Donanım
Trend

En iyi Çizim Tableti

Bir dijital illustrator, grafik tasarımcısı veya 3D sanatçısıysanız, muhtemelen en iyi çizim tableti (grafik tableti olarak da bilinir) kullanmak daha başarılı çalışmalar çıkarmanıza yardımcı olacaktır. İster Windows ister Mac OS’yi tercih edin, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza bir grafik tablet bağlamak, illüstrasyon veya tasarım yapmanın en kolay yoludur.

Çizim yapabilmeniz ve dijital sanatla daha iyi etkileşimde bulunabilmeniz için size özel olarak hazırlamış olduğumuz 12 En iyi iPad çizim ve tasarım uygulaması bölümümüze bakmayı unutmayın. Burada sizin için en iyi uygulama seçeneklerini listeledik.

Sanatçılar ve tasarımcılar için en popüler tablet markası genellikle Wacom’dur. Özellikle Intuos Pro grafik tabletidir. Ancak bu listede de sunduğumuz daha ucuz alternatifler var. Doğru cihazı satın almak istediğinizden emin olmak için, çizim (grafik) tableti, ekranda gösterilen bir işaretçiyi yönlendirmek için kullanıcının çizdiği veya özel bir kalemle işaret ettiği düz, basınca duyarlı bir pedden oluşan bir giriş cihazıdır.

Çizim Tableti özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için çizim tableti ile birlikte verilen CD’yi ve kullanım kılavuzunu kullanarak, yazılımıyla birlikte kurulduğundan emin olmanız gerekir. Genellikle, en son sürücüleri indirmek ve yüklemek için web sitesini ziyaret etmeniz gerekebilir.

Bu listedeki daha ucuz çizim tabletleri, kirlenme önleyici bir eldivenle birlikte kullanılır. Bunlar bir tablete çizerken sürtünmeye yardımcı olabilir, ancak kullanımı zorunlu değildir. Bu listedeki tüm çizim grafik (grafik) tabletler dijital kalem, USB, şarj aletli, CD sürücüsü ve kullanışlı bir kullanım kılavuzu ile birlikte satılır.

Hadi gelin En iyi çizim tableti alternatiflerine hep birlikte bir göz atalım.

Wacom Intuos Pro

En iyi Çizim Tableti
En iyi Çizim Tableti kılavuzumuzun ilk sıralamasında yer alır. (Resim kaynağı: Wacom)
  • Fiyatı: Orta 349.95$|Büyük 499.95$|Paper Edition Orta 399.95$|Paper Edition Büyük 549.95$

Wacom Intuos Pro en iyi çizim tabletidir ancak bütçenize göre biraz pahalı olabilir. Ancak paranızla en iyi çizim deneyimini ve en geniş yazılım desteğini elde edersiniz.

Orta ve Büyük olmak üzere iki ana model vardır. Orta, 13,2 inç çizim alanına (A5 boyutuna benzer) ve Büyük 16,8 inç alana (yaklaşık A4) sahiptir, bu nedenle her iki seçenek de bu listedeki diğer rakip tabletlerden daha büyük bir çizim alanı sunar. Her tabletin özelleştirilebilir tuşları ve kısayollar için bir dokunmatik halkası vardır ve sanatsal olarak tercih ettiğiniz şeye bağlı olarak ek doku sayfaları satın alabilirsiniz.

Küçük bir versiyonu da var, ancak bu hala mevcut olan önceki nesil bir proje olarak devam ediyor. Fiyatı 200 £ / 200 $ ‘dan azdır.

Wacom Pro Pen 2, herhangi bir rakibinden daha yüksek olan 8.192 basınç duyarlılığına sahiptir. Kalem doğal eğim desteğine sahiptir, neredeyse hiç gecikme olmaz ve pillere ihtiyaç duymaz. Bir 3D sanatçısıysanız kaydırma, yakınlaştırma, modelleme, şekillendirme veya değiştirme için ekstra düğmelere sahip Wacom Pro Pen 3D’yi (ayrı satılır) kullanmak isteyebilirsiniz. Her kalem, yedek uçları saklayabilen kullanışlı bir standla birlikte gelir.

Dahili Bluetooth veya USB ile tableti herhangi bir Windows veya Mac cihazına bağlayabilirsiniz.

Öncelikle kağıda çizim yapmayı tercih ediyorsanız ve tek tek kağıtları Photoshop’a taramaktan daha hızlı bir işlem istiyorsanız, bir Wacom Intuos Pro Paper Edition en iyi seçeneğiniz olabilir. Yine Orta veya Büyük sürümlerde bulunan Paper Edition, sonuçları bilgisayarınıza görüntü veya vektör dosyaları olarak kaydederek tabletin üst kısmına kağıt ile çizmenizi sağlar.

Photoshop ile ilgili daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Photoshop’ta Stilize bir karakter nasıl oluşturulur? bölümüne bakmayı unutmayın.

Wacom Intuos

En iyi Çizim Tableti
(Resim kaynağı: Wacom)
  • Fiyatı: Küçük 79.95$|Bluetooth bağlantılı Küçük 99.95$|Bluetooth bağlantılı Orta 199.95$

Daha önce Bamboo serisi olarak bilinen Wacom’un (Pro olmayan) Intuos çizim tableti, mütevazı bir bütçeye sahip olanlar için mükemmel bir seçimdir. Yine Küçük ve Orta olmak üzere iki boyut vardı. A6-ish Small ve Orta sürümü ile kablosuz kullanım için standart olarak Bluetooth bulunur.

Intuos ve Intuos Pro arasındaki temel farklar, daha ucuz tabletlerin daha düşük basınç hassasiyetine sahip olmasıdır. 4,096’ya karşı 8.192 ve daha da önemlisi kalem eğimini desteklemez. Böylece, kalemi eğerek fırça konturlarının şeklini etkileyemezsiniz. Bu, sayfa düzenleri yapan grafik tasarımcıları için sorun olmayabilir.

Son olarak, kalemin ucunda silgi yoktur.

Ugee M708 Çizim Tableti

En iyi Çizim Tableti
(Resim kaynağı: Ugee)
  • Fiyatı: 54.95$

Wacom Intuos Pro’ya çok daha uygun fiyatlı bir alternatif, Windows ve Mac OS için Ugee M708 grafik yani çizim tabletidir. Bu tablette 10×6 inç ekran, sekiz farklı özelleştirilebilir tuş ve 2.048 basınç duyarlılığı sunan bir kalem bulunur. Tablet, Adobe Creative Cloud yazılımı, Comic Studio, 3D Max, Pixologic ZBrush ve Autodesk Maya ile çalışır.

Autodesk Maya için kullanabileceğiniz En iyi 11 Maya eklentisi bölümüne bakmayı unutmayın.

Tuşlar, size kolaylık sağlamak için silmek, yakınlaştırmak, uzaklaştırmak, kaydırmak ve geri almak için kullanılabilir. Sağ veya sol el sahipleri için kullanıcı dostudur ve bir kalem tutucu ve ekstra kalem uçları ile birlikte gelir. Her sanatçı veya tasarımcı için Ugee M708 çizim tableti iyi bir seçimdir.

Ugee M708’i Amazon’dan satın aldığınızda, sekiz kalem ucu ve bir kalem kesme makinesi içeren bir kalem tutucu, tablette çizim yaparken sürtünmeyi azaltmak için kirlenme önleyici bir çift beyaz eldiven ile alabilirsiniz. Mikroplarla aşırı ilgilenenler için eldivenler önemli olabilir.

Huion H610 Pro

En iyi Çizim Tableti
(Resim kaynağı: Huion)
  • Fiyatı: 69.99$

Ugee M708’e benzer şekilde, bu 10×6 inçlik Huion H610 Pro çizim tableti, hem Windows hem de Mac için destek sunan şarj edilebilir bir kalemle satılmaktadır. Kalem, 2.048 basınç hassasiyeti ve her üç saatlik şarjdan sonra maksimum 350 saat kullanım süresi sunar. Autodesk Sketchbook, Manga Studio ve ZBrush gibi çizim yazılımları Huion H610 Pro ile uyumludur.

Çizim tablet ile dört ekstra kalem ucu ve bir kalem ucu çıkarma aracı olan bir kalem tutucu ile birlikte gelir. Çizim tabletinin sol tarafında yerleşik özelleştirilebilir tuşlar da var, bu nedenle sol elini kullanan kişiler için biraz zorlayıcı olabilir.

Gaomon M106K Çizim Tableti

En iyi Çizim Tableti
(Resim kaynağı: Gaomon)
  • Fiyatı: 67.99$

Gaomon M106K çizim tableti, 10×6 inç ekran boyutuna ve 2.048 basınç duyarlılığına sahip şarj edilebilir bir kalemle uyumludur. Bu tablet, solda 12 ekspres tuş ve tabletin üstünde 16 ekspres tuşuyla istediğiniz gibi özelleştirilebilen geniş düğmelere sahiptir. Ayrıca yanda şık bir kalem tutacağı ile birlikte gelir, böylece kalemi kaybetme olasılığınız daha düşüktür. Kalem ayrıca dört ekstra kalem ucu ile birlikte gelir.

Gaomon M106K, Windows ve Mac cihazlarıyla ve SketchBook Pro, Manga Studio, Corel Painter ve Adobe Creative Cloud gibi yazılımlarla çalışır.

Her dijital sanatçının sahip olması gereken bir araç olan Corel Painter ile ilgili Corel Painter 2020 yazımıza bakabilirsiniz.

XP-Pen Star06C

En iyi Çizim Tableti
(Resim kaynağı: XP-Pen)
  • Fiyatı: 82.99$

XP-Pen StarO6C, Wacom’un pilsiz kalem teknolojisindeki Huion, Gaomon ve U-Gee ile karşılaştırıldığında basınç duyarlılık seviyelerini 2,048 yerine 8.192 seviyesinde eşleştirir. 10×6 inç ekranın sol tarafında, tabletin altı kısayol tuşu ve tamamen özelleştirilebilir özelliklere sahip bir kadranı vardır. Hem Windows 10 hem de Mac OS 10.6 veya üstü ile uyumludur. Bu tablette, sürücü programı Adobe Creative Cloud, Comic Studio ve benzeri yaratıcı yazılımlarla çalışır.

Amazon’dan XP – Pen Star06C’yi satın aldığınızda, bir kalem tutucu (sekiz kalem ucu ve kalem kesme makinesi dahil), kirlenme önleyici bir çift beyaz eldiven ile birlikte alabilirsiniz. Çizim tableti ile birlikte gelen eldivenleri her ne kadar kullanım için gerekli olmasa da, tablette çizerken sürtünmeyi azaltmak için kullanabilirsiniz.

Parblo A610 Çizim Tableti

En iyi Çizim Tableti
(Resim kaynağı: XP-Pen)
  • Fiyatı: 51.50$

Gerçekten bütçeniz yukarıda ki çizim tabletleri için uygun değilse, Parblo bu listedeki en ucuz seçenektir. Wacom Cintiq ve Apple iPad’e rakip olan kendi PC tabletini sunmanın yanı sıra, bu grafik tableti 50 sterlinin altında. Parblo A610 yine 10×6 inç ekran boyutuna ve 2.048 basınç duyarlılığı seviyesine sahip kalem teknolojisine sahiptir. Ancak daha zengin renkler göstermek için 5080 LPI çözünürlüğü ve ince bir kağıda benzer 230 RPS sunarak size sorunsuz bir çizim deneyimi sunar. Tablet, sekiz prob uç değişimi, kirlenme önleyici bir eldiven ve sekiz kısayol tuşuna kumanda eden üç düğmeli bir fare ile birlikte gelir.

Parblo A610’u Amazon’dan satın aldığınızda, bir kalem tutucu (sekiz kalem ucu ve kalem kesme makinesi dahil), kirlenme önleyici eldiven (kullanım için gerekli olmasa da tablette çizerken sürtünmeyi azaltmak için) ve bir temizleme kiti ile birlikte alabilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu