Donanım
Trend

iPad Air 2019 incelemesi

iPad Air 2019 Tamamen bir iPad Pro değil ancak Apple’ın tahttaki sırasını alacak Air ‘ı.

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Renkli, lamine ekran
Akıllı klavye kapak uyumlu
USB-C ile hızlı şarj olabilir
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Eski Apple Kalemi kullanıyor
ProMotion video yok
Dört değil, iki hoparlör
BİZİM KARARIMIZ
iPad Air, performanstan ödün vermeyen, ancak fiyat sınırlarını zorlamayan Apple’ın en dengeli dijital tuvali olmaya aday. Parlak ve renkli lamine ekranı sayesinde çizim ve fotoğraf düzenleme için zekice hazırlanmış bir tablettir. Sadece kullanımı kolay, ikinci nesil bir Apple Pencil kullanmasını diliyoruz.

Apple’ın iPad Air 2019’u, yaratıcıların 10,5 inçlik geniş bir tablet ekranı ve hem de ilk nesil Apple Pencil ve 2’si bir arada klavye kılıfının desteğini elde etmenin en iyi yolu olarak göze çarpıyor.

Diğer iPad’lerin arasına tam oturan bu iPad: küçük iPad mini (2019) ve daha ciddi (ancak cidden daha pahalı) iPad Pro 11 ‘in tam ortasında yer alır. Dijital ressamlar, desteklenmeyen ikinci nesil Apple Pencil ile gelen ekstraları kaçıracak olsa da, yeni iPad Air’in geri kalanında, ismi dışında her şeyde Pro’dur.

iPad Air 2019: Fiyatı

iPad Air ‘ın fiyatı, bazı insanlar için satış stratejisine bağlı uygun olabilir ve geri kalanlar için ise kesin bir dille fiyatı uygun olmayabilir. Çünkü, ilk grup için, iPad Pro 11 ve iPad Pro 12.9’un yanında önemli bir aralık var. Tamamen lamine ekranlı ve Apple Smart Klavye kapağıyla uyumlu olan en ucuz iPad ‘tir. Bu fiyata sahip olmasının nedeni ise; çerçevesi azaltılmış ekran genişliği ve Apple Pencil Gen 2 desteğinden yoksun olmasından kaynaklanıyor.

Ipad Air 2019, genellikle ucuza satılan ve aynı zamanda Apple Pencil Gen 1 desteği olan, uygun fiyatlı iPad 9.7’ye göre daha iyi bir prime mal oluyor. Ancak bu iPad’leri Apple Kurşun Kalem ile ciddi çizim veya fotoğraf düzenleme için kullananlar, üstün iPad Air 2019 ekranını beğeneceklerdir.

iPad Air 2019: Ekran

Yaratıcılar için ana çizim için kullanılacak alan, iPad Air 2019’un 10,5 inçlik ekranıdır, sadece iPad 9.7’den daha az gereksiz çerçeveye önem verdiğinden değil, aynı zamanda Apple’ın tamamen lamine bir ekrana sahip olmasını sağladığı için.

Teknik açıdan bakıldığında, LCD paneli iPad’de görülen fark edilebilir bir boşluk olmadan, daha ince cama bastırıldığı anlamına gelir. İllüstratörlerin bakış açısından, bu, Apple Kalem ucu iPad Air camına dokunduğunda, sanki doğrudan dijital ekranda çizim ve fotoğraf düzenleme yapıyor hissi veriyor demektir.

ipad air 2019
Yaratıcılar için ana çizim alanı, iPad Air 2019’un 10,5 inçlik ekranıdır

ipad Air ayrıca, Apple’ın True Tone ekran teknolojisinin yanı sıra ciddi fotoğrafçılar ve sanatçılar için Pro-seviye nimet olan geniş P3 renk gamından da faydalanıyor. Gerçek Ton aracı, saatlerce ekranlara bakanlar için gerçekten yardımcı oluyor. Ofisimizdeki aydınlatmaya uyması için mavi ışığı daha sarı bir renk tonuna kaydırdık. Ancak, renk doğruluğu adına çizim yaparken bu seçeneği kapatmayı hatırlamamız gerekiyordu.

Tek eksik ekran öğesi ProMotion; Apple’ın becerikli uyarlamalı ekran yenileme hızı teknolojisi olan ProMotion, Apple Kalem gecikmesini azaltır ve 120Hz’de videoyu daha akışkan yapar, ancak yalnızca pil ömrünü ve kaynağı zorlamamak için eklenmemiş.

iPad Air 2019: Apple Kalemi

İlk nesil Apple kalemi, iki tarafı da kesen, iki ucu keskin bir kılıçtır. Sadece Pro da olan ikinci nesil Apple Kurşun Kalem, farklı basınç ve eğim hassasiyeti, harika tasarımı sayesinde avuç içine uyar ve fark edilmeyen gecikme ile paha biçilmez bir araçtır. ProCreate gibi popüler uygulamalardaki ayarlanabilir basınç eğrisi onu günlük bir çizim aracı olarak kullanışlı hale getirir.

Apple kalemi ile yaptığımız en büyük hata, onu kullanmadığımız zamanlarda meydana geldi. iPad Air ‘ı taşırken nereye koyarsınız? iPad ‘in ikinci nesnesindeki Kalem’in yaptığı gibi kareye manyetik olarak yapışmıyor. Ve onu masaya bıraktığınızda sürekli yuvarlanmaya yol açan varil şeklindeki tasarımı sayesinde yere düşüyor.

Ayrıca, yeni kalem’in düz tarafına iki kez dokunmak, bazı uygulamalardaki fırçaları değiştirebilir ve kalemle ekrana iki kez dokunarak ekrana hayat veren bir kısayol görevi görür.

Bu ekstraların hiçbiri iPad Air 2019 ‘un bir parçası değil ve Apple Pencil Gen 2, en yeni iPad Pro modelleri için ayrıldığından, ipad pro satınalma düşüncesinin bir nedeni olmaya devam ediyor.

iPad Air 2019: Güç ve performans

Affinity Designer, Adobe Lightroom ve Linea gibi fotoğraf ve çizim uygulamaları, çok katmanlı tuvalleri için ciddi beygir gücü gerektirir ve iPad Air tamda bu noktada, ön plana çıkıyor.

Apple’ın iPad Air içindeki A12 yonga seti, en yeni iPad Uzmanları tarafından kullanılan A12X’in dizüstü bilgisayarını tehdit eden X faktörüne sahip olmasa bile hızlı. Air’in Geekbench çoklu skoru 11,575, ve evet, Pro’nun 18,104 puanı olduğunu düşünürsek, ipad Air 2019 şaşırtıcı hızlara ulaşabiliyor. Ve iPad 7.7’nin 5.786’daki puanının neredeyse iki katı. Mevcut ve gelecekteki ağır iş uygulamalarını çalıştırmak için ipad air 2019 ‘da yeterince güç var.

Temel özellikler

Uygun fiyata çeşitlilik, iPad Air 2019 ‘un en iyi gizli yeteneğidir. Apple’ın resmi Akıllı Klavye Kapağı ile uyumluluğu, bu ikisi bir arada form faktörünü Bluetooth klavyeyle uğraşmak zorunda kalmadan elde etmenin en ucuz yoludur. iPad Air 2019, daha önce Pro tabletlerle sınırlı olan akıllı konektör pimlerini içerir ve bu anında eşleştirme işlemi için bulunmaz bir nimettir.

iPad Air 2019, Akıllı Klavye Kapağı sayesinde daha kullanışlı bir okuma ve yazma tableti haline geliyor. Sadece Apple News’i okumakla ve Netflix’i tüketmekle değil, üzerinde gerçekten çalışabileceğiniz bir şey. Ayrıca, bu yeni iPad’in hızlı şarj olabileceğinin bir hayranıyız. Ancak yıldırım USB kablosu ve uyumlu bir USB-C fişi satın alarak daha fazla para harcayabilirsiniz.

ipad air 2019
Bu yeni iPad’in hızlı şarj edebilmesinin gerçek hayranıyız

Daha önceki iPad Air’da bulamayacağınız bir multimedya özelliği iPad Pro 10.5 dört hoparlördür. Bu sürüm iki ile sınırlıdır, ki bu talihsiz bir durumdur.

Satın almalı mısınız?

Apple, iPad Air 2019 ‘u dünyaya tanıttı, süreçte tam olarak yeni bir teknoloji sunmasa da önemli bir rol oynuyor. Tabletlerinden biraz daha fazlasını isteyen, özellikle de bir Apple Kalemini kullanmak isteyen sanatçılar ve fotoğraf editörleri için tercih edilen iPad. Apple Pencil Gen 1 kullandığı için hayal kırıklığımız oluyor.

Tamamen lamine edilmiş ekranı, eskiz ve fotoğraf düzenleme işlemlerinin iPad 9.7’ye göre daha doğal görünmesini sağlar ve 2’si 1 arada Akıllı Klavye Kapağı uyumluluğu bu tableti okuma ve yazma amaçlarına sunar. Pro adında Pro olmasa veya Pro fiyatlarına atlasa bile en iyi verimlilik aracı.

ipad air 2019

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu