Donanım
Trend

Tasarımcılar için 2019’un en iyi Klavyeleri

Klavye ihtiyacınız için, en iyi mekanik, ergonomik ve kablosuz klavyeleri sizin için seçtik.

Ev ofisinizi kurmakta ya da bir stüdyonun tüm insanları için satın alma kararları verirken, bilgisayar klavyelerinin öncelik listenizin başında olma ihtimali düşüktür. Ancak bu, alabileceğiniz en iyi klavyeye sahip olmanızın önemli olmadığı anlamına gelmez.

Mükemmel bir fare ile birlikte, doğru klavye, ergonomi, kullanım kolaylığı ve dahili kısayollar gibi fonksiyonlar ile sizi daha üretken kılabilir. Belki de karpal tünelden veya RSI’den muzdaripsiniz, birçok reklamcılığın yaşamının kaynağı, doğru çevre birimi olduğundan her ikisine de yardımcı olabilir. Ya da belki yukarıdakilerin hiçbiri değildir ve sanat eseri olan stüdyo mekanınıza daha şık bir eklenti arıyorda olabilirsiniz. (Ayrıca en iyi monitörlerle de ilgilenebilirsiniz).

Peki ihtiyaçlarınız için en iyi klavye hangisi? Mekanik bir klavye, kablosuz klavye veya ergonomik bir klavye mi seçmelisiniz? Bunların hepsini bir arada bulabilir misin? Ya bütçeniz düşükse?

Yeni bir klavyeyi (veya özel gereksinimlerinizi) bulmak için nedenleriniz ne olursa olsun, kılavuzumuz da gösterdiğimiz en iyilerinden sekizine bakın…

Tasarımcılar için en iyi 8 mouse yayınızıma da göz atmak isteyebilirsiniz

01. Logitech Craft

Tasarımcılar için en iyi genel klavye

Tasarımcı Klavyeleri

Boyut: 43×14.9×3.2cm | Ağırlık: 960g | Menzil: 10m Kablosuz | Güç: Şarj Edilebilir (USB-C)

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Çok İşlevli Yaratıcı Giriş Arama
‘El tespiti’ ile arkadan aydınlatmalı
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Çok pahalı
Kadran sağ elini tercih ediyor

Logitech’in bu açık ve mükemmel kablosuz klavyesi olan Logitech Craft ile tasarımcılara, illüstratörlere ve dijital sanatçılara meydan okuyorsun. Yaratıcılığınıza ve verimliliğinize düzenli bir destek verebilir.

Bu klavyeyle gerçek oyun değiştirici, sol üstte bulunan çok işlevli kadranıdır (‘Taç’), bu da en çok kullanılan Microsoft Office paketlerinin yanı sıra, sevdiğiniz Adobe uygulamalarındaki parametreleri kontrol etmenizi sağlar ( Photoshop CC , Illustrator CC , InDesign CC ve Premiere Pro dahil ).

Yakınlaştırıp uzaklaştırabilir, araç parametrelerini hızlı ve kolay bir şekilde göstermek ve ince ayar yapmak için dokunun. Nesnelerin ölçek ve opaklıklarından, metnin boyutuna, öncülüğüne ve izlemesine kadar her şeyi ayarlayabilirsiniz.

02. Corsair K95 RGB Platinum

Bu RGB mekanik klavye sadece oyuncular için değil

Tasarımcı Klavyeleri

Boyut: 46.5×17.1×3.6cm | Ağırlık: 1324g | Menzil: Kablolu (2m USB kablosu) | Anahtarlar: Cherry MX anahtarları

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kaliteli alüminyum çerçeve
Makroları kaydetmek için dahili hafıza
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Avuç içi dayanağı çabuk kirleniyor
Karmaşık yazılım

Ucuz modeller tarafından kullanılan kauçuk kubbeleri uygun, fonksiyonel anahtarlar yerine genellikle Cherry MX serisinden değiştirerek, her tuş vuruşunda size net, dokunsal geri bildirim veren iyi bir mekanik klavye hissi gibisi yoktur.

Daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra, mekanik klavyeler de daha hızlı ve daha doğru yazma sağlar. Corsair K95 RGB Platinum’a yükseltin. Görünüşe göre RGB arka aydınlatma ile tamamlanmış bir oyun klavyesi, örneğin tasarımcıların en çok kullandığı Adobe işlemleri için altı özel tuşa makro işlevlerin atanabilmesi harika.

8 MB dahili hafıza sayesinde, bu makrolar klavyenin üzerine kaydedilebilir ve programlandıktan sonra makineler arasında mükemmel bir şekilde taşınabilir (karmaşık yazılım bunu biraz zorlaştırsa da). Logitech Craft gibi, bu kesinlikle ucuz bir seçenek değil, ancak yeteneklerinden tam anlamıyla faydalanırsanız, hakettiği övgüye değer.

03. Kinesis Advantage2 LF

RSI riskini azaltan en iyi ergonomik klavye

Tasarımcı Klavyeleri

Boyut: 41.9×20.3×7.3cm | Ağırlık: 998g | Anahtarlar: Cherry MX anahtarları

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Ergonomik tasarım zorlanmayı en aza indirir
48 programlanabilir makroya kadar destekler
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Çok pahalı
Kalın ve hacimli (ancak küçük kaplama alanı)

Pek çok tasarımcı, garip klavye kısayolları ve tekrarlayan klavye eylemleri durumlardan muzdarip.

Kinesis ‘Advantage2 LF, tamamen ergonomi düşünülerek tasarlanan eşsiz estetiği ile kesinlikle bu listedeki diğer harika klavyelerden sıyrılıyor. Klavyenin her iki tarafındaki içbükey tuş kuyuları, yazarken kollarınız ve parmaklarınızdaki gerginliği en aza indirir, mekanik Cherry MX Kırmızı doğrusal anahtarlar da yazı yazmayı olabildiğince yumuşak ve tatmin edici hale getirir.

Ve eğer klavye kısayolları sizin sorununuzsa, Advantage2 LF, Corsair’in K95 RGB Platinum’ünü şaşırtıcı bir şekilde programlanabilir 48 makroyla tatmin edici bir özellikde sunuluyor.

04. Anker Evrensel Bluetooth Kablosuz Klavye

Çok dar bütçeli olanlar için harika bir teklif

Boyut: 28.7×12.7×1.3cm | Ağırlık: 321g | Menzil: 10 metreye kadar kablosuz

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Yazı hissi çok iyi
Ultra kompakt tasarım
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Apple tarzı görünüm PC’ler için ideal değil

Bu listedeki bazı göze çarpan fiyat etiketleri ile karşılaştırıldığında, Anker’in Evrensel Bluetooth Kablosuz Klavyesi oldukça basit bir şekilde inanılmaz bir fırsattır.

Apple’dan esinlenilmiş beyaz ürün seçeneği, Bluetooth üzerinden seçtiğiniz Android, iOS, Windows veya MacOS aygıtlarına bağlanabilir ve düşük profilli, mat tuşlar, fiyat için şaşırtıcı derecede tatmin edici bir yazma deneyimi sunar.

Tabi ki, görünüşünün ve hissinin, açıkça alüminyumdan ziyade plastikten yapılmış olmasına rağmen, Apple’dan etkilendiği gerçeği, bu klavyenin PC kullanıcıları için biraz yerinde uygun görünmemesine neden olabilir.

05. Parmak izi kimliğine sahip Microsoft EKZ-00001 Modern Klavye

Microsoft klavyesi, şifre derdine son vererek, güvenliğinizi düşünür.

Arayüz: Bluetooth | Klavye arka aydınlatması: Hayır

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kusursuz tarzı
Parmak izi tarayıcısı
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Çok pahalı

Microsoft’un Parmak İzi Kimliğine Sahip Modern Klavye, yanınızda taşıması kolay ve Microsoft Surface aygıtlarını mükemmel bir şekilde tamamlayan şık ve çekici bir klavyedir, ancak başka bir dizüstü bilgisayar veya tablet ile de kullanılabilir. Göründüğü kadar iyi hissettiriyor ve biyometrik giriş için bir parmak izi tarayıcısı var, bu sayede makinenize bir dokunuşla hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Biraz pahalı tarafında, ama buna değer olduğunu düşünüyoruz.

06. Logitech K780

Akıllı telefonlar ve tabletler için kullanışlı bir yuvaya sahip harika bir klavye.

Boyut: 38×15.8×2.2cm | Ağırlık: 875g | Güç: 2 adet AAA pil, güç tasarrufu sağlayan rölanti modunu kullanarak 24 aya kadar pil ömrü | Menzil: 10m Kablosuz / Bluetooth aralığı

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Aynı anda üç cihaz ile birlikte kullanılabilir
Cradle akıllı telefonları ve tabletleri tutar
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Şarj edilebilir pil yerine AAA

Hem akıllı telefon hem de tablet sahiplerini hedef alan Logitech’in K780 klavyesi, daha önceki yinelemesi olan K380’i bu modelle yükselttiğini görüyoruz. Kelimenin tam anlamıyla, bu yeni sürüm daha uzun ve kullanışlı bir sayısal tuş takımı içeriyor.

Selefi gibi, K780 de Bluetooth veya kablosuz kullanarak tek seferde üç adede kadar cihazla eşleşebilir, böylece konforlu yuvarlak tuşları yazarken bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Her şeyi daha konforlu hale getirmek için iPhone, iPad ve / veya Android cihazınızı klavyenin tabanındaki (11.3 mm kalınlığa kadar olan cihazları dik bir konumda tutabilen) mükemmel yerleştirilmiş bir yuvaya sahiptir.

07. Microsoft Evrensel Katlanabilir Klavye

Bu eğlenceli seçenek, Android kullanıcıları için en iyi klavyedir.

Tasarımcı Klavyeleri

Boyut: 29.5×12.5×1.2cm | Ağırlık: 340g | Güç: Lityum iyon pil | Menzil: Kablosuz / Bluetooth 4.0

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Ultra kompakt katlama tasarımı
USB şarjı
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Diz üstü için uygun deği

Kolayca listedeki en ‘eğlence boyutlu’ ve kompakt klavye olan Microsoft’un Evrensel Katlanabilir Klavyesi , kabaca ikiye katlandığında (15 cm’nin altında) mükemmel boyutta ve seyahat için idealdir.

Bluetooth, Android, Windows Phone ve iOS ile çalışır ve USB şarjı vardır. Tamamen taşınabilir olmasına rağmen, bunu kucağınızda çok rahat kullanamayacağınız için yazmanız için düz, sağlam bir yüzeye ihtiyacınız olacak.

08. Topre Realforce 104UBS Sessiz deneyim

Daha sessiz bir deneyimi için

Tasarımcı Klavyeleri

Arayüz: Kablolu | Anahtarlar: Topre elektrostatik kapasitif susturucu (30, 45 ve 50 gram)

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Düzgün yazma işlemi
Çok sessiz
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Yazmak bazen rahatsız hissettirebilir
Pahalı

Mekanik klavye, doğru, güvenilir ve yazma konusunda tatmin edici oldukları için birçok yönden harikadır. Aynı zamanda çok gürültülü olabilirler, özellikle de hızlı bir terbiyeciyseniz, sizi (veya iş arkadaşlarınızı) rahatsız edebilir. Topre Realforce 104UBS Silent türü , olabildiğince sessiz olacak şekilde tasarlanmış mükemmel bir klavyedir. 104 UBS’nin tuşlarına basmak, klavyeyle eşit ses çıkarır, bu nedenle yoğun bir ofiste ya da paylaşılan bir çalışma alanında çalışıyorsanız harika olur. Topre’nin susturulmuş anahtarlarının ‘sönümlü’ hissi, susturulmamış bir panele kıyasla zımpara kağıdına yazmak gibi bir şey hissettirebilir, ancak daha sessiz bir klavyeye ihtiyaç duyduğunuzda, bununla takas edilemeyeceğini gördük.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu