Donanım

Asus Designo Curve MX38VC Ultra Geniş Monitör incelemesi

Asus’un 38 inç Asus Designo Curve MX38VC ultra geniş monitörü kaliteli IPS paneli ile masa üstü ihityaçlarınızı karşılayacak bir seçenek olabilir.

Büyük masaüstü
Kaliteli IPS paneli
Mükemmel bağlantı
HDR yok
Çok pahalı

21: 9 en boy oranlarına sahip süper geniş PC monitörleri yeni bir teknoloji değil. Ancak eğri panelli Ditto süper geniş ekranları 29 inç, 34 inç ve 35 inç boyutlarında görsek de, Asus en yeni üst seviye monitörü Designo Curve MX38VC ile daha yeni 38 inç’lik niş bir monitör ile sahneye çıkıyor.

Ayrıca monitörünüzde 2020’nin en iyi 3D filmlerinin keyfine varmak istiyorsanız 2020’nin En iyi 10 3D Filmi kategorimize bakmayı unutmayın.

Bu aslında 3,840 x 1,600 piksel doğal çözünürlüğe sahip 38 inç 21: 9 monitör ilk kez piyasaya çıkmadı. LG, 2016’da çıkış yapan ancak 2017’ye kadar yaygın olarak kullanılmayan 38UC99 ile bunu gerçekleştirmişti. Ancak bunun gibi 38 inç 21: 9 monitörler hem olağandışı hem de nispeten egzotik kalıyor.

Asus Designo Curve MX38VC, pazara girmesi biraz zaman aldı. Asus, MX38VC’yi ilk kez 2017 yazında gösterdi. Belki de bu gecikme nedeniyle, MX38VC, yüksek yenileme oranları ve HDR desteği de dahil olmak üzere bazı özelliklerden yoksun olarak ortaya çıktı.

Asus Designo Curve MX38VC Fiyatı

Asus Designo Curve MX38VC Monitör incelemesi

Bu PC monitör sınıfı, çok uzun bir süre ucuz bir seçenek olmaktan çok uzak gibi duruyor. 1.099 $ fiyatı ile Asus Designo Curve MX38VC, LG 38UC99 ‘un fiyatına yakın bir şekilde fiyatlandırdı.

Aslında, ikisi de LG tarafından üretilen aynı LCD paneli kullanıyor. Ancak kesin olan bir şey var: 38 inç kaliteli IPS teknolojisi ile birinci sınıf bir LCD panel kullandıklarıdır.

Asus Designo Curve MX38VC Tasarım ve Özellikleri

Asus Designo Curve MX38VC Monitör incelemesi

Muhtemelen göze çarpan ilk özellik, tabana yerleştirilmiş Qi kablosuz şarj yuvasıdır. Ekran uyku modunda iken bile OSD menüsünde çalışacak şekilde yapılandırılabilir.

Ayrıca 60W’a kadar güç dağıtımını destekleyen bir USB Type-C bağlantı noktası da vardır, böylece dizüstü bilgisayarınızı ekranı kullanırken aynı anda şarj edebilirsiniz. Ve hepsi tek bir kabloyla. 

Alışılmadık bir başka özellik de Bluetooth ses akışı desteği ile tamamlanan Harmon Kardon ses sistemidir. Çoğu monitördeki hoparlörler çok ciddiye alınmaz ancak Asus, bu ekranla entegre sesi çok daha ciddiye alıyor.

Kararımız

Asus Designo Curve MX38VC Monitör incelemesi

HDR teknolojisi sunmayan yalnızca SDR görselleri sunan bir monitörün satılması kolay değildir. Ancak, Designo Curve MX38VC hala ilgi çekici bir PC monitörü.

Kısmen bu, 38 inç IPS panelin şeffaf ölçeği yüksek DPI olmayabilir, ancak kullanılabilir büyük bir masaüstü sunar. Ayrıca 100Hz + yenileme kapasitesi olmasa bile çok sürükleyici bir oyun deneyimi sağlar.

Dahası, USB-C bağlantısı, dikkat çekici derecede iyi entegre ses ve Qi şarj yuvası kombinasyonu, özellikle minimal kablo karmaşası arayan herkes için önemli ek çekicilik katıyor.

Genel olarak, bu, özellikle HDR özelliği gibi bazı üst düzey özelliklere sahip olmayan çok pahalı bir ekran. Ancak bunu karşılayabiliyorsanız ve sınırlamaları göz ardı etmek istiyorsanız, yine de oldukça harika bir LCD panel.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu