Donanım
Trend

Sega’nın yeni minyatür Game Gear konsolu ile sıfır noktası

Sega’nın yeni minyatür Game Gear konsolu ile bize hatırlattığı his nedir diye sorulacak olursa vereceğimiz cevap “bazen boyut gerçekten önemlidir” olacaktır.

Oyuncular Sony’nin PS5 gibi yeni nesil konsolların açığa çıkmasını sabırsızlıkla beklerken Sega, kendi donanımını ortaya koydu. Ancak bizi heyecanlı hissettirmesinden ziyade, Game Gear Micro’nun tasarımı tamamen şaşırttı.

Şirketin 60. yıldönümüne denk geldiği açıklanan Game Gear Micro, Sega’nın 1990 avuç içi Game Gear’ın minyatür bir canlanmasıdır. Ve minyatür dediğimiz zaman, gerçekten minyatür demek istiyoruz. Cihaz sadece 80mm x 40mm ölçülerinde ve 1.15 inçlik bir ekrana sahip. iPhone’unuzu devasa hissettirecek kadar küçük bir oyun konsolu. (Oyunlarda kullanılan Piksel sanatı için Piksel Sanatı Nasıl Yapılır? bölümüne göz atın).

Sega’nın yeni minyatür Game Gear oyun konsolu

Sega Game Gear Micro Retro Oyun Konsol Detayı

Retro konsolların mini versiyonları son birkaç yılda büyük bir hit olsa da, Sega, Game Gear Micro ile biraz fazla yol almış olabilir. Bu küçük aygıtın rahat bir oyun deneyimi sunduğunu hayal edemeyiz. Özellikle de yerleşik oyunlardan herhangi biri, metin okumayı içeriyorsa.

Sega nın yeni minyatür Game Gear konsolu ile sıfır noktası
Sega’nın yeni minyatür Game Gear oyun konsolu

Dahili oyunlardan bahsetmişken, bu yeni makinenin ikinci şaşırtıcı yönü, Sega Game Gear Micro’nun bir değil, dört renkte (siyah, mavi, kırmızı ve sarı) piyasaya sürülüyor olması. Ve her bir renk 4 farklı oyun içeriyor. Örneğin siyah versiyonda Sonic the Hedgehog ve OutRun bulunurken, fantastik klasik Shining Force oynamak istiyorsanız sarı versiyona ihtiyacınız olacak. On altı oyunun tamamını oynamak için, her biri 4.980 yen (yaklaşık 46 $) olmak üzere dört farklı Game Gear Micros satın almanız gerekir. Güzel bir pazarlama taktiği.

Şayet çocuklar ve meraklılar arasında popüler bir hale gelirse Sega büyük bir satış patlaması yaratabilir.

Söylemeye gerek yok ama Twitter, Sega’nın açıklamasına hemen yanıt verdi. Ve konuşmanın ana konusu elbette boyuttu.

Yine de, biraz nostaljide yanlış bir şey yok ve Game Gear Micro bir hit olduğunu kanıtlayabilir. En azından Japonya’da. Diğer ülkeler de henüz çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak endişelenmeyin, Sega Game Gear Micro oyun konsolu çıkana kadar retro oyunların bir listesini oluşturduğumuz Tüm zamanların en iyi 100 Süper Nintendo oyunları bölümümüze bakabilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu