Grafik TasarımNasıl Yapılır
Trend

54 Ücretsiz Photoshop Actions

Saatlerce süren tasarım süresini tek bir tıklamaya dönüştürmek için bu ücretsiz Photoshop Actions’ları (eylemlerini) kullanabilirsiniz. Bu 54 ücretsiz Photoshop Actions, sizi sorunsuz şekilde sonuca ulaştırarak, çalışmalarınıza çok özel görünümler kazandıracaktır.

En iyi ücretsiz Photoshop Actions ‘lar size çok fazla zaman kazandırarak iş akışınızı hızlandıracaktır. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Photoshop Actions ‘ların ne olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin. Adobe’nin amiral gemisi olan Photoshop, tasarım çalışmalarını tek bir tıklamayla oluşturmanızı sağlayacak dahili programlama diline sahiptir.

Photoshop, bir proje üzerinde yapacağınız tüm düzenlemeleri kaydedebileceğiniz ve bunları bir kısayol tuşuyla ilişkilendirebileceğiniz bir ‘Actions’ (‘eylem’) oluşturabilme yeteneğine sahiptir. Daha sonra Actions’ı (eylemi) başlatabilir ve aynı anda farklı bir görüntüye uygulanan aynı düzenlemeleri görebilirsiniz. Aynı düzenlemeleri ve değişiklikleri düzenli olarak Actions haline dönüştürürseniz, kendinize harika zamanlar kazandırabilirsiniz.

Kendi Photoshop eylemlerinizi tabii ki kaydedebilirsiniz, ancak bu makale ile sunduğumuz hazır ücretsiz Photoshop Actions ‘ları da projelerinizde içe aktararak kullanabilirsiniz. Bunlar, görüntülerinize bir dizi harika efekt eklemenizi sağlar. Tasarımlarınızı hızlı bir şekilde mükemmel hale getirebilmeniz için mevcut en iyi ücretsiz Photoshop Actions kılavuzumuz sizin için hazırladık.

Photoshop becerilerinizi geliştirmek için size özel hazırladığımız Photoshop’ta gelişmiş kompozisyon teknikleri nasıl kullanılır? ile ilgili yayınımıza bakmayı unutmayın.

Ücretsiz Photoshop Actions: Fotoğraf filtreleri

01. Desert Dust – Çöl Tozu

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Fotoğraflarınıza daha sıcak bir effekt vermek için kullanın. (Resim kaynağı: Brusheezy)

Resimlerinizde aşırı sıcak bir atmosfer yaratmak ister misiniz? Brusheezy’den bu ücretsiz Photoshop Actions ‘ı deneyin. Rengi dışarı atar ve her şeye puslu bir görünüm verir. Tek bir tıklamayla efekti taklit ederek saatlerce düzenleme işinden kurtulabilirsiniz.

02. Facebook Fix – Facebook Düzenlemeleri

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Facebook’ta fotoğraf paylaşmanız için ihtiyacınız olan her şeyi yapabilir. (Resim kaynağı: mcpactions.com)

Bu güçlü Photoshop Actions seti, görüntüleri Facebook’ta paylaşmak için optimize ederek, ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Facebook için resimlerinizi yeniden boyutlandırmak, keskinleştirmek, filigranlamak ve markalamak için bir çok seçeneği beraberinde sunar. Logonuzu yeniden boyutlandırarak resimlerinize anında uygulayabilir. Tek yapmanız gereken onu istediğiniz yere taşımak ve boyutunu ve opaklığını ayarlamaktır.

03. Winter Blues – Kış Mavisi

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Soğuk sahneleri daha büyülü bir hale dönüştürün (Resim Kaynağı: Spoon Graphics)

Winter Blues fotoğraf efektleri, manzaralarınıza biraz kışkırtıcı bir sihir eklemek için tasarlanmıştır. Bulutlu gökyüzü ve ince tonları geliştirmek için bu ücretsiz Photoshop Actions aracını kullanabilirsiniz. Winter Blues paketi, her biri farklı bir stile sahip 10 Photoshop Actions içerir.

04. Underwater Luxe

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Sualtı görüntülerine bu Photoshop Actions ile hayat verin. (Resim kaynağı: The Coffee Shop Blog)

Sualtı görüntülerinin hayranıysanız, bu Photoshop Actions tam size göre olabilir. Sualtı pusunu giderir, keskinleştirir, kontrastı arttırır ve mavi tonları kaldırarak cildi ısıtır. Özellikle su altı portrelerini dönüştürmek için idealdir. Bu işlem tamamen özelleştirilebilir ve bu eylemi The Coffee Shop Blog’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

05. Cross-Process Fade – Çapraz İşleme Solması

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Portrelere ağartılmış bir görünüm verin (Resim kaynağı: Turningturnip)

Çapraz işleme, bir tür filmin diğerine yönelik kimyasal bir çözeltide kasıtlı olarak işlenmesini içeren, garip çarpık renklere, artan kontrast ve doygunluğa neden olan geleneksel bir fotoğraf tekniğidir. Turning Turnip tarafından üretilen bu ücretsiz Photoshop Actions, bir dizi Portre eyleminin bir parçasıdır.

06. Deep Matte – Derin Mat

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Çalışmalarınıza yoğun bir mat efekti verin.

Bu ücretsiz Photoshop Actions tam olarak adının önerdiğini yaparak görüntünüze süper güçlü bir mat görünüm verir. Daha ince bir mat yüzey istiyorsanız, Exposure Empire sitesi temel bir versiyon sunuyor, ancak bunun yoğunluğunu seviyoruz.

07. Color Pop

54 Ücretsiz Photoshop Actions
İşinizi kolaylaştırmanın kolay bir yolu.

Shutter Pulse’nin bu ücretsiz Photoshop Actions’ı ile, soluk renkli fotoğraflara anında renk patlaması verin. 14 Boosters Photoshop Actions kümesinden biri, 20 Lightroom ön ayarı ve 20 Photoshop eyleminin ücretsiz paketinin bir parçası olarak gelir. Bu Actions, herhangi bir fotoğrafa çok ihtiyaç duyulan renk ve kontrast doygunluğu vermek için mükemmeldir.

08. Reduce Motion Blur – Hareket Bulanıklığını Azaltma

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Fotoğraflarınızı keskinleştirin (Resim kaynağı: Turningturnip.co.uk)

Bazen küçük bir kamera titremesi veya nesnenizin beklenmedik bir şekilde hareket etmesi, harika bir fotoğrafı bozabilir. Bu ücretsiz Photoshop Actions, görüntülerinizden hareket bulanıklığını kaldırarak günü kurtarmak için burada.

09. Pastel Effect

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Baykuşunuza biraz ışık ve renk tonu verin.

Fotoğraflarınıza taze bir hayat solutmanın bir başka yolu, bu bir 40 pastel efektli Photoshop Actions setidir. Bir düğmeye dokunarak anında ışık geliştirme ve güzel renk tonlaması sağlayacak ve sıradan çekimleri Instagram’a layık bir görsel şölene dönüştürecektir.

10. Mini Fusion

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu ücretsiz Photoshop Actions ile fotoğraflarınıza yeni bir hayat katın (Resim kaynağı: mcpactions.com)

Bu Mini Fusion Photoshop Actions, görüntülere yeni bir hayat kazandırmayı vaat ediyor. Renk dönüşümleri ve isteğe bağlı renk tonları ve pozlama düzeltme katmanları içerir. MCPActions sitesinde sonuçları gösteren birkaç örneği de bulabilirsiniz.

11. Mystical Light – Mistik Işık

54 Ücretsiz Photoshop Actions

DeviantArt aracılığıyla sunulan Megan Joy’un bu Photoshop eylemiyle fotoğraflarınıza başka bir dünya havası verin. Manzaraları büyülü bir ışıkla gösterecek yada herhangi bir çekime mor bir pus ekleyecek veya en donuk manzara çekimlerinin gizemli bir peri masallarına benzetecek bu Photoshop Actions’ı tam size göre olabilir.

12. Instant Hipster

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Sevdiğiniz modaya uygun efektleri tek bir tıklamayla alın.

Fotoğraflarınıza tek tıklamayla Instagram efekti vermek istediğiniz zamanlar için Instant Hipster mükemmel bir çözümdür. Amaro, Mayfair, Hudson, Valencia, X-Pro II, Willow, Sutro, Hefe, Nashville ve 1977 (muhtemelen bu isimleri Instagram’dan tanıyacaksınız) ile birlikte 10 hazır filtre ile geliyor. Sadece saniyeler içinde ihtiyacınız olan retro efektini yakalayabilirsiniz.

13. Nightmare – Kabus

54 Ücretsiz Photoshop Actions
… ve bir daha hiç görülmediler

Fotoğraflarınız beğeninize göre yeterince uğursuz değilse, bu ücretsiz Photoshop eylemi işleri biraz daha rahatsız edici hale getirebilirsiniz. Fotoğraflarınıza kolayca karanlık ve akıldan çıkmayan bir hava katmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kalıcı olarak ölümcül tehlikeye girmek üzere olduğunuz izlenimini yaratmak için mükemmeldir.

14. Cold Nightmare – Soğuk Kabus

54 Ücretsiz Photoshop Actions

Bu Cold Nightmare olarak adlandırılan Actions, mükemmel masum bir senaryonun fotoğrafını, karanlık bir dünyaya dönüştürecek. Bu örnek görüntüde, muhtemelen bir hedefe ateş eden okçu, kesinlikle bir insanı öldürmeye çalışan birinin görünüşünü ele alır. Bazı gölgelerin neler yapabileceği şaşırtıcı.

15. Summer Haze

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Resimlerinize, O yaz hissini tekrar kazandırın.

Resimlerinizi neşelendirmeyi tercih ediyorsanız, güneşli bir çekim yapın ve bu büyük Summer Haze efekti ile yazın güzel bir pusunu verin. Doğal ışıkta çekilen açık hava portreleri, bu filtre için en uygun olanlardır.

16. Hazy Afternoon – Puslu Öğleden Sonra

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Hazy Afternoon, öğleden Sonrası çekimlerinize yumuşak bir renk katmanı ekler.

Dış mekan resimleri için mükemmel olan Hazy Afternoon Actions’ı, yumuşak bir renk katmanı oluşturmak için kesinlikle mükemmeldir. Bu ücretsiz eylemi siyah beyaz veya renkli görüntülerde kullanabilirsiniz. Ayrıca tam olarak baktığınız görüntüyü elde edene kadar degradeyi kolayca ayarlayabilirsiniz.

17. HDR Action

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu Actions Photoshop ile HDR kontrastınızı artırın

Bu dört eylem setiyle HDR fotoğrafçılığı ile gelen kontrast eksikliğini ortadan kaldırabilirsiniz. HDR Light, Normal, Heavy ve Clicker’ı düzeltir. Bu eylem, HDR fotoğraflarda bulunan dijital griyi (gerçek siyah eksikliği) ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

18. Strong HDR Effect

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Bu ücretsiz HDR filtre ile canlı renk efektleri elde edin.

Shutter Pulse’nin bu ücretsiz HDR filtresiyle canlı renk efektleri elde etmeyi deneyin. Bu Photoshop Actions için iyi çalışıyor ancak daha fazla seçenek istiyorsanız, 13 ABD doları karşılığında satın alabileceğiniz 30 HDR eyleminin bir parçası.

19. Night to Twilight – Geceden Alacakaranlığa

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Gece görüntülerinizi alacakaranlık fotoğraflara dönüştürün

Bu 11 Photoshop eylem kümesi, bir renk tonu sunarak ve gökyüzünü aydınlatarak gece görüntülerinizi alacakaranlık sahnelerine dönüştürür. Efekt katmanlar kullanılarak oluşturulur, böylece katmanın opaklığını azaltarak, alacakaranlık derecesini ayarlayabilir ve hoş bir hale getirebilirsiniz.

20. Bella

54 Ücretsiz Photoshop Actions
Pembe bir katmanla romantik ve nostaljik bir his yaratın

Bu Actions, fotoğraflarınıza güzel bir sıcaklık katarak saç ve ciltte zengin tonlar ortaya çıkarır ve pembe bir katmanla renkleri yumuşatır. Resimlerinize anında romantik, nostaljik bir his verebilirsiniz.

Sonraki sayfa: Vintage ve tek renkli fotoğraf filtreleri

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu