Donanım
Trend

2020’nin en iyi tablet klavyeleri

Cihazınızı, paranın satın alabileceği en iyi tablet klavyelerinden biri ile tamamen işlevsel bir dizüstü bilgisayara dönüştürün. 2020’nin en iyi tablet klavyeleri ile tanışın.

Tablet klavyesi cihazınızı mini dizüstü bilgisayara dönüştürebilir, böylece nerede olursanız olun çalışabilirsiniz. Seyahat etmek için çok zaman harcayan biriyseniz ve e-postalarınıza yanıt vermeniz gerekiyorsa, dokunmatik ekran size bu konularda yardımcı olmaktan uzak ve işinizi zamanında yapmanıza engel olacaktır.

Ekran kalemi ile en iyi tabletlerden birine zaten sahipseniz ve bu aksesuarlardan birini eklemek istiyorsanız, dikkate almanız gereken iki ana tablet klavye türü vardır: Bunlardan ilki Bluetooth cihazları ve ikincisi de doğrudan pin konektörlerini kullanarak bağlanan cihazlardır.

Bluetooth klavyeler hemen hemen her cihazla kullanılabilir, ancak şarj edilmesi veya değiştirilmesi gereken piller bulunmaktadır. Pimleri kullanarak bağlanan klavyeler ise, yalnızca belirli bir tablet modeliyle uyumludur, ancak piller olmadığı için, Bluetooth klavyelerine göre daha ince ve daha hafiftirler.

Burada, her tablet için en iyi tablet klavyelerini (ister iPad OS, ister Windows veya Android sistemi çalıştırıyor olsun) her bütçeye uygun seçenekleri ile sizin için listeledik.

01. iPad için Apple Akıllı Klavye

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Apple)

iPad için en iyi tablet klavyesi süper ince ve hafif

Bluetooth: Hayır | Klavye biçimi: Uluslararası ve ayrıca 16 ulusal biçim | Boyut: 262mm x 194mm x 14mm | Ağırlık: 255g | Pil ömrü: Yok | Çoklu cihaz: Evet

Super ince
Ekranı korur
Trackpad yok
Arka ışığı yok

iPad için Apple Akıllı Klavye, Apple’ın tescilli Akıllı Konnektörü kullanarak tabletinize bağlanır, böylece onu yerine yerleştirip yazmaya başlayabilirsiniz (Bluetooth ile zaman eşleştirmeye gerek yoktur). iPad 10.2 (2019), iPad Air (2019) ve iPad Pro 10.5 (2019) ile çalışır ve bir izleme panelinden (Trackpad’den ) yoksun olmasına rağmen, rahat yazım için ideal boyutta bir klavyedir.

Akıllı Klavye, tabletiniz için ince bir görünüm sunar. Ancak cihazın arkasını korumaz, bu nedenle çizilmeleri önlemek için uygun bir kasaya da yatırım yapmaya değer. Toplu taşıma ve ortak çalışma alanlarında daha fazlasını yapmak isteyen sık seyahat edenler için mükemmel bir seçim.

02. Apple Akıllı Klavye Folio

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Apple)

iPad Pro için en iyi tablet klavyesidir ancak ciddi bir yatırımdır

Bluetooth: Hayır | Klavye biçimi: Uluslararası ve ayrıca 16 ulusal biçim | Boyut: 317.5mm x 228.6mm x 12.7mm | Ağırlık: 431g | Pil ömrü: Yok | Çoklu cihaz: Hayır

Son derece ince
iPad’inizi korur
Çok pahalı
Trackpad yok

Apple Akıllı Klavye Folio oldukça pahalı bir kit parçası, ancak yaratıcı çalışmanız için bir iPad Pro’ya zaten yatırım yaptıysanız, özellikle de daha fazla değer elde etmenize yardımcı olacağı için ekstra maliyetin haklı gösterilmesi kolay olabilir. Akıllı Klavye Folio, süper ince tasarımı sayesinde iPad Pro’nuzun görünümünü bozmaz ve tabletinizin Akıllı Konektörüne yaklaştırmak ve mıknatısların işi yapmasına izin vermek yani bağlamak, basit bir konudur.

Yukarıdaki standart Akıllı Klavyeden farklı olarak, bu tabletinizin her iki tarafını da korur, böylece ayrı bir kapağa gerek yoktur. Bu fiyat noktasında bir Trackpad’den yoksun olması utanç verici, ancak tabletinizi uygun bir çalışma açısında tutuyor. Bu özel Smart Keyboard Folio, 12.9 inç iPad Pro için tasarlanmıştır, ancak 11 inç iPad Pro için bir sürümü de mevcuttur.

03. Microsoft Surface Pro İmza

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Microsoft)

Mucrosoft Surface Pro klavyesi ile dokunma hissiniz sınıf atlıyor

Bluetooth: Hayır | Klavye biçimi: ABD İngilizcesi, İngiltere İngilizce | Boyut: 295mm × 217mm × 5mm | Ağırlık: 310g | Pil ömrü: Yok | Çoklu cihaz: Hayır

Windows kısayol tuşları
Ortam kontrol düğmeleri
Premium malzeme
Çok pahalı

Birinci sınıf malzemelerden üretilen Microsoft Surface Pro İmza , fiyatını haklı çıkarmak için çok çalışıyor. Cam izleme paneli özellikle hoş bir eklentidir ve parmak uçlarınızın altında hoş bir pürüzsüzlük hissettirir. Bu üst düzey tablet klavyesi, ayrıca birçok tasarımcının hoşlandığı mekanik tuşlara sahiptir ve her şey mikrofiber veya Alcantara (genellikle araba iç mekanlarında kullanılan lekeye dayanıklı bir kumaş) ile tamamlanmıştır.

Yerleşik Windows işlev düğmeleri ve medya tuşları da vardır.

04. Microsoft Surface Go

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Microsoft)

En iyi Surface Go klavyesi hareket halindeyken üstün bir his verir

Bluetooth: Hayır | Klavye biçimi: ABD İngilizcesi, İngiltere İngilizce | Boyut: 245mm x 175mm x 8.3mm | Ağırlık: 245g | Pil ömrü: Yok | Çoklu cihaz: Hayır

Mekanik tuşlar
Arkadan aydınlatmalı
Trackpad
Tuşlar gürültülü olabilir

Surface Go aslında minyatür bir Surface Pro’dur, bu nedenle Microsoft Surface Go nun, yukarıdaki klavyenin daha küçük bir sürümü olması şaşırtıcı değildir. Doğru gezinme için pürüzsüz bir cam izleme paneli, eksiksiz bir işlev tuş seti ve medya düğmeleri de dahil olmak üzere, daha büyük muadili ile aynı özelliklerin tümünü kapsar. Ayrıca özellikle arkadan aydınlatmayı da seviyoruz, bu da yatmadan önce son bir şeylere bakmanız gerekirse kullanmayı kolaylaştırıyor.

Tek dezavantajı (fiyatı dışında), mekanik tuşlarının biraz gürültülü olması. Özellikle sessiz bir yerde çalışıyorsanız oldukça dikkat dağıtıcı olabilir.

05. Logitech Evrensel Folio Klavye

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Logitech)

Zorlu müşteriler için en iyi evrensel Bluetooth tablet klavyesi

Bluetooth: Evet | Klavye biçimi: İngiltere İngilizcesi, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Danca / İsveççe / Norveççe, İsviçre | Boyut: 269mm x 211mm x 25mm | Ağırlık: 465g | Pil ömrü: 24 ay | Çoklu cihaz: Evet

Tabletleri güvenli bir şekilde tutar
Sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı
Uygun fiyatlı
Çok estetik değil

Tabletinizde özel bir klavye kapağı yoksa veya bütçeniz Microsoft veya Apple’ın kendi çevre birimlerine yetmiyorsa, Logitech Universal Folio mükemmel bir çözüm olabilir. En şık klavye olmasa da, Bluetooth 4’ü destekleyen herhangi bir 9-10inç tabletle çalışmak ve ayarlanabilir köşe bağlantılarıyla güvenli bir şekilde yerinde tutmak mümkündür. Trende sunum hazırlarken kahve dökülmesi durumunda da endişelenmenize gerek kalmaz çünkü sıvıya karşı korumalıdır.

Logitech Universal Folio ‘da izleme paneli yok, ancak daha etkili çalışmanıza ve garip klavye kısayollarını ezberlemekten kaçınmanıza yardımcı olan özel işlev düğmeleri bulunur. Logitech’in ömrünün iki yıl süreceğini söyleyen madeni para büyüklüğündeki pillerle çalışır, ancak bittikten sonra şarj edilemez.

06. Lenovo ThinkPad X1 Tablet için ince klavye

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Lenovo)

En iyi Lenovo tablet klavyesi ince ve özelliklerle dolu

Bluetooth: Hayır | Klavye biçimi: ABD İngilizcesi, İngiltere İngilizce | Boyut: 289.84mm x 228.47mm x 5.2mm | Ağırlık: 300g | Pil ömrü: Yok | Çoklu cihaz: Hayır

İsteğe bağlı Lenovo Trackpoint
Beyaz arka ışık
Çalışma pozisyonlarının seçimi
Pahalı

Lenovo ThinkPad X1 Tablet ince Klavye, zor Bluetooth eşleşmesini önlemek için basit bir pim bağlantısı kullanan başka bir premium tablet klavyesidir. Üç renkte (siyah, gümüş ve kırmızı) gelir ve hatta çoklu dokunma hareketlerini destekleyen büyük izleme panelinin yanı sıra, TrackPoint’inin siyah ışıklı tuşlar arasında yer almasını da seçebilirsiniz. Üç klavye konumunu da destekler, böylece bir kafede, kucağınızda çalışırken ya da bir sunum yaparken en rahat seçeneği seçebilirsiniz.

Yüksek bir fiyat etiketi taşır, ancak bir Lenovo ThinkPad X1 tabletiniz varsa, tam bir ThinkPad dizüstü bilgisayarı özellikleri, elinize geçeceği için yatırıma değer olacaktır.

07. Microsoft Evrensel Katlanabilir Bluetooth Klavye

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Microsoft)

En iyi katlanabilir tablet klavyesi, hemen hemen her şeyle çalışır

Bluetooth: Evet | Klavye biçimi: ABD İngilizcesi | Boyut: 242mm x 109mm x 12mm | Ağırlık: 340g | Pil ömrü: Üç ay | Çoklu cihaz: Evet

Tüm işletim sistemleri için
Süper kompakt tasarım
Menteşesi potansiyel zayıf noktadır
İzleme paneli yok

Adına göre, Microsoft Evrensel Katlanabilir Bluetooth Klavye PC’ler, Mac’ler, telefonlar, tabletler ve akıllı TV’ler de dahil olmak üzere neredeyse her şeye bağlanabilir ve bu da onu ideal bir seyahat arkadaşı yapar. Bir kez kurulduktan sonra, klavyeyi açmanız ile eşleştirme moduna geçirir, böylece tabletinize otomatik olarak bağlanabilir ve pil gücünü korumak için tekrar kapanır (düz olduğunda şarj edilebilir).

Herhangi bir menteşe, düzenli kullanımla potansiyel olarak zayıf bir noktadır, ancak Microsoft’un ucuz yapılmış kopyalarının bazıları gibi kullanımda esnemez. Katlanabilir bir klavye istiyorsanız, bu bizim en iyi önerimizdir.

08. Samsung Galaxy Tab S6 klavyesi

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Samsung)

Samsung cihazlar için en iyi süper akıllı tablet klavyesi

Bluetooth: Hayır | Klavye biçimi: ABD İngilizcesi | Boyut: 245.1mm x 178.7mm x 6.8mm | Ağırlık: 359g | Pil ömrü: Yok | Çoklu cihaz: Hayır

Dokunmatik
Fonksiyon tuşları
Sadece gri renkte mevcuttur
Pahalı bir seçenek

Samsung Galaxy Tab S6 Kitap Klavyesi, Microsoft’un Yüzey Tipi tabletlerinden birkaç tasarım ipucu almıştır. Manyetik bir pin konektörü aracılığıyla tabletinize bağlanır, böylece hemen yazmaya başlayabilir ve büyük izleme paneli ile web’e göz atabilirsiniz. Ayrıca, yaygın görevlere hızlı erişim için tam bir işlev tuşu seti ve varsa Samsung Galaxy S-Pen için bir tutucu sunar.

Bazı folio klavyelerin aksine, bu tabletinizin ekranını çantanızda korumak için manyetik bir kapağa sahiptir. Malzemelerin Microsoft’unki kadar lüks olmadığı bir utanç (Alcantara ve cam yerine plastikten bahsediyoruz), ancak yine de bu, Tabletinizi dizüstü bilgisayarınızdan hafif işler için evde bırakmanıza izin verecek harika bir seçenektir.

09. Logitech K780 Çok Aygıtlı Kablosuz Klavye

en iyi tablet klavyeleri 2020
(Resim kaynağı: Logitech)

Android için en iyi tablet klavyesi, gerçekten çok yönlü

Bluetooth: Evet | Klavye biçimi: ABD Uluslararası, İngiltere İngilizce, Almanca, Belçika, Fransızca, İtalyanca | Boyut: 158mm x 380mm x 22mm | Ağırlık: 875g | Pil ömrü: 24 ay | Çoklu cihaz: Evet

Tüm işletim sistemleri için
Süper sessiz yazma
Kaymaz lastik kızak
Oldukça büyük

Logitech K780 çok aygıtlı kablosuz klavye PC, Mac, Chrome OS, Android ve iOS ile çalışır ve Bluetooth veya Logitech Unifying Receiver (klavyeyle birlikte verilen küçük bir USB aygıtı) ile bağlanır.

Bu çok yönlü klavye hakkında sevilecek çok şey var. Tabletiniz için kaymaz bir beşik, uygulamalar arasında geçiş yapmak için kısa yol tuşları ve tam bir sayı paneli içerir. Gerektiğinde kolayca değiştirilebilen iki adet önceden takılmış AAA pil ile çalışır.

Tabletinizi yakında yükseltmeyi düşünüyorsanız veya telefonunuzla da iyi çalışacak bir şey istiyorsanız, K780 mükemmel bir seçimdir.

Daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu