Donanım
Trend

iMac 2020 incelemesi | Yeni iMac 2020’yi Almaya Değer mi?

iMac 2020 incelemesi. Yeni Apple 27 inç iMac 2020, yaratıcı profesyoneller için harika bir hepsi bir arada bilgisayardır.

Yeni Apple iMac 2020 27 inç, şirketin en yeni hepsi bir arada bilgisayarıdır. Ve yaratıcı profesyonellerin şu anda satın alabileceği en iyi cihazlardan biri yapan bazı donanım yükseltmeleriyle birlikte gelir. Öyle ki, grafik tasarım için en iyi bilgisayarların en üst sırasında yer alıyor.

Ayrıca Grafik tasarımı için en iyi dizüstü bilgisayarlar bölümünde dizüstü bilgisayarları incelememizi de bulabilirsiniz.

Bu ikonik görünümü koruyan iMac 27 inç 2020, artık hem Intel hem de AMD’nin son teknoloji bileşenlerini içeriyor. Anakartta bulunan süper hızlı SSD’ler bunun bir kanıtı.

Apple iMac 27 inç 2020, kompakt ama güçlü bir hepsi bir arada aygıt arayan yaratıcı profesyoneller için ciddi bir makinedir. Ayrıca evden çalışan insanlara da hitap edecek bazı harika yeni özelliklere de sahiptir.

Bu cihazın detaylı özellikleri için yukarı kaydırın.

iMac 2020 incelemesi: Fiyatı

iMac 2020 incelemesi | Yeni iMac 2020'yi Almaya Değer mi?

Önceki modellerde olduğu gibi, 2020 modeli de bir dizi konfigürasyonla geliyor. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir özellik ve fiyat elde etmek için ince ayarlamalar yapabilirsiniz.

Apple 27 inç iMac 2020 giriş seviyesi modelinin fiyatı 15.999 TL dir. Özellikleri: 8 GB 2666 Hz DDR4 RAM | 256 GB SSD | 4 GB GDDR6 bellekli Radeon Pro 5300 GPU | 3.1 GHz altı çekirdekli 10. nesil Intel Core i5 işlemcidir (4.5 GHz Turbo Boost ile).

Apple 27 inç iMac 2020 orta seviye modelinin fiyatı 17.599 TL dir. Özellikleri: 8 GB RAM | 512 GB SSD | 4 GB GDDR6 bellekli Radeon Pro 5300 GPU | 3.3 GHz altı çekirdekli 10. nesil Intel Core i5 işlemcidir (4.8 GHz Turbo Boost ile).

Apple 27 inç iMac 2020 üst düzey modelinin fiyatı 19.999 TL dir. Özellikler: 8 GB RAM | 512 GB SSD | 8 GB GDDR6 bellekli AMD Radeon Pro 5500 XT GPU | 3,8 GHz sekiz çekirdekli 10. nesil Intel Core i7 işlemcidir (5 GHz Turbo Boost ile).

Bunların hepsi pahalı seçenekler olsa da, aslında geçen yılın modelleriyle aynı fiyattadır. Bu da Apple’ın ekstra para ödemeden yükseltilmiş dahili ürünler sunduğu anlamına geliyor.

Ayrıca, bu modellerin Microsoft Surface Studio 2’den hala daha ucuz olduğunu ve daha modern donanımlarla birlikte geldiğini belirtmekte fayda var.

Giriş seviyesi modeli, çoğu grafik tasarımcı için oldukça idealdir. Ayrıca mükemmel çoklu görev performansı sunan 8 GB RAM ile oldukça güçlüdür. Giriş seviyesi modeli aynı anda çok sayıda uygulamayı çalıştırabilir. Ayrı bir grafik kartına sahip olması fotoğraf ve video düzenlemeyi ve 3D animasyon çalışmalarını iyi idare edebileceği anlamına geliyor.

Elbette, yukarıda sunulandan daha fazla güce ihtiyacınız varsa, Apple size daha fazla seçenek sunuyor. Örneğin, Nano doku ekranlı konfigürasyonu.

Nano doku ekranlı, 3.6HZ 10 çekirdekli 10. nesil Intel Core i9 işlemci (5GHz turbo boostlu), 128GB RAM, 16GB GDDR6 belleğe sahip bir AMD Radeon Pro 5700XT GPU ve 8TB SSD ile maksimum konfigürasyonun içine girdiyseniz, 11670 $’lık fiyat etiketini göz ardı etmemeniz gerekir. Kesinlikle pahalıdır, ancak çoğu insanın ihtiyaç duymayacağı türden bir ateş gücü ile birlikte gelir. Ve eğer satın alırsanız, muhtemelen on yıl daha yeni bir makine almanıza gerek kalmaz.

iMac 2020 incelemesi: Güç ve performans

iMac 2020 incelemesi | Yeni iMac 2020'yi Almaya Değer mi?

MacOS Catalina işletim sisitemleri ile birlikte gelen bu imac lerin ön yükleme hızından etkileneceksiniz. Ne kadar uygulama veya pencere açtığınızdan bağımsız hız her zaman ön planda olacaktır. Örneğin, performansta gözle görülür bir etki olmadan, arka planda bir video dosyasını dönüştürebilirsiniz.

Bu, uygulamalar ve görevler arasında geçiş yapmayı seven insanlar için harika olsa da, iMac arka planda görevleri tamamlarken, diğer projeler üzerinde çalışabilecekleri anlamına geldiğinden, yaratıcı profesyoneller için de paha biçilmez olabilir.

Elbette, daha önce de bahsettiğimiz gibi, temel model bile hemen hemen her yaratıcı görevi kolaylıkla yerine getirme konusunda harika bir iş çıkarabilir.

Apple, 2012’den beri kullandığı iMac’in ince tasarımını korudu ve bu makinede bulunan güçlü bileşenler dikkate alındığında oldukça etkileyici bir başarı. Yeni iMac in ısınma sorunu olmadan sessiz çalışması konsantrasyonunuz için paha biçilemez olsa da, uzun vadeli bir yatırıma değer gibi duruyor.

Hepsi bir arada bir cihaz olarak bu, kurulumunun kolay olduğu anlamına gelir. Yalnızca bir güç kablosu takmanız ve fare ile klavyeyi kablosuz olarak eşleştirmeniz yeterlidir. Ayrıca bu, iMac 27 inç (2020) ‘nin herhangi bir ofis, stüdyo veya evde de harika görüneceği anlamına gelir.

Ancak eski iMac’lerin görünümünü beğenmediyseniz, bu yeni model de fikrinizi değiştirmeyecek.

iMac 2020 incelemesi: Ekran

iMac 2020 incelemesi | Yeni iMac 2020'yi Almaya Değer mi?

Apple’ın iMac’leri uzun zamandır fantastik ekranlarıyla övgüler aldı ancak yeni iMac 2020 de tasarım olarak pek bir şey değişmedi. 5120 x 2880 çözünürlüğe sahip 27 inç ekran, 500 nits parlaklığı ve P3 gamını destekleyen bir 5K Retina ekrandır.

Bu, onu özellikle 4K çekimle çalışırken video editörleri için iyi bir cihaz yapar. Bu, bir 4K monitörde olduğu gibi, görüntüleri tam ekranı kaplamanıza gerek kalmadan görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir.

Dolayısıyla, önceki iMac ekranların parlak ve canlı görüntü kalitesinden etkilendiyseniz, iMac 2020’nin ekranından da benzer şekilde etkileneceksiniz.

Bununla birlikte, iki önemli yükseltme yapıldı. İlk olarak, ekran artık MacBook’larda gördüğümüz True Tone işlevi sunuyor. Çalıştığınız ışık koşullarına bağlı olarak ekranın renk sıcaklığını ayarlıyor. Buradaki fikir, ortam aydınlatması nasıl olursa olsun, ekrandaki görüntülerin parlak ve canlı olmasını sağlamaktır. İyi çalışabilir, ancak kullanıp kullanmamanız kişisel bir tercih de olabilir (açıp kapatmak oldukça kolaydır). Bununla birlikte, doğru renkler gerektiren yaratıcı bir profesyonelseniz, bu özelliği devre dışı bırakmanız en iyisidir.

Ekrandaki diğer büyük değişiklik yine isteğe bağlıdır. Yani ekstra 660 $ karşılığında ekranı nano dokulu camla alabilirsiniz. Bu malzeme, doğrudan güneş ışığında çalışırken bile yansımaları ve parlamayı azaltmak için ışığı “nanometre düzeyinde” dağıtır.

Bu etkileyici bir özellik, bu yüzden bunun için fazladan ödeme yapmanız çok yazık, ancak anlayabiliyoruz. Sonuçta, bu malzeme daha önce yalnızca Apple’ın Pro Display XDR profesyonel monitöründe kullanılmıştı.

iMac 2020 Özellikleri

iMac 2020 incelemesi | Yeni iMac 2020'yi Almaya Değer mi?

Covid-19 salgınıyla çalışma şeklimizde oldukça değişti. İlk kez evden çalışan pek çok insan olduğu için Apple, iMac 27 inç 2020’ye gerçekten büyük bir fark yaratabilecek yeni özellikler ekledi.

Başlangıç ​​olarak, iMac 2020 artık 1080p çözünürlükte kayıt yapan yeni bir FaceTime HD kameraya sahip. İş arkadaşlarıyla, müşterileriyle ve ailesiyle yakın zamanda daha fazla video görüşmesine başlayanlar için, iMac’in yeni ve geliştirilmiş web kamerası büyük avantaj olacak.

Yalnızca geçen yılki modelden daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olmakla kalmayıp, iMac 2020, ton eşleştirme, pozlama ve yüz tanıma özelliklerini de dahil etti.

iMac ayrıca artık stüdyo kalitesinde bir mikrofon dizisi içeriyor. Bu da harici bir mikrofona ihtiyaç duymadan rahatça konuşabileceğiniz anlamına geliyor. Örneğin, podcast’lerin yanı sıra müzik kaydediyorsanız, mikrofon, etkileyici gürültü azaltması ile birlikte, günlük işler için çok iyi çalışıyor.

Yeni iMac’teki hoparlörler geçen yılki modellerle aynı kalıyor, ancak T2 güvenlik çipi, daha derin bas da dahil olmak üzere ses kalitesini iyileştirmek için değişken EQ kullanıyor. Bunlar, harici hoparlörlere ihtiyaç duymadan iyi bir iş çıkarırlar, ancak yine de müzik prodüksiyonunda çalışıyorsanız, harici mikrofon ihtiyacı doğabilir.

Bu T2 güvenlik çipi aynı zamanda adından da anlaşılacağı gibi, iMac’teki verilerinizin güvenliği ile ilgilenir. Ve önyükleme işlemi sırasında yüklenen herhangi bir yazılımın incelenmesini sağlar.

Bu, cihazlarında depolanan müşteri bilgileri gibi önemli ve özel verilere sahip olan kişilere gönül rahatlığı sağlatacaktır..

Satın almalı mıyım?

iMac 2020 incelemesi | Yeni iMac 2020'yi Almaya Değer mi?

Yeni iMac, neredeyse her bakımdan geçen yılın modeline göre büyük ölçüde özelliklerle donatılmış, tasarımı hariç, aynı fiyatlara alacağınız bir modeldir. Yapmaya çalıştığınız hemen hemen her yaratıcı görevi yerine getirebilecek, güçlü ve şık hepsi bir arada bir bilgisayar arıyorsanız, iMac 27 inç 2020 ‘i yürekten tavsiye edebiliriz.

Apple macOS Catalina’yı çalıştırdığı için en popüler yaratıcı uygulamaları sorunsuz şekilde çalıştırdığı anlamına geliyor ( Photoshop, After Effects, 3D modelleme Programları gibi )

Bütçeniz yoksa da, normal bir bilgisayar sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ayrı bir monitöre ihtiyacınız olsa da, aynı güçte bir makineyi daha ucuza alabilirsiniz.

Ayrıca, cihazın ömrünü uzatmak için dahili bileşenleri zaman içinde yükseltmek istiyorsanız, normal bir masaüstü PC’yi tercih etmelisiniz. Apple cihazlarının açılması ve yükseltmesi çok zordur.

Ancak, bir Mac hayranından çok bir Windows kullanıcısı olsanız bile, iMac 27 inç 2020, Apple cihazlarının, neden grafik tasarımcılar ve 3D sanatçılar tarafından bu kadar sevildiğini gösterme konusunda harika bir iş çıkarıyor. Sonuç olarak bu, bütçeniz olduğu sürece evden çalışmak için mükemmel bir makinedir.

Apple imac resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu