Donanım
Trend

Yepyeni Phase One XT IQ4 Kamera incelemesi

Phase One ‘ın çarpıcı XT IQ4 150MP tam çerçeve orta format sisteminin, görüntü kalitesinin daha da iyi olması için, PhoseOne bugün bir kez daha sektörü daha da ileriye götürdü. Dünyanın ilk kompakt, dijital olarak entegre edilmiş saha kamerası olan Phose One XT IQ4 ‘ü piyasaya sürdü.

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Süper ince modüler sistem
Standart olarak vardiya hareketleri
Yaprak kepenk mekanizması
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Lüks bir araba fiyatına satılıyor
Sadece üç mercek ile sınırlı

Hadi gelin Phose One ‘ın 57.000 $ ‘lık XT sistemini birlikte inceleyelim.

Öncelikle, ultra ayrıntılı şehir manzaraları için tasarlanan bu yeni kamerayı, ilk defa kullandığınız andan itibaren seyahat dostu bir kullanıma sahip olduğunu fark edeceksiniz.

Yeni ve çarpıcı bir Rodenstock lens ırkına ev sahipliği yapan XT sistemi, görüntü kalitesinin zirvesini, dünyanın en iyi camlarından birkaçıyla sunuyor. Tüm bu ve bunun paralelinde bulunan en son teknolojiler bu kameraya entegre edildi. Günümüzde piyasada mevcut en iyi tam kare orta formatlı sensör ve benzersiz dijital görüntü kalitesini kullanıcılarına birlikte sunuyor.

Ultra-Genişlik için Meydan Okuması

PhaseOne XT IQ4 Kamera incelemesi

Bir çoğunuzun bildiği gibi, ultra geniş görüş açısıyla şehir manzaralarını ve manzara resimlerini çekmek gerçekten de çok zevklidir. Fotoğrafın kapsamı normalde kendi gözlerimizle görebildiğimizden daha geniş olduğunda, bu görüntülerin sağladığı bakış açısı ile ilgili benzersiz bir duyguya kapılırız.

Yıllar boyunca, bu görüntüler Phase One XF kameradaki en sevdiğimiz cam parçalarından biri olan 28mm orta formattaki lens tarafından sağlanıyordu. Bununla birlikte, bu görüntü kalitesini, en iyi seviyede tutmanın zorluğu, sensör çözünürlüğündeki her iyileştirme ile gittikçe zorlaşıyor. 80MP ‘de mükemmel olan şey, IQ3 / 4 ‘te 101MP ‘de sadece “harika” olmaya başlamıştı ve en son IQ4 / 150MP ‘de, tariflenemez bir noktaya taşımış oldu.

Phase One XT IQ4 Kamera

PhaseOne XT IQ4 Kamera incelemesi
Phase One XT Kamera, kolay taşınabilirliği ile dikkatleri üzerine çekiyor

Gelecek için tamamen entegre, tamamen dijital bir platform olacak şekilde tasarlanan yeni XT Kamera sistemi, IQ4 / XF kurulumuyla tamamen aynı sezgisel platforma dayanıyor.

XT, XF ile aynı iş akışına, aynı sensör teknolojisine ve aynı işlevlere sahip. Her iki sistem arasında geçiş sorunsuz şekilde yapılabilir. XT Rodenstock ‘tan en son lens serisini kullanmama izin verirken, şaşırtıcı sonuçlar almanızı da sağlıyor.

Yepyeni X-deklanşör ve entegre IQ4 iletişimi, diyaframdaki değişikliklerin lensin üzerindeki kol ve kadranların manuel olarak hareket ettirilmesi yerine artık dijital olarak kameranın arkasından yapıldığı anlamına gelir. Ve deklanşör hızı ile tüm özelliklerin hepsi aynı arabirimden kontrol edilir. İlgili ayarlar ve görüntü verileri kamera içinde otomatik olarak saklanır.

Bu kameranın en dikkat çekici özelliği taşınabilirliğidir. Bu, sokaklarda ve dağların yukarısında taşınacak bir lens olup stüdyoda kullanım için optimize edilmemiştir. Aslında dijital çağ için yeniden keşfedilen geleneksel bir saha kamerasıdır.

Örnek Manzara Çekimleri – İSKOÇYA

XT kamerasının gerçekte nasıl olduğunu anlamanız için İSKOÇYA ‘nın yaylalarından kamera testi ile ilgili size bir dizi kesit sunuyoruz.

PhaseOne XT IQ4 Kamera incelemesi
XT saha manzara testi

XT kamerasında bulunan lens seçenekleriyle birlikte, sistemin nispeten küçük seyahat boyutuyla, tüm seyahatler için mükemmel performans gösterdiği söylenebilir.

PhaseOne XT IQ4 Kamera incelemesi
Phose one XT IQ4 İskoçya manzara tesi

Unutmayın, bu görüntünün üzerinde, birkaç ay önce piyasaya çıkan müthiş Frame Averaj teknolojisinin sunduğu, gün ışığında kullanılan katı bir ND filtresi bulunmuyor. XT’de Rodenstock lens ile çekilen bu resim, özellikle bu görüş alanının tam görüntüde ne kadar geniş olduğunu düşündüğümüzde çok çarpıcı.

Bizim Kararımız

Bu, dijital çağda, manzara fotoğrafçılığı görevleri veya mimari görevler için kullanabileceğiniz, 150 megapiksel çözünürlük sunan eşsiz bir alan kamerasıdır. Modüler tasarımı sayesinde dağların yamaçlarına çıkabilir ve XT kameranızı istediğiniz yere götürebilirsiniz. Ancak sistem, yakınlaştırma seçeneği olmayan sınırlı sayıda üç mercekle sınırlandırılmıştır (23mm, 32mm, 70mm). Sonuç olarak yepyeni Phase One XT kamera mevcut XF sistemimin yerini alacak şekilde tasarlanmamıştır. Ancak yapabileceği şeyler, yapması tasarlanan şeyler, mutlak mükemmellik ile yapılabilir.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu