Donanım
Trend

Corsair One Pro i180 canavar incelemesi

Corsair One Pro i180, iyi görünümlü, güçlü ve kompakt bir PC? Tek handi kapı fiyat.

Corsair One Pro i180
BİZİM KARARIMIZ
Mac Pro’nun PC eşdeğeri: güçlü, nispeten küçük ama korkunç derecede pahalı. Eğer istekli iseniz, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.
+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kompakt ve delicesine güçlü
Neredeyse sessiz
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Pahalı
Yükseltmek zor

3DMadMax Fırsatı

Daha önce de söyledik ve tekrar söyleyeceğiz: tasarım çalışması için güçlü bir PC arıyorsanız, en iyi tercihiniz genellikle oyun bilgisayarlarına bakmaktır. Teknoloji pazarındaki en zorlu ve ödünsüz hedef kitlelerden biri olan oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamak için inşa edilmişlerdir ve bu nedenle bir oyun bilgisayarı ile güvenebileceğiniz tek şey güçlü performanstır. Apex Legends’ı 4K’da 60fps’de çalıştırabilirse, yapacağınız herhangi bir tasarım görevi ile rahatlıkla başa çıkabilir.

Oyun bilgisayarlarının tek dezavantajı, oyunculara iyi görünecek şekilde inşa edilmiş olmaları yani çok fazla LED aydınlatması ile donatılmış olmasıdır. Bir gencin yatak odasına mükemmel bir şekilde uyuyor olabilirler, ancak her zaman masanızda istediğiniz bir şey olmayacaktır.

Ancak Corsair ONE PRO i180 , hemen hemen herhangi bir tasarımcının tercih edebileceği bir oyun bilgisayarıdır. Yeni bahsettiğimiz aşırı aydınlatılmış PC yapılarına gelince formlu bir şirket olan Corsair, epik performansı inanılmaz bir görünümle ve etkileyici bir şekilde bir araya getiren, iş istasyonu düzeyinde bir bilgisayar oluşturmak için tüm fazlalıkları çıkardı ve yeni teknolojisi ile kompakt bir biçim faktörü elde etti.

Corsair ONE PRO i180: Süper teknik özellikleri


Teknik özellikler konuşuyor, ciddi bir performans yardımı vaat ediyor ve i180’i video düzenleme için en iyi bilgisayarlardan biri olarak kolayca kendisini konumlandırıyor. Güçlü PC, bir Nvidia GeForce RTX 2080 Ti grafik kartı ve bir de toplam 32 GB Corsair DDR4 bellek ile eşleştirilen 12 çekirdekli Intel i9-9920X işlemciye sahip, son teknoloji ile kesinlikle doludur. Bunun da ötesinde, 960 GB’lık bir SSD var, bu da her şeyin şimşek hızıyla başlaması gerektiği ve ayrıca genel depolamaya dikkat etmek için 2TB’lik bir sabit disk olması gerektiği anlamına geliyor.

Bu çok zorlayıcı bir donanım olarak karşımıza çıkıyor ve 3D veya video prodüksiyonunda çalışmadığınız sürece (ya da öğlen saatinizde Fortnite’a hükmetmek istemediğiniz sürece) muhtemelen fazladan özellikleride çerisinde barındırıyoe. Alt satırda, isterseniz dört adet 4K HDR monitörü ve bir VR kulaklığı rahatça çalıştırabilirsiniz.

Ancak, Crosiar i180 konusunda bizi gerçekten etkileyen şey, hepsinin nispeten küçük bir kasaya nasıl sığdırıldığı oldu. Ortalama iş istasyonu devasa büyüklükte bir kasa sistemi olma eğilimindedir, ancak Corsair, kabaca standart bir kasa hacminin üçte biri kadar olağanüstü kompakt bir kasa yapısı tercih etmiştir.

Corsair ONE PRO i180: Performans

Corsair one pro i180 ‘de, sadece ısıyı değil her şeyi sessiz tutmak için sıvı soğutma sistemi kullandı, bu da ne kadar zor işlemler ile çalışıyor olursa olsun, hiç ses çıkarmamış gibi görünen bir sistemle sonuçlandı.

Nvidia’nın Reflections ışın izleme demosunun yanı sıra, bir parça üst uç, partikül ağırlıklı PC demolarını bu bilgisayarda işledik ve sessizce her şeyi mükemmel bir şekilde ses çıkarmadan yapma işini başardı. Hatta ön paneldeki aydınlatma olmasaydı, bu canavarın bile açıldığını anlamıyor olacaktık.

Genel Bakış

Crosair i180 ,iş istasyonu sınıfı ama özünde i180 hala çok fazla parası olan oyuncuları hedef alan bir oyun makinesi. Bu da orada bir ışık tutması gerektiği anlamına geliyor, ancak kredisine göre Corsair bunu zevkli ve sade bir şekilde gerçekleştiriyor.

Kasanın önü alüminyum, kasanın dış hatlarını izleyen bir çift ince RGB ışık borusu ile aydınlatılıyor ve varsayılan olarak renk spektrumu içerisinde hafifçe dolaşıyor; Corsair’in kendi iCUE yazılımıyla aydınlatmayı zevkinize göre özelleştirebilir ve hatta masanızdaki diğer Corsair iCUE uyumlu ürünlerle senkronize edebilirsiniz. Ya da tamamen kapatın.

Corsair i180

Süper kompakt tasarıma sahip olduğu için, kasayı açmayı, bileşenleri düzeltmeyi ve yükseltmeyi seven bir bilgisayar sahibi türü için gerçekten iyi bir makine olmadığı anlamına geliyor. Muhtemelen yapılabilir ama denemek istemeyiz; Neyse ki, i180’in güçlü özellikleri, muhtemelen birkaç yıl olduğu gibi bırakmaktan mutlu olacağınız ve yaşını göstermeye başladığında değiştireceğiniz anlamına geleceğini ortaya çıkartıyor.

Corsair ONE PRO i180: Fiyatı

Diğer tek problemli noktası göz sulandıran fiyatıdır; Apple ürünlerinde olduğu gibi, buradaki tasarım ve form faktörü için net bir prim ödüyorsunuz. Bir kasada neredeyse tamamen özdeş bir sistem kurarak büyük ya da daha fazlasını kolayca kurtarabilirsiniz, ancak gerçekten iyi görünen bu nadir bilgisayarlardan birine fazladan ödeme yapmaz mıydınız?

Crosair i180

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu