DonanımGrafik Tasarım

Grafik Tasarımcıları için 16 Temel Araç | 2019

10. Antivirüs Yazılımı

Bitfender

Bitdefender Antivirus Plus 2019

Bilgisayarınızı ve çalışmalarınızı zararlı yazılımlardan koruyan güvenilir bir antivirüs programı

İşletim Sistemi: Windows | Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1 | Koruma: Fidye yazılım koruması, pc iyileştirmeleri, gizlilik araçları, VPN, Safepay

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Güvenli tarayıcı
Fidye yazılımı koruması
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
En ucuzu değil

Bitdefender, bu son sürümle piyasadaki en iyi yazılım güvenliği çözümlerinden biri olarak ününü koruyor. Virüs tespiti ve web filtreleme her zamanki gibi çok doğru şekilde çalışıyor, güvenli tarayıcısı ise çevrimiçi alışveriş işlemlerini eşit derecede güvende tutuyor.

Bu yılki sürümünde, online göz atmanızı güvenli kılmak için gelişen tehditlerin davranışını öğrenen çok katmanlı fidye yazılımı koruması da beraberinde geliyor. Bununla birlikte aynı hesaba bağlı cihazları tarayabilen Bitdefender Mobile uygulamasını da içeriyor.

11. VPN Yazılımı

VPN Proton

Proton VPN

Günlüklerin (Log’ların) tutulmasını engelleyen İsviçre merkezli sanal özel ağ

İşletim Sistemi: Windows, Mac, Android, iOS | Sunucu konumları: 14

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
İsviçre yasa modeli
Tor tabanlı sunucular
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Günlük politikası yok

Şifreli e-posta sağlayıcısı ProtonMail, 2017 yılında fiyat planında ücretsiz bir kullanıcı katmanı içeren ProtonVPN adlı kendi VPN hizmetini başlattı. Hizmetin arkasındaki İsviçre merkezli şirket, diğer VPN’lerin sahip olduğu yaygın tuzakların çoğuna karşı koymak için geliştirildi. Bu amaçla, bir abonelik, ağ tabanlı saldırılara karşı daha iyi savunmak için birden fazla ülkede birden fazla şifreli tünelden trafiği yönlendiren Güvenli Çekirdek sunucularına erişim içermektedir.

Ayrıca, Tor anonimlik ağı ile sorunsuz bir entegrasyondan bahsetmek yerine, İsviçre yasalarının desteklediği bir kayıt dışı politikaya sahiptir. Temel seviye, ayda 4 avroya mal oluyor ve 14 ülkedeki tüm ProtonVPN sunucularına erişimi, yüksek hızlı bant genişliğini ve iki cihaza kadar kullanımı içeriyor. Bir üst abonelik modelinde ise 5 cihaza kadar en yüksek bant genişliğini sunuyor, Tor sunucuları İsviçre, İzlanda ve İsveç’te barındırılan Secure Core veri ağlarını kullanıyor. En üst paketi ise premium bir ProtonMail hesabı içeriyor.

12. Verimlilik yazılımı

Google Suit Dokumanlar

Google Dokümanlar

Sağlam web tabanlı verimlilik paketi

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Ücretsiz uygulama grubu
Herhangi bir tarayıcıdan erişim
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Bazı MS Office özelliklerinden yoksun

2019’da, Google Dokümanlar, Microsoft Office gibi klasik üretkenlik paketlerinin web tabanlı bir sürümünden çok daha fazlasıdır ve ilk kez ücretsiz bir hizmet olarak göründüğünden beri önemli adımlar attı.

Belgelerinizi, e-tablolarınızı ve slaytlarınızı herhangi bir tarayıcıdan erişilebilir kılmanın yanı sıra (diğer kullanıcılarla işbirliği yapmak son derece kolay), çevrimiçi süit, ihtiyaç duyduğunuzda Google’ın en geniş arama özelliklerini bile entegre eden sezgisel bir arayüz kullanır.

Kullanmanız için hazır bir dizi kalite şablonu ve ayrıca adres mektup birleştirme ve daha gelişmiş bir denklem düzenleyicisi gibi normalde Microsoft Office’te bulacağınız özellikleri sunan üçüncü taraf eklentileri bulunmaktadır. Belgelerinizden birini başka bir dile dönüştürmek için Google Translate’i de kullanabilirsiniz. Daha fazla işbirliği özelliği istiyorsanız, artık Google Apps’ın abonelik tabanlı sürümü olan Google Apps’ı kullanabilirsiniz. Sırada grafik tasarımcıları için olmazsa olmazlardan en işe yarar eskiz defteri ve renk katalog örnekleri var.

13. Kalite Eskiz (Sketch) Defteri ve Not Defteri

Google Suit Dokumanlar

Moleskine Cahier 3 Not Defteri

Bu üçlü pakette çizgili, kare ve kullanıma hazır içerikli seçenekler bulunur

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kaliteli moleskin kağıt
Hesaplı Fiyat
Çok sayıda boyut ve tasarım seçeneği

Her tasarımcının genelde temel özelliği, hızlı tel kafesler, karalamalar veya notları not almak için ihtiyaç duyacağı kullanışlı bir not defteridir. Zaman zaman yeni teknolojinin doğurabileceği sistemsel problemleri göz ardı edebileceğiniz bir yedekleme sistemi olarak da düşünebilirsiniz.

Tasarımcıların favorisi Moleskine, eskizden storyboard’a, planlamadan not almaya kadar her şey için tasarlanmıştır. Çalışmalarınıza özel olarak kullanabileceğiniz güzel bir ürün yelpazesine sahiptir

Not defterinden farklı dijital bir alternatif tercih ederseniz, Wacom’un akıllı pedleri serisi analog ve dijital arasındaki boşluğu dolduruyor. Örneğin Wacom Bamboo , A4 veya A5 boyutunda el yazısı notlarınızı Photoshop veya Illustrator uyumlu dosyalara çevirmenize olanak tanır.

14. Pantone Renk Örnekleri Kitabı

Pantone Renk Katalogu

Pantone Plus ColorBridge

Spot renkleri için en uygun maliyetli, renk katalog ve numune kitabı

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Tek pakette iki kılavuz
1.867 adet Solid renk seçeneği
Uygun maliyetli

Çok fazla baskı işi yapıyorsanız, spot renklerle karşılaşmanız olasıdır. Nasıl baskı yapacaklarına dair gerçekten doğru bir fikir edinmenin tek yolu kendi Pantone renk katalog kitabınıza yatırım yapmaktır.

Pantone Plus serisinde yaklaşık 2.000 spot renk var, bu yüzden çalışmaya başlamadan önce neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Ekranda simüle edilmesi en zor renkler neon ve metaliktir. Bunlar için özel renk örneği barındıran Pantone Plus Solid Kılavuz Seti kataloglarınıda satın alabilirsiniz.

Çok yönlü günlük kullanım için, Pantone Plus Renkli Katalog Seti, en yakın CMYK eşleşmesinin yanı sıra spot renk yelpazesini sunar. Ayrıca, müşterilerinize sunacağınız ürünlerinizin doğru renklerde ve istediğiniz renk kalitesinde olmasını sağlayacak, yazıcı provalarını test edebileceğiniz Pantone “chips” kataloglarıda mevcuttur.

Kaliteli baskı ve paketleme işinde uzmansanız ve spot renkler günlük iş akışınızın önemli bir bölümünü oluşturuyorsa, Pantone stüdyosunun tüm alanını parmaklarınızın ucuna getirmesi için tam kapsamlı Pantone Referans Kütüphanesine yatırım yapmanız çok faydalı olabilir.

15. Değişken Masa

Grafik Tasarımcıları

Bilgisayarınızın kullanım ergonomisine çok dikkat etmelisiniz, günde sekiz (veya daha fazla) saat bilgisayarın başında oturmak vücudunuz için, özellikle de ergonomiye dikkat edilmeyen bir çalışma ortamınız varsa ilerisi için karşınıza çok da hoş olmayan senaryolar çıkartabilir. Özellikle ekranınızı uzun süren geceler boyunca, bu tür zorlu yaratıcı çalışmalar için kullanıyorsanız.

Aslında çözüm basit: değişken bir masa. Oturma ve ayakta durma arasındaki konumu değiştirmek vücudunuzun hareket etmesini sağlar ve sonuç olarak daha iyi hissedersiniz ve verimli çalışırsınız. IKEA’dan iyi bir ayarlanabilir oturma / stand masası alabilirsiniz , ancak mevcut masanıza bağlıysanız başka bir seçenek daha vardır.

Varidesk , herhangi bir yüzeyi hızlı bir şekilde oturma / stand iş istasyonuna dönüştüren bir dizi ayarlanabilir yükseklik dönüştürücü sunar. Tek veya çift monitör kurulumunun yanı sıra klavyeniz ve fareniz de barındırabilir. Çok ucuz olmamakla birlikte, çok sayıda stüdyo koşulunu karşılayacak kadar çok yönlüdür.

16. Ergonomik Sandalye

Herman Ergonomik Sandalye

Herman Miller Sayl Koltuk

Herman Miller’in ikonik Aeron sandalyesi, piyasada bulabileceğiniz en kullanışlı ve ergonomik sandalyedir.

Sırt desteği: 3D Akıllı Sırt teknolojisi, PostureFit sakral destek, Dinamik destek | Tasarım: Ergo Sorumlu tasarım

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Duruşu geliştirir
Şık tasarım
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Daha az özelleştirilebilme seçeneği

Masanızın ergonomisi ne kadar önemli ise, koltuğunuz da bi o kadar ergonomik açıdan çök büyük önem taşır. Creative Cloud üzerinde uzun saatler harcayan tasarımcılar için sırt ağrıları, RSI ve diğer sağlık sorunları ile mücadelede yardımcı olması için stüdyonuzda yapacağınız en iyi yatırım aracı bu koltukdur.

Basitçe söylemek gerekirse, kaliteli bir ofis koltuğu, sağlıklarına değer veren her yaratıcı profesyonel için önemli bir aksesuardır. Kazanabildiğiniz kadar para harcamakta fayda var: tüm paranızı, en iyi donanımlara harcamanız durumunda o donanımlarda uzun süre çalışacak personel bulmanız çok zor olacağı için, paranızın bir kısmında bu koltuğa yatırmanız gerekiyor.

Nakit para her ne kadar da yatırım seçenekleri arasında istediğinizi tercih etme kolaylığı sunsada, Herman Miller’in ikonik Aeron koltuğu, ergonomik rahatlık söz konusu olduğunda altın değerindedir. Vücudunuza ve oturma pozisyonunuza doğal olarak adapte olur. Tasarımda yaratılan şıklıkla birlikte ofisinizin de özel görünmesini sağlar. Fiyatları zaman zaman indirime giren bu koltukların,indirim sezonlarında satın almak, bütçenizi sarsmadan kaliteli ürünlere sahip olmanıza fayda sağlıyacaktır.

İlginizi Çekebilecek Yayınlarımız:

Önceki sayfa 1 2
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu