DonanımHaberler
Trend

Samsung Sero TV TikTok’a hazır

Samsung Sero TV geleceğe bir bakış mı?

Sanki telefonlarımızda video izlemek için yeterince zaman harcamıyorduk, şimdi bir akıllı telefon ekranı gibi davranmaya çalışan bir televizyonumuz var. Dikey odaklı Samsung Sero TV ‘yi ilk kez görmedik, ancak CES 2020 ‘de batı pazarlarına da geldiği duyuruldu.

Samsung’un Sero TV ‘si geleneksel yatay formatta çalışabilir, ancak her iki tarafta siyah çerçeveler olmadan dikey, portre tarzı video oynatmak için yatay olarak açabilir. Dönerken zemine çarpmasını önleyen bir stand üzerine oturur ve bir telefonla eşleştirilebilir, böylece telefondan gelen sinyale göre otomatik olarak yatay yada dikey olarak yönlenir.

Ayrıca bu standda, 60W çıkışlı 4.1 kanallı hoparlör sistemi de var. istatistikler, ses gücü açısından ortalama ekranınızın üzerinde bir ses düzeyi olduğunu gösteriyor.

Gelecek trendleri

Samsung Sero TV
Samsung Sero TV (Resim kaynağı: Samsung)

Sadece 43 inçte QLED ekran 4K çözünürlükte çalışır, ayrıca üst düzey Samsung ekranları kadar üst ekran görüntüleme teknolojisiyle donatılmıştır.

Samsung Sero TV, gençleri hedefleyen bir ekran. Bu, akıllı telefon kullanıcı alışkanlıklarına daha iyi uyacak şekilde dikey bir yönde ve tüketilen içerik miktarını düşündüğünüzde çok mantıklı. Örneğin, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformları öncelikle dikey videolar ile ilgilenir.

Genç izleyicilerin izleme alışkanlıklarını karşılamak için dikey TV şovları düzenleniyor. Bir çok firmanın dikey tv şovları sunarken, Çinli internet devi Tencent de benzer şovlar yapıyor.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik henüz açıklanmadı, ancak Sero Kore’den ayrılacak ve bu yılın ilerleyen zamanlarında ABD ve “birkaç küresel pazara” yönelecek.

Tüm son teknoloji haberlerini ve lansmanlarını sunmak için CES 2020’yi takip ediyoruz. 8K TV ‘lerden katlanabilir ekranlara, yeni telefonlardan dizüstü bilgisayarlara kadar her şeyin incelemesi için CES 2020 kapsamının tamamını inceleyin.

CES 2020’den daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu