Grafik Tasarım
Trend

20 En iyi Photoshop eklentisi

20 En iyi Photoshop eklentisi yayınımızda, Adobe’nin resim aracı olan Photoshop ile daha yaratıcı olmanıza yardımcı olacağız.

Photoshop eklentileri, Photoshop özelliklerini genişletmenin hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Doğru eklentiler, zaman kazandırabilir, yeni özelliklerin kilidini açabilir ve iş akışınızı kolaylaştırabilir. Bu yazıda, keşfetmeniz için favori Photoshop eklentilerini sizin için topladık.

Güçlü rekabete rağmen, Photoshop, birçok tasarımcının görüntü işleme ve oluşturma için kullandığı bir araç olarak, sektörü en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı olarak yönetmeye devam ediyor. Ancak bu, harika bir eklentiyle Photoshop’un geliştirilemeyeceği anlamına gelmez.

Bir zamanlar sadece piksel tabanlı bitmap görüntüler hakkında olsa da, Photoshop CC artık 3D ve video desteği yerleşik olarak yetenekli bir vektör düzenleme aracı olarak kullanılabiliyor. Bu temel özellik koleksiyonu da, Photoshop için güçlü bir seçenek yelpazesi sunuyor. Ve bu yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için ekstra özelliklere ihtiyaç duyulabiliyor.

Photoshop, uzun zamandır kullanımda olduğu için, binlerce eklentiden destek alıyor. Bu yüzden işinize yarayacak ve hemen indirip kullanabileceğiniz eklentileri seçmeye çalıştık.

En iyi ücretsiz 66 Photoshop Actions ‘lardan bazılarını edinerek veya Photoshop ile yapabilecek bilmediğiniz 10 şeyi öğrenerek araç setinizi genişletebilir, kendinizi kullanım konusunda geliştirebilirsiniz.

01. Bukalemun Adaptif Paleti

En iyi Photoshop eklentisi sıralamasında 1. sırada bulunan, boyadıkça akıllıca adapte olan akıllı renk sistemidir.

Yayınlayan: Rico Holmes | Fiyatı: 16 $ | Şunun için iyi: Dijital sanatçılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Esnek düzen
Şeritleri kilitleme veya kilidini açma
Ekstra birçok özellik

Bukalemun Adaptif Paleti akıllıca adapte edilebilen bir renk palet sistemidir. Hafif işlevli, ancak her biri seçtiğiniz renge göre otomatik olarak güncellenen bir dizi şerit sunar. Denemek için tuvalinizde de dahil olmak üzere herhangi bir kaynaktan renkleri seçebilirsiniz. Şeritler statik bir palet görevi görecek şekilde kilitlenebilir veya farklı varyasyonlar sunmak için kilitleri açılabilir. Daha fazla bilgi için yukarıdaki videoyu izleyin. Bu Photoshop eklentisini kurduğunuzda ne kadar zengin özelliklere sahip olduğunu göreceksiniz.

02. Ücretsiz Stok Görsel Arama

En iyi Photoshop eklentisi
(Resim: Thomas Zagler)

Ücretsiz stok görüntüleri arayın ve doğrudan Potoshopa indirin

Yayınlayan: Thomas Zagler | Fiyatı: Ücretsiz | Şunun için iyi: Tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Ücretsiz eklenti
Doğrudan PS içinden arama yapma
Görüntüleri ücretsiz olarak kullanma

Sıkı bir bütçeniz var ve Stok görüntülere mi ihtiyacınız var? Bu Photoshop eklentisi, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz seçenekler için, Photoshop’un içinden, sıkıştırılmamış, çok amaçlı görüntü aramanıza olanak tanır. Seçtiğiniz fotoğraflar ve görseller doğrudan Pohotoshop ‘a (veya diğer Adobe uygulamalarından herhangi birine) indirilir. Ücretsiz Stok arama‘nın kendisi de ücretsizdir. Daha spesifik araçlara ihtiyacınız varsa, bu listede birkaç tane daha harika stok resim eklentisi var, bu yüzden okumaya devam edin.

03. Powtoon – En iyi Photoshop eklentisi

En iyi Photoshop eklentisi
(Resim: Powtoon LTD)

Statik Photoshop görüntülerini animasyonlu videolara dönüştürmek için kullanacağınız Powtoon en iyi photosop eklentisi sıralamasında 3. sırada yer alıyor.

Yayınlayan: Powtoon LTD | Fiyatı: Ücretsiz | Şunun için iyi: Tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Ücretsiz eklenti
Tasarımları canlandırmanın basit yolu
Sonuçların özelleştirilebilir olması

Powtoon, Photoshop tasarımlarınızı tek bir tıklamayla animasyonlu video içeriğine dönüştürmenize olanak tanır. Tüm çalışma yüzeylerini dışa aktarmayı seçin, ardından hazır film görüntüleri ile animasyonlu tasarımınızı geliştirin. Yada bir film müziği ekleyin. Son olarak, doğrudan YouTube, Facebook, Vimeo gibi platformlara aktarabilir veya MP4 olarak kayıt edebilirsiniz. Bu Photoshop eklentisi 2019 yazında yeniydi ve şimdiden harika eleştiriler aldı.

04. RH Hover Renk Seçici – Color Picker

En iyi Photoshop eklentisi

İnce renk kontrolleri ihtiyacınız olduğunda parmaklarınızın ucunda

Yayınlayan: Rico Holmes | Fiyatı: 16 $ | Şunun için iyi: Sanatçılar ve tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Özelleştirilebilir renk sürgüleri
Otomatik olarak küçülme

Photoshop’un renk seçicisinin daha az çirkin ve hantal olmamasını dilediyseniz, Rico Holmes’un Hover Renk Seçici beklediğiniz şey olabilir. Standart renk aracından çok daha fazla kontrol sağlayan iyi görünümlü bir sürgü setine ihtiyaç duyuyorsanız bu plugin tam size göre. İşiniz bitince otomatik olarak simge durumuna küçülür.

05. Nihai Rötuş Paneli – Ultimate Retouch Panel

en iyi Photoshop plugin

Profesyonel rötuşlama işlevlerinin tümünü içerisinde barındıran bir Photoshop eklentisidir.

Yayınlayan: Pro Eklentileri | Fiyatı: 29 $ | Şunun için iyi: Rötuşlar ve fotoğrafçılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Uygun maliyet
200’den fazla fonksiyon dahil
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Yeni güncellemeler gerekli

Varsayılan Photoshop filtrelerinden çok daha ileri giden profesyonel rötuş sonuçları için, Ultimate Retouch Paneline bir göz atmanızda fayda var. Dişler için yeni güncellemelere ihtiyaç duysa da, bu düşük maliyetli araç, yedi sıklık ile ayırma yöntemi, dört hızlı rötuşlama yöntemi ve yerel rötuşlama için 15 araç da dahil olmak üzere bir panelde 200’ün üzerinde işlev sunuyor.

06. Fontself Maker

en iyi Photoshop plugins

Herhangi bir resmi OpenType yazı tipine dönüştürün

Yayınlayan: Fontself | Fiyatı: £ 69 | Şunun için iyi: Tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Herhangi bir resmi yazı tipine dönüştürün
Özellikler üzerinde hassas kontrol
Aktif olarak geliştiriliyor

Kendi yazı tiplerinizi oluşturmaya hazır mısınız? Bu kullanışlı Photoshop eklentisi ile düşündüğünüzden daha kolay. Fontself Maker, Photoshop CC 2015.3 ve üstünü kullanarak herhangi bir görüntüyü veya vektör katmanını renkli bitmap yazı tiplerine dönüştürmenize olanak tanır. Vektör tabanlı yazı tipleri oluşturmak istiyorsanız, eklentinin Illustrator için de satın alınabileceğini unutmayın.

Yeni karakterler oluşturmak için katmanları sürükleyip bırakın ve istediğiniz herhangi bir rengi, gölgeyi veya dokuyu yakalayın. Aradığınız tüm özellikler karakter başına karakter aralığı, bitişik harfler, karakter alternatifleri ve diğerleri dahil olmak üzere yapılandırılabilir ve kontrol edilebilir. Aracın arkasındaki ekip de eklentiyi aktif olarak geliştiriyor ve güncelliyor. Kısmen Kickstarter destekçileri tarafından destekleniyor. Böylece sürekli özellik geliştirmelerini bekleyebilirsiniz.

07. Fluid Mask 3

en iyi Photoshop plugins

Temiz ve doğru maskeler oluşturmak için özel bir araç

Yayınlayan: Vertus | Fiyatı: 99 $ | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar ve tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Temiz, doğru maskeler
Basitleştirilmiş işlem

Maskeleme başlı başına güzel bir sanattır ve Photoshop iyi yerleşik maskeleme araçlarına sahip olsa da, özellikle saç ve kürk gibi sorunlu alanlarda, mümkün olan en temiz ve en doğru maskeleri elde etmenize yardımcı olacak özel bir araç için hala bir alternatif aranabilir. Fluid Mask 3 zahmetli işlemi hızlı ve nispeten kolay hale getirir.

08. Getty Images

en iyi Photoshop plugins

Getty Images’den kolayca video, fotoğraf ve vektör ekleyin

Yayınlayan: Getty | Fiyatı: Ücretsiz | Şunun için iyi: Tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Görüntüleri kolayca arayın ve filtreleyin
Yüksek çözünürlüklü bir görüntü satın alındığında düzenlemeleri korur

Herkesin biraz da olsa stok görüntülerine ihtiyacı vardır, peki bu ihtiyaç için neden vakit harcıyorsunuz? Getty Images’in Photoshop eklentisi, görüntüleri ve yüksek çözünürlüklü kompozisyonları aramanızı ve filtrelemenizi kolaylaştırır. Illustrator ve InDesign ile de kullanabilirsiniz. Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra, yüksek çözünürlüklü bir görüntüyü lisanslayabilir ve tüm düzenlemelerinizi sorunsuz bir iş akışı için saklayabilirsiniz.

09. Parçacık Mağazası – ParticleShop

En iyi Photoshop eklentisi

Photoshop kullanıcıları için Corel Painter araçları

Yayınlayan: Corel (Painter) | Fiyatı: 49,99 $ | Şunun için iyi: Sanatçılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Çoklu katman desteği
11 güncellenmiş fırça

Painter, illüstratörlerin favorisi olan köklü bir dijital sanattır, ancak neyse ki Corel fırça teknolojisini Photoshop’a ParticleShop ile getirmiştir. Fırçalar yaratıcılığınızı ve verimliliğinizi geliştirmede büyük bir fark yaratabilir. Kumaş, Güzel Sanatlar, Kürk, Saç, Işık, Uzay, Duman ve Fırtına gibi 11 güncellenmiş fırça sunar. Şu anda da satın alırken ayrıca ücretsiz bir fırça paketi alabileceksiniz.

10. ON1 Resize

En iyi Photoshop eklentisi
(Resim: On1)

Görüntü kalitesini kaybetmeden fotoğrafları büyütün

Yayınlayan: On1 | Fiyatı: $ 79.99 (şu anda 59.99 $) | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar ve tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
% 1000’e kadar fotoğraf büyüt
Tam dosya tarayıcısı
Ayrıca toplu işleme sunar

ON1 Yeniden Boyutlandırma, DSLR’nizde veya akıllı telefonunuzda çekilen görüntüleri yüzde 1000 oranında büyütebilir. Eklenti, netliği ve ayrıntı geliştirmeyi optimize etmek için orijinal fraktalların güçlü algoritmalarını kullanır. ON1, bir resim yeniden boyutlandırma aracından daha fazlasıdır. Tam bir dosya tarayıcısına sahip olan ürün, aynı zamanda toplu işleme, görüntü sıkıştırma ve bir dizi yerleşik hazır ayar ve manuel kontrol sunar.

11. B&W Effects

en iyi Photoshop plugin
(Resim: Topaz Labs)

Renkli görüntüleri güzel siyah beyaz fotoğraflara dönüştürün

Yayınlayan: TopazLabs | Fiyatı: 59,99 $ | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Ton ve dokuya odaklanın
En iyi siyah-beyaz görüntüler verir

Photoshop eklentileri içerisinde, ciddi bir dijital fotoğrafçı için sahip olunması gereken bir eklentidir. İster doku efektleri, isterse maskelemeyi kolaylaştırın. Fotoğraflarınızı empresyonist resimlere dönüştürün. Bu, siyah ve beyaz efektler eklentisinin özellikle iyi olduğunu belirtmeliyiz. Siyah-beyaz görüntüler almanıza yardımcı olmak için tonu ve dokuyu vurgulayan benzersiz bir B&W dönüşüm motoru kullanmak, fotoğraf düzenleme araç setinizin önemli bir parçası olmalıdır.

12. Eye Candy

en iyi Photoshop plugin

Bu tanınmış eklentide çok çeşitli fotoğraf efektleri arasından seçim yapabilirsiniz

Yayınlayan: Alien Skin | Fiyatı: 89 $ | Şunun için iyi: Tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Tasarımcılar için harika
Varsayılan ayarları azaltabilir
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Bazı etkileri sevimsiz

Alien Skin’in Eye Candy ‘si , Photoshop’un en tanınmış eklentilerinden biri ve on yıldan uzun süredir kullanımda. Versiyon 7, yangından kroma, camdan ekstrüzyona kadar çok çeşitli efektler sunmaktadır. Pek çoğu başlangıçta efektler oluşturmak için yararlı gibi görünse de, onları şaşırtıcı şekilde senaryonuzda bulacaksınız.

13. Luminar

en iyi Photoshop plugin

Photoshop’ta kullanım için odaklı fotoğraf editörü

Yayınlayan: SkyLum | Fiyatı: £ 64 | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Birçok düzenleme görevini basitleştirir
Ham fotoğraflarla çalışmak için kullanışlıdır

Luminar, bir fotoğraf düzenleme yazılımınızın içinde bir fotoğraf editörüne sahip olmak gibidir. Kulağa ne kadar garip gelirse gelsin, resimlerinizden en iyi şekilde yararlanmayı başarmanızı sağlamaya odaklanmış bir araçtır. 50 önceden ayarlanmış efektin yanında, eklenti maskelemeyi, gökyüzünü değiştirmeyi, nesne kaldırmayı ve daha fazlasını kolaylaştırır. Hem Photoshop hem de Lightroom için kullanılabilir. Bir göz atmaya değer.

14. Nik Collection

en iyi Photoshop plugin
(Resim: DxO / PIXABAY)

Ücretsiz olarak sunulan güçlü fotoğraf eklentileri

Yayınlayan: DxO | Fiyatı: 125 $ | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
En kaliteli eklentileri barındırması
Yüksek etkili fotoğraf efektleri

Photoshop eklentilerinin Nik Collection paketinde bulunan birçok fotoğraf eklentisine değer verdik. Çünkü kendinizi çok çeşitli yüksek etkili fotoğraf efektleri sağlayan Silver EFEX Pro ve Viveza gibi en iyi kalitede eklentilerle donatmanızı istedik. Bu bir beyin jimnastiğidir. En yeni güncelleme, 40’tan fazla heyecan verici yeni ayar ve hi-DPI ekran desteği içerir.

15. Renamy – Yeniden adlandırma

En iyi Photoshop eklentisi
(Resim: klaia)

Bu Photoshop eklentisi, yeniden adlandırılması gereken katmanların isminin değiştirilmesinde büyük kolaylık sağlar

Yayınlayan: Klaia | Fiyatı: 29,99 $ | Şunun için iyi: Sanatçılar, fotoğrafçılar ve tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Birden çok katman adını düzenleyin
Otomatik tamamlama işlevi

Katmanlarınızı doğru şekilde adlandırmak, Photoshop ‘un ilk kuralıdır. Fakat bazen katmanları geriye dönük olarak yeniden adlandırmanız gerekir; bu durum acı verici olabilir. Renamy ile aynı anda birden fazla katmanı yeniden adlandırabilirsiniz. Ayrıca Renamy’nin harika bir otomatik tamamlama işlevi vardır. Temel bir ücretsiz sürümü olduğu için satın almadan önce deneyebilirsiniz.

16. Perspective Mockups

En iyi Photoshop eklentisi

Tasarımlarınız için harika perspektif örnekler oluşturun

Yayınlayan: BlazRobar | Fiyatı: 19 $ | Şunun için iyi: Sanatçılar, tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Seçim için 8 Layout (düzen)
Resminizi kaldırmanın kolay yolu
Tamamen düzenlenebilir

Perspektif Mockups kesinlikle göz atmaya değer. Temel olarak, tasarımlarınız için perspektif örnekler oluşturmanın harika bir yoludur. Eklenti, Photoshop araçları paletinizde oturur ve aralarından seçim yapabileceğiniz farklı düzenler içerir. Ayarlamak için basitçe tıklayın. Resminizin, sunum için orjinal hale getirilmesinin hızlı bir yolunu sunar.

17. PhotoMatix Pro

En iyi Photoshop eklentisi

HDR görüntülerini kolayca oluşturun

Yayınlayan: HDR Soft | Fiyatı: £ 69 | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Aralarından seçim yapabileceğiniz 6 HDR stili
Bağımsız araç
Geliştirilmiş tonlama

PhotoMatix Pro, bağımsız ya da eklenti olarak Photoshop ile entegre olan yüksek dinamik aralıklı (HDR) işleme ve tonlama aracıdır. Bu araç, özellikle tonlayıcı yönleriyle Photoshop’un yerleşik HDR işleme yeteneklerinin ötesine geçer ve göreceli kolaylığı olan aşırı iyi HDR görüntülerin oluşturulmasını sağlar.

18. ON1 Effects

en iyi Photoshop plugin
(Resim: ON1)

Çok çeşitli fotoğraf efektlerini, filtreleri ve hazır ayarları keşfedin

Yayınlayan: ON1 | Fiyatı: 59,99 $ | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar ve tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Yüzlerce hediye, filtre, doku ve daha fazlası
Birden çok efekt yığını
Fotoğraflarınızı stilize edin

ON1’in Efektleri, ister renkli bir işlem, isterse yaratıcı kenarlıklar olsun, görüntü üzerinde hızlı bir etki elde etmek için kullanışlı bir araçtır. Bu eklenti bir efekt kütüphanesine sahiptir. İlginç sonuçlar elde etmek için birden fazla efekt kullanmanıza izin verir.

19. Exposure X4 – Pozlama X4

Dijital projeler için film efektlerini simule edin

Yayınlayan: Alien Skin | Fiyatı: 149 $ | Şunun için iyi: Fotoğrafçılar ve tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Çok sayıda özel efekt
Portre rötuş araçları
Katman efektleri

Pozlama, dijital görüntülerinizdeki film efektlerini simule etmenize olanak sağlayan yaratıcı bir araçtır. Yayıncı Alien Skin, X4 sürümünde, projelerinizin gölgesini ve parlaklığını artırmanın yanı sıra tamamen ayarlanabilir ışık efektleri, eğik veya eğik perspektifleri düzelten araçları da kullanabilirsiniz. Kullanıcılar artık fotoğraf kitaplığınızı otomatik olarak düzenlemek için akıllı koleksiyonlar oluşturabilir. Pozlama X4, Photoshop veya Lightroom için bir eklenti olarak kullanabilmesinin yanı sıra tam bir bağımsız fotoğraf editörü olarak da kullanılabilir.

20. GuideGuide –

en iyi Photoshop plugins

En iyi Photoshop eklentisi yayınımızda son olarak sıralamaya giren Izgaralar ve kılavuzlar oluşturmanın kolay yolu GuideGuide dır.

Yayınlayan: Cameron McEfee | Fiyatı: 35 YTL / yıl | Şunun için iyi: Tasarımcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Nokta tespiti doğru ızgara
Negatif sınırlar mümkün
Tercihleri ​​kaydet

GuideGuide, basit bir Photoshop eklentisidir, belgenizde bir ızgara sistemi oluşturmayı kolaylaştırır, yerleşik kılavuzlar sistemini seçerek, ayarlarınıza göre kesin bir ızgara oluşturabilirsiniz. Özel sütunlar için negatif kenar boşlukları kullanabilir, ayrı ayrı kenar boşluklarını ve olukları ayrı ayrı tanımlayabilir ve gelecekte hızlı erişim için tercih ettiğiniz seçenekleri kaydedebilirsiniz. Düzenlerini oluşturmalarına yardımcı olmak için ızgara kullanan herkes için mükemmeldir.

En iyi Photoshop eklentisi yayınımızda umarız işinize yarayacak araçları keşfetmişsinizdir. Daha fazlası için 3DMadMax ‘i takip etmeye devam edin.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu