Donanım
Trend

AMD, PS5 ve Xbox Lansmanını Desteklemek İçin Üretimi Artıracak

AMD , yeni bir AMD konferans görüşmesine göre gelecek nesil konsolların piyasaya sürülmesini desteklemek için donanım üretimini artırmayı planlıyor.

AMD, Zen CPU ve RDNA GPU özellikli bir sonraki Xbox ve PlayStation konsolları için anahtar üreticidir. Şimdi İki şirkete yeni konsollarını üretebilmesi için yardım etmesi gerekiyor ve rapora göre yılın ikinci yarısında gelirde artışa neden olacak üretimlerini artırmaya hazırlanıyor.

Ayrıca Playstation 5 oyun kolu olan Dualsense hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için PS5 Oyun Kolu Dualsense’in çıkış tarihi, tasarımı ve özellikleri ile ilgili bölüme bakabilirsiniz.

AMD ekibinden Lisa Su, “Yılın ikinci çeyreğinde yeni PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarının tatil lansmanlarını yapabilmeleri için üretimi artırdığımız için yılın ikinci yarısına doğru tüm ihtiyaçları karşılamayı bekliyoruz” dedi.

Sony ve Microsoft geçtiğimiz günlerde yeni nesil konsollarının tüm koronavirüs krizine rağmen, 2020 yaz döneminde açıklamaya başlayacağını bildirdi. Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

AMD İşlemcileri ile ilgili detaylar

AMD, PS5 ve Xbox Lansmanını Desteklemek İçin Üretimi Artıracak
AMD RDNA GPU

Her iki yeni nesil konsol da AMD’nin Zen 2 destekli CPU’sunu kullanacak, ancak analistler ve gözlemciler, hem Sony hem de Microsoft tekrar tekrar yönetirken bile, koronavirüsün yayılmasından dolayı, üretim zincirlerini etkilemeye devam ettiği için potansiyel bir PS5 gecikmesi veya Xbox Series X gecikmesi için endişelerini dile getirdi.

Her durumda AMD tarafının, 2020 yaz hedefleri için başarı sağlayacağı gözüküyor. Bu yüzden PlayStation ve Microsoft’un bu ihtiyaçlarını karşılamak için üretimini arttıracağını ve yeni nesil oyunları oynayacağımızı düşünüyoruz.

AMD yolda

Hem PS5 hem de Xbox Series X için konsolların grafik gücünü ele alacak özel çipler sunarken, şirketin bu çipleri üretme yeteneği 2020’nin sonunda piyasaya sürülmesi için çok önemlidir.

Görünüşe göre bu bir sorun olmayacak, bu yüzden iki konsol hala başlangıçta planlandığı gibi bu yıl piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Daha Fazla Oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu