalleri destekleyebilir ve yüzde bir milyonun üzerinde yakınlaştırma yapabilirsiniz.

Affinity Designer, hem CMYK hem de RGB’yi destekler ve renk örneği panelinde eksiksiz bir Pantone kitaplığına sahiptir. Hem dijital hem de basılı sanat oluşturmak için idealdir. JPG, PNG, PDF ve SVG dahil olmak üzere bir dizi formata aktarabilirsiniz. Ayrıca boyalar, kalemler, mürekkepler, pasteller ve guajlar gibi stillerde 100’den fazla fırça seti mevcuttur. Kısacası bu profesyonel, pazarı doğrudan hedefleyen iPad için birkaç çizim uygulamasından biridir.

iPad için Affinity Designer çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

07. ArtRage

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
ArtRage inanılmaz derecede esnek bir boyama programıdır

Artrage, sanatçıların iPad’de uygulamalı ve gerçekçi bir şekilde sanat yaratmalarına izin vermekle ilgili. Doğrudan ekranı boyayabilir veya bir aletle bir küre boya uygulayabilir ve başka bir aletle etrafa sürebilirsiniz. Bazı çarpıcı efektler üretebilen özel bir suluboya fırçası seçeneği de var.

PC ve Mac sürümlerinde olduğu gibi, iPad için ArtRage çizim uygulaması da seçeneklerle dolup taşıyor. Çeşitli tuval hazır ayarları ve kağıt seçeneklerinin yanı sıra çok çeşitli fırçalar, kalemler, boya kalemleri, rulolar ve pastel renkler vardır.

Ara yüze alıştıktan sonra, fırça boyutlarını değiştirmek, renk seçiciyi açmak, katmanlarla çalışmak ve farklı öğeleri birlikte karıştırmak kolaydır. Ne yazık ki, resminizi taşırken ve ölçeklendirirken gözle görülür bir gecikme var. Bu problem, iPad sanatı yaratmak için inanılmaz derecede esnek bir boyama uygulama olmasının önüne geçebilir.

iPad için ArtRage çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

08. iPastels

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
iPastels gerçekçi pastel resimler oluşturmanıza olanak sağlar (Resim kredisi: iPastels)

Hiçbir dijital uygulama ve tablet ekranı size gerçek pastel ve odun kömürü ile çalışma hissini vermez, ancak uygulamalar hissin yerini almaya çalışmaz. Ancak bu uygulama bu efekti taklit etmek için tasarlanmıştır ve iPastels de bunu çok iyi yapar.

Uygulamanın, yumuşak pastel, yağlı pastel, pastel kalemler ve parmağınızı kağıt üzerinde yaptığınız gibi ekranda kullanarak gerçekçi renk harmanlaması dahil olmak üzere, pastel çizimin bazı yönlerini ne kadar iyi kopyaladığı etkileyicidir. Bir dezavantajı, aracınızın boyutunu ve basıncını ayarlamak istediğinizde çizmeyi bırakmanız gerektiğidir. Ancak hataları hızlı ve basit bir şekilde düzeltme yeteneği dahil artı tarafları da vardır.

Bu nedenle ve daha fazlası için, gerçek bir resme başlamadan önce kompozisyonları denemek istiyorsanız veya sadece biraz eğlence için iPastels ipad uygulamasını kullanabilirsiniz.

iPad için iPastels çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

09. iPad için MediBang Paint

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
iPad için MediBang Paint, kullanışlı çizim araçlarıyla dolu

Dijital sanatta yeniyseniz ve iPad’iniz için mükemmel ama basit bir çizim uygulaması arıyorsanız, iPad için MediBang Paint’ten başkasına bakmayın. Kullanımı kolay bir program olan MediBang, stil ekleme yeteneği ve kullanışlı bir fırça düzenleyici ile Photoshop’a benzer özelliklere sahiptir. Aslında, MediBang mükemmel çizim ve boyama araçlarıyla doludur. O yüzden ücretsiz olduğuna inanmak zor.

iOS 11 ve üstü ile uyumlu, profesyonel görünümlü sanat eserleri yaratmak istiyorsanız ancak bütçeniz sınırlıysa, bu sizin için en uygun olan bir iPad çizim uygulamasıdır.

iPad için ücretsiz MediBang Paint çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

10. Zen Brush 2

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Zen Brush 2, hoş bir mürekkep dağılım etkisine sahiptir (Resim kaynağı: Zen Brush 2)

Zen Brush 2, geleneksel Japon kaligrafi fırçalarıyla çizim yapma hissini taklit eder. Sorunsuz ve akıcı bir çizim motoruyla, iPad’de güzel Zen sanatı yaratma sürecinde kendinizi kaybetmek kolaydır.

Zen Brush 2, çizimlerinize ek bir derinlik hissi veren hoş bir mürekkep dağıtma efektinin yanı sıra, devam eden çalışmanızı kaydetmenizi sağlayan bir galeri özelliğine de sahiptir. Apple Pencil da dahil olmak üzere basınca duyarlı ekran kalemlerini destekler ve en iyisi artık siyah mürekkeple sınırlı değildir. Ayrıca kırmızı mürekkebi de kullanabilirsiniz. Zen sanatını oluşturma konusunda özel bir yeteneğe sahip olduğu için iPad için en iyi çizim uygulaması listemizde yer verdik.

iPad için Zen Brush 2 çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

11. Concepts

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Concepts, profesyoneller arasında büyük bir hit olan ama az bilinen bir uygulamadır

Profesyoneller için özel olarak oluşturulan Concepts, gelişmiş bir eskiz ve tasarım uygulamasıdır. Sonsuz tuval ve organik fırçalar, akıcı ve hızlı tepki veren bir vektör çizim motoru ve sezgisel hassas araçlar içerir ve hepsi de doğal hissi veren bir çizim deneyimi için uyarlanmıştır. Bir mimar, ürün tasarımcısı, illüstratör veya görsel düşünür olun, gittiğiniz her yerde tasarımlarınızı keşfedebilir, yineleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Kavramlar, iOS 11 ve sonraki sürümlerle uyumludur ve iPad Pro (2018) ve ikinci nesil Apple Pencil’ı destekler. Çift dokunma aracı değiştirme desteklenir, ayrıca çift dokunmanın kendini nasıl göstereceğini özelleştirebilirsiniz.

iPad için ücretsiz Concepts çizim ve tasarım uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

12. Artstudio Pro

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Artstudio Pro, birçok çizim seçeneği ile birlikte aktif bir katılımcı topluluğu sunar (Resim kaynağı: Artstudio Pro)

Artstudio Pro’nun yeni sürümü, Apple Pencil için optimize edildi ve eski ArtStudio’dan 5-10 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

27 harmanlama modu, 100’den fazla yerleşik fırça ve ABL fırçaları da dahil olmak üzere her tür formatı içe aktarma yeteneği içeren yeni ve geliştirilmiş araçlar bulunmaktadır. Ayrıca katmanları, katman maskelerini, filtreleri ve efektleri içeren çeşitli farklı tuval boyutları ve seçenekleri vardır. Aktif bir topluluk ve oynayabileceğiniz birçok özellik ile bunun sanatçılar için harika bir seçim olduğunu düşünüyoruz.

iPad için ücretsiz Artstudio Pro çizim ve tasarım uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

13. Comic Draw – ipad için Karikatür Çizimi

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Comic Draw, çizgi roman ve grafik roman çizmek için özel olarak tasarlanmıştır (Resim kredisi: ComicDraw)

Bazı boyama ve çizim uygulamaları çok çeşitli yetenekleri ve yaratıcı disiplinleri kapsarken, Comic Draw amacına odaklıdır. Çizgi roman sanatçıları hedefidir ve bu anlamda oldukça etkili bir araçtır. Uygulama, panelleri sayfanıza yerleştirmenize olanak tanıyan bir araca, çizimlerinizi oluşturmanıza olanak tanıyan mükemmel bir perspektife ve katmanları korumanıza yardımcı olacak kılavuzlara sahiptir.

Ayrıca, konseptlerinizi denemek için dijital bir eskiz defteri ve tasarımınızı çeşitli fırçalarla bitirmenize yardımcı olacak bir mürekkep oluşturma ve renklendirme ara yüzü bulacaksınız. Comic Draw, tüm önemli kelimeleri eklemek için farklı yazı tiplerinden, balonlardan ve tasarım araçlarından oluşan bir yazı paketi sağlar ve bir çizgi roman şeridinden tam uzunlukta bir kitaba kadar her şeyi yapmak için istediğiniz kadar sayfa ekleyebilirsiniz. Bu özel yetenekleri ve niş konuya odaklı olması sayesinde iPad için en iyi çizim uygulaması listemizde yer verdik.

iPad için Comic Draw ( Karikatür Çizim ) çizim ve tasarım uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

14. Assembly

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Assembly, vektör sanatı oluşturmayı kolaylaştırır(Resim kredisi: Assembly)

Assembly, vektörler ve Bezier eğrileriyle uğraşmadan ayrıntılı vektör çizimleri, ikonlar, logolar, sahneler ve karakterler oluşturmanın harika bir yoludur. Her şeyi özenle kendiniz çizmek yerine, muazzam bir hazır şekil yelpazesinden seçim yapabilir ve vektör şaheserinizi yaratmak için bunları birbirine yapıştırabilirsiniz.

Şekilleri istediğiniz gibi katmanlayabilir, istifleyebilir ve konumlandırabilir ve hatta mevcut şekilleri keserek, birleştirerek ve keserek kendi yapı taşlarınızı oluşturabilirsiniz. Aceleyle prototip oluşturmaya ihtiyacınız varsa, hızlı bir şekilde profesyonel sonuçlar elde etmek için ideal bir araçtır.

iPad için Assembly çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

15. Photoshop Sketch

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Photoshop Sketch, ağır özellikleri ortadan kaldırıyor (Resim kaynağı: Adobe)

Tam Photoshop’un hafif ve ücretsiz bir sürümü olan Photoshop Sketch, yine de ayarlanabilir boyut, renk, opaklık ve karıştırma ayarlarına sahip bir grafit kalem, tükenmez kalem ve sulu boya fırçaları gibi bazı iyi araçlar içerir.

Görüntülerinizi katmanlara ayırabilir ve yeniden düzenleyebilir, kreasyonlarınızı hizalamaya yardımcı olması için perspektif ve grafik ızgaraları kullanabilirsiniz ve aklınıza takılan hemen hemen her kalem için destek vardır. Ayrıca, bir Creative Cloud hesabınız varsa çalışmanızı Illustrator veya Photoshop’a aktarabilirsiniz. Ancak, Photoshop Sketch’i bağımsız bir uygulama olarak kullanmayı planlıyorsanız, yalnızca temel ücretsiz sürüme ihtiyacınız olacak.

iPad için ücretsiz Photoshop Sketch çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

16. Clip Studio Paint Ex

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Clip Studio Paint Ex, geleneksel çizim hissini dijital alana taşıyor (Resim kaynağı: Clip Studio)

Şu anda iPad’de bulunan bir başka tam özellikli masaüstü boyama uygulaması olan Clip Studio Paint Ex, çizgi roman ve manga çizmek için harikadır ve ayrıca her türlü dijital sanatı yaratmak için de kullanılabilir. iPad için geleneksel çizim hissini dijital alana taşıyan birkaç çizim uygulamasından biridir ve bu, hareket halindeyken çizimlerinizi ve eskizlerinizi oluşturmak için mükemmel bir uygulama haline getirir.

Bu uygulama kurşun kalemler, keçeli kalemler, kaligrafi kalemleri ve hava fırçaları gibi çizim araçlarıyla birlikte gelir. Çizim motoru Apple Pencil ile çok iyi çalıştığı için, çizgi çalışmanızı mükemmelleştirmek için eksiksiz bir basınca duyarlı dinamiğe sahip olacaksınız. Bir diğer bonus ise Clip Studio Paint EX aboneliğine kaydolduğunuzda üç ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

iPad için Clip Studio Paint Ex çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

17. Graphic

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Graphic, dijital sanatınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak araçlarla doludur (Resim kaynağı: Graphic)

Bir masaüstü sınıfı vektör çizim standardı sunan Graphic, değişken genişlikte fırça darbelerine ve Apple Pencil için basınca duyarlı desteğe sahiptir. iPad için bu kullanımı kolay çizim uygulaması, iCloud ve Dropbox aracılığıyla hem Mac hem de iPhone sürümleriyle uyumludur ve hareket halindeyken başyapıtlarınızı daha sonraki cihazlarda basit düzenleme için kaydetmenize olanak tanır.

iPad için Graphic çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

18. Autodesk Sketchbook

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Her beceri düzeyindeki sanatçılar SketchBook ile dijital sanat yaratabilir (Resim kaynağı: Autodesk Sketchbook)

Autodesk tarafından oluşturulan SketchBook, dijital sanatçılar arasında en popüler iPad çizim uygulamalarından biridir. Autodesk’ten beklediğiniz gibi SketchBook, profesyonel düzeyde bir boyama programının tüm havasına sahiptir olmakla birlikte, iPad’de sanat yaratmak isteyenler için tasarlanmış bir deneyime de sahiptir.

En sevdiğiniz araç çubuklarını ekrana sabitlemenizi sağlayan basit ama sezgisel bir kullanıcı ara yüzüyle erişilebilen çok çeşitli dijital kalemler, işaretleyiciler ve airbrush seçenekleri vardır. Katmanlarla, saydamlık seçenekleriyle, ek açıklamalarla ve gelişmiş karışım modlarıyla çalışmanıza olanak tanır. Dropbox entegrasyonunun yanı sıra Photoshop dostu dosyaları içe ve dışa aktarma özelliği ile, hareket halindeyken çalışmak için ideal bir iPad sanat uygulamasıdır.

iPad için Autodesk Sketchbook çizim ve tasarım uygulaması buradan indirilebilir.

19. Art Set 4

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Art Set 4, kullanımı kolay bir ara yüze ve hiper gerçek araçlara sahiptir (Resim Kaynağı: Art Set 4)

Art Set 4, çizim ve boyama için kullanımı kolay bir ara yüze ve hiper-gerçek araçlara sahiptir. Bu nedenle örneğin, suluboya boyamanızın akışını gerçekten görebilir ve onu kullanırken çalışabilirsiniz. Yağlı boya, suluboyalar, yağlı pastel, kurşun kalem, büro kalem, keçeli kalem, mum boya ve birkaçı daha ücretsiz olarak dahil edilirken, bir uygulama içi satın alma işlemi ile 150’den fazla fırça ve diğer özellikleri kullanabilirsiniz.

iPad için Art Set 4 uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

20. Brushes Redux

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Brushes uygulaması ücretsiz ve açık kaynaklı bir ipad uygulamasıdır. (Resim Kaynağı: Apple)

Efsanevi sanatçı David Hockney, iPad’de sanat çalışmaları oluştururken Brushes uygulamasını kullanırken görülmüştü. Özellikle Apple’ın tableti için tasarlanmış bu uygulama, şimdi ‘Redux’ ismi ile ücretsiz ve açık kaynak kodlu olarak indirilebilir.

Ekranın altındaki temel bir araç çubuğunu kullanarak bir renk çarkı görüntüleyebilir, katmanlarla çalışabilir ve çeşitli fırçalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Hepsinden iyisi, Brushes hızlıdır ve dokunmaya duyarlıdır, bu nedenle hızlı bir şekilde çalışması kolaydır. Kullanışlı bir özellik de, her fırça darbesini kaydetme yeteneğidir ve Fırçalar görüntüleyici aracılığıyla iPad sanatının her bir parçasını tam olarak nasıl oluşturduğunuzu oynatmanıza olanak tanır.

iPad için Brushes Redux uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

21. SketchClub

iPad için en iyi 21 çizim uygulaması
Sketch Club’ın harika araç setiyle harika dijital sanat eserleri yaratın (Resim kaynağı: Sketch Art Club)

Sketch Club, dijital sanat eserleri yaratmak için harika bir araç setine sahiptir. Uygulamanın benzersiz bir esnek dijital fırça seti (ve daha fazlası yapılabilir), kalemler, vektör araçları, eski okul piksel sanatı ve eğlenceli prosedür araçları vardır.

Sketch Club, uygulamayı kendi benzersiz tercihlerinize göre özelleştirmek için birçok ayara sahiptir. Bu uygulamanın harika bir özelliği, entegre çevrimiçi topluluğunun olmasıdır. Burada, başkalarının çalışmanızı derecelendirmesine ve yorum yapmasına izin vermek için eskizlerinizi yükleyebilir, ayrıca günlük zorluklara ve eğlenceli haftalık yarışmalara katılabilirsiniz.

iPad için ücretsiz SketchClub uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler
CADEM DIGITAL, sizi 3DEXPERIENCE GÜNÜ’ne davet ediyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu