Grafik TasarımNasıl Yapılır
Trend

54 Ücretsiz Photoshop Actions

Ücretsiz Photoshop Actions : Vintage fotoğraf filtreleri

21. Ultra Faded – Ultra Soluk

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Pahalı enstantanelerinizin soluk görünmesini sağlayın (Resim kaynağı: Photoshoptutorials.ws)

Profesyonel olarak çekilen fotoğraflarınızı ucuz bir kamerayla çekilmiş gibi göstermek ister misiniz? SparkleStock’ın bu ücretsiz Photoshop Actions kümesi, isteğe bağlı ışık sızıntıları ile soluk bir film efekti yaratır. Tam set farklı seçenekler içerir, ancak 11’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tüm eylemler ayar katmanları kullanılarak oluşturulur, böylece hepsi tamamen düzenlenebilir.

22. Vintage Light Leak – Eski Işık Sızıntısı

54 Ücretsiz Photoshop Actions

Bazen fotoğraflarınızın çok parlak görünmesini engelleyebilecek Photoshop Actions ‘ları istersiniz. Küçük bir kusur bir çekimin cazibesine katkıda bulunabilir ve bu Vintage Light Leak Actions, bu etkiyi elde etmenin bir yoludur. Harekete geçirin ve herhangi bir üst uç DSLR çekimini antika bir kamerada çekilmiş gibi görünen bir resme dönüştürün.

23. Cross Processed

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Resimlerinize drama ve canlı renk efektleri ekleyin.

Bu eylem, gölgeleri derinleştirerek, renkleri daha doygun hale getirmenize ve resimlerinize dram ve canlı renk efektleri eklemenize olanak tanır. Özellikle fırtınalı gökyüzü, manzaralar, binalar ve okyanus manzaraları için çok iyidir.

24. Color 024

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Ayrıntıları koruyan zengin, güneşle ağartılmış fotoğraflar oluşturun

Dijital resimler net ve hassastır, ancak bazen bir film fotoğrafının nostaljik ışıltısından yoksundurlar. Bu ücretsiz Photoshop Actions’ı indirerek, renk doygunluğunu ayarlayabilir ve yüksek düzeyde ayrıntı koruyan zengin, güneşle ağartılmış fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

25. 2-strip Technicolor

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu eylem, orijinal görüntüye zarar vermeden 2 şeritli görünümü simüle eder.

Bu ücretsiz Actions ile 2 şeritli Technicolor filminin görünümünü yeniden yaratın. 20’li ve 30’lu yıllarda popüler olan 2 şeritli Technicolor film, yeşil bir filtrenin ve kırmızı bir filtrenin arkasında siyah beyaz film ortaya koydu. Yeşil ve mavi kanalları farklı katmanlarda birleştirerek, orijinal görüntüye zarar vermeden 2 şerit görünümünü simüle eder.

26. Light Leaks – Işık Sızıntıları

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu Photoshop Actions, görüntülerinize vintage efektler eklemek için idealdir

Bu kullanışlı ışık sızıntısı seçimi, degradeler kullanılarak oluşturulmuştur ve bu da resimlerinize vintage efektler eklemek için çalışmalarınız çok esnek bir hale getirir. Ücretsiz sürüm, 16 bit renk desteği sunan beş yüksek kaliteli Leaks (sızıntı) içerir, böylece beyazdan daha parlak vurgular elde edebilirsiniz. Ve video ile de çalışabilir.

27. Hard Lomo

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Eğer lomo Actions’ı çok seviyorsanız, daha fazlası için kendinizi yormayın.

DeviantArt, BlackLaceStock’ın bu örneğinin gösterdiği gibi, burası Photoshop eylemlerini bulmak için harika bir yerdir. Burada, Instagram filtresine benzer şekilde, resimlerinize klasik bir lomo görünümü ekleyen bir dizi işlem bulunmaktadır.

28. Retro Stili

54 Ücretsiz Photoshop Actions
35mm’den ilham alan bu efektler, renk uygulamalarının yanı sıra bazı hoş cesur seçenekleri de içeriyor.

Chris Spooner, mükemmel Photoshop eğitimleri ve hediyeleriyle bilinir ve bu 10 retro tarzı ücretsiz Photoshop Actions sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Etkilerin her biri 35mm film ve işleme tekniklerinden esinlenmiştir ve bazı hoş cesur seçenekler ve renk düzeltmeleri içerir.

29. Polanoid Generator 3

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Polanoid, tekrar tekrar kullanabileceğiniz bir Photoshop Actions dır.

Herhangi bir görüntüyü 10 farklı efektten biriyle anında Polaroid’e dönüştürün. Renk işlemlerini ve gölgeleri otomatik olarak içerir ve tekrar tekrar kullanacağınız Photoshop eylemlerinden biridir.

30. The Mini Collection – Mini Koleksiyon

54 Ücretsiz Photoshop Actions

Bazı etkileyici retro Photoshop Actions’larının yanı sıra bir dizi ışık sızıntısı ve bazı eski Photoshop fırçalarına sahip olan FilterGrade’in Mini Koleksiyonu, FilterGrade paketinin ücretsiz bir eklentisidir.

31. Old Photo – Eski Fotoğraf

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu Old Photo (eski fotoğraf) Actions ile resimlerinize renk ve kontrast ekleyin

Resimlerinizi bir zaman sıçraması geçirmiş gibi göstermek ister misiniz? Resimlerinize, renk ve kontrast ekleyen bu eski fotoğraf eylemiyle denemeler yapın. DeviantArt’ta fotoğrafçı ve sanatçı Şakir Yıldırım’ın bir eseridir.

32. Portrait

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Eski bir efekt yaratın.

Muhteşem bir vintage efekti oluşturan bu portre Actions ile fotoğrafınızdaki rengi azaltın. Bu popüler ücretsiz Photoshop eylemi, sizin için çalışan netlik ve doygunluk düzeylerini seçmenizi sağlamak için iki parçaya bölünebilir.

33. Amatorka

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Amatorka ile aksiyon filmi görünümünü elde edin

Mavi-yeşil renk tonu, zengin doygunluk ve artırılmış kontrast ile anında aksiyon filmi tarzı bir renk uygulaması oluşturun. Bu Photoshop Actions DeviantArt’ta Amatorka’dan ücretsiz olarak edinilebilir.

34. Set14

54 Ücretsiz Photoshop Actions

Fotoğrafçılığınız için vintage bir efektin peşindeyseniz ve tam olarak ne olduğundan emin değilseniz, bu koleksiyonu DeviantArt kullanıcısı Yeonseb’den indirebilirsiniz. Bu paket, 14 çeşitli vintage Actions’ı içerir, bu yüzden beğenebileceğiniz bir efekti kolaylıkla bulabilirsiniz.

35. Vintage

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu Vintage eylemiyle vurguları renkli vurgulara dönüştürün

Bu basit filtre, fotoğraflarınıza renkli ışıkları vurgulayan ekstra neon dokunuşla soluk bir görünüm kazandırır. Görüntülerinizi anında canlandırmak için kullanabilirsiniz.

36. HipstaRev

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Photoshop’ta Hipstamatic görünümü edinin.

Bu eylemler kümesi Photoshop’ta Hipstamatic tarzı görüntüler oluşturur. Bu Photosop Actions, tanınabilir bir efekt oluşturan üç eylemi içerisinde barındırır.

Ücretsiz Photoshop Actions : Tek renkli fotoğraf filtreleri :

37. Bold B&W HDR

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Renkli resimler neden tüm HDR eğlencesini elde etmeli?

HDR işlemi, sadece renkli fotoğraflara uygulayabileceğiniz bir şey olmaktan çıkıyor. Bu ücretsiz Photoshop Actions ile, herhangi bir fotoğrafa gerçekten göze çarpan cesur, siyah beyaz, HDR tarzı bir görünüm verebilirsiniz.

38. Infrared Photography – Kızılötesi Fotoğrafçılık

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Resimlerinize biraz kızılötesi soğukluk ekleyin

Bu ücretsiz Photoshop Actions ile, kızılötesi serinlemenin ürkütücü dokunuşunu fotoğraflarınıza ekleyebilirsiniz. Bu eylem, bir katman grubunun içinde iki ayar katmanı oluşturur ve kırmızı ve mavi dengesini değiştirmenize olanak tanır.

39. High Key

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Herhangi bir fotoğrafı çarpıcı bir portreye dönüştürün.

Bu Actions, bir satınalma gerektirir, ancak normal bir fotoğrafı, temel kontrast alanlarından ödün vermeden, temiz çizgiler ve neredeyse rüya gibi bir görünümle çarpıcı bir portreye dönüştürmek için çok basit bir yol sunar.

40. Lithprint

54 Ücretsiz Photoshop Actions

Ham fotoğraflarınızdan litograf tarzı bir görüntü oluşturun. Bu, daha önce orta kontrastlı bir işlem uygulanan daha büyük görüntülerde en iyi sonucu verir. Bu Photoshop işlemini DeviantArt’ta ücretsiz olarak indirin.

41. Old and Dirty – Eski ve Kirli

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu Actions’ı siyah beyaz bir retro his için kullanın (Resim kaynağı: Exposure Empire)

Photoshop ve Lightroom için, bu Actions size ‘hafif bir bozulma ile siyah-beyaz bir dönüşüm’ verecektir. Böylece Fotoğrafınız eski ve retro bir his kazanmış olacaktır.

Bir sonraki sayfa: Rötuş teknikleri

Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu