Donanıminceleme

Yeni PS5 Konsept Tasarımı

Yeni PS5 konsept tasarımı ile gördüğümüz gibi, yeni nesil oyunlardan tasarım yönünden çok fazla etkilenmediğimizi söylemek doğru. Ezici PS5 ve Xbox Series X logolarından PS5 DualSense oyun koluna kadar, yeni çağın estetiği bizi biraz soğuk bıraktı. Ancak PS5’in kendisinin nasıl görüneceğini henüz bilmesek de konsept sanatçıları, Playstation 5’in nasıl görüneceğine dair büyüleyici render çalışmaları ile bize bir bakış açısı verdi. Ve bu son render kesinlikle en ilginçlerinden biri.

Ayrıca Dualsense hakkında daha fazla özellik için PS5 DualSense için En Sevilen 5 Özellik bölümümüze bakabilirsiniz.

VR4Player tarafından yepyeni bir PS5 konsept tasarımı, ortalığı karıştırdı. En belirgin özelliği kavisli, yelpaze benzeri şekli. Önceki Playstation nesillerinin dikdörtgen tasarımlarından çok uzak. Ayrıca yeni, soğutma fanını ortaya çıkaran çıkarılabilir bir kapak ve Playstation kontrolörünün kendisine kazınmış ikonik şekil sembolleri. Etkileyici detaylı bir render ( sizde buna benzer render çalışmaları için 3D model arıyorsanız en iyi ücretsiz 3D modellerimize göz atın).

Konsept konusunda belki biraz önyargılıyız ancak render resmi konsol ile aynı beyaz ve siyah renk şemasını kullanması çok etkileyici olmadı. Videoda, diğer iki renk şeması (aşağıda) ortaya çıktığında işler daha ilginç hale geliyor. Saf siyah ve Örümcek Adam’dan ilham alan kırmızı ve siyah tasarım gerçekten etkileyici bir dokunuş.

PS5 Konsept Tasarim

PS5 Konsept Tasarımı Sosyal Medyada Büyük Yankı Yarattı

Tahmin edilebileceği gibi, yeni şekil ve tasarım fikri sosyal medyayı ikiye böldü. Bazıları onu çok severken (aşağıda), diğerleri de bizim gibi emin değil. Ancak kesinlikle kabul edebileceğimiz bir şey, VR4Player’ın hatalı sunumunun olmaması. Tasarımdan hoşlanmayanlar için bile bu videoya ayrılan büyük zamana saygı duymak gerekiyor. Gerçekten çok iyi.

Sony, yeni PS5 oyun konsolunu ortaya çıkarana kadar, yalnızca PS5’in nasıl görüneceğini tahmin edebiliriz. VR4Player’ın konsepti, bizim tarafımızdaki çoğunluğa bir heyecan çizgisi ekledi ki bu oldukça sağlam bir başarı.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu