Dijital Sanat

Hair Love sonunda yayınlandı

Yılın en iyi kısa animasyon filmi Hair Love sonun da yayınlandı. Sony’nin animasyon bölümü bir kez daha sadece Miki Fare’nin Evi’ne bağımlı olmadığımızı gösteriyor.

Sony Pictures Animation, 5 Aralık’ta Instagram ve YouTube platformlarında kısa film Hair Love’ı yayınladı. Matthew A. Cherry tarafından yazılan altı dakikalık animasyon filmi, ilk kez kızının Afro dokulu saçlarını yapmayı öğrenen bir babanın hikayesini anlatıyor. Tam anlamıyla sizi gözyaşlarına boğacak, ilham verici küçük bir hikaye.

Bu yaz Angry Birds 2 çıkmıştı ve orta seviyeli gösterim sonuçları ile sinemalaradaydı. Ancak gereksiz devam filmine giden oyun müdavimleri, filme eşlik eden Kickstarter projesi olan Hair Love’ın (Love Love) tanıtımını gördüler.

Kickstarter platformunda, kısa bir animasyon film projesi için şimdiye kadar toplanan en yüksek miktar olan 200.000 $ ‘a ayarlayan Matthew A. Cherry bu parayı toplamayı başardı. Sony Animation Pictures ile ortaklık kuran Cherry, toplanan para ile filmin sinemada bile gösterilmesine yeterken, bu yılın başlarında resimli bir kitapın ortaya çıkmasını sağlamış oldu.

Bu film, sevginin ve yaratılabilecek bağın, bukleler, klipsler, saç tokası ve tarakların bilinmeyen dünyasına adım atma korkusunun, nasıl aşıldığını harika bir şekilde yakalıyor.

Hair Love , (saç sevgisi) saç sevgisinin dokunaklı bir incelemesidir:

Sony Animation Pictures tarafından yayınlanan kısa Animasyon filmi Hair Love

Hair Love hakkında

Sony’nin Spider-verse ‘sine göre, orijinal Amerikan animasyonunun sadece en iyi örneği değil, aynı zamanda animasyondaki Afrikalı-Amerikan yaşamının nadir tasvirlerinden biri olarak da, bu kısa animasyon filmi gösteriliyor.

Hair Love animasyon filmi yayınlandı
(Resim Kaynağı: Sony Animation Pictures)

Saç Sevgisinin kendisi, Spiderverse gibi bir tarza sahip olmadığı gibi, Pixar’ın en yeni kısa animasyonlarından daha iyi ve belki de Sony Pictures Animation’nın 1990’larda Batman çizgi filmleri ile Warner Bros. Animation’ın 2020 ‘de çıkaracağı animasyonlara eşdeğer olarak görülüyor.

Belki 2020’de bir Hair Love kitap serisini dört gözle bekleyebiliriz? Onların ilham verici deneyimlerini ne zaman alabileceğimizi görmek için, bekleyeceğiz ve izleyeceğiz.

Yani Disney biraz da olsa endişelense iyi olur.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu