Grafik Tasarım
Trend

Adobe, Photoshop için yeni bir seçim aracı daha ekledi

Photoshop için yeni bir seçim aracı ile birlikte bir çok Adobe uygulama güncellemesi Adobe MAX etkinliğinde açıklanacağını güncellemeler yayınlanınca öğrendik.

Geçen hafta iptal edilen Adobe MAX Avrupa etkinliğinde, Creative Cloud bir dizi güncellemeyle güncellenerek, ekstra bir ücretle gelen bir CC sürümünün açıklanacağını, şuan yapılan güncellemeler ile hep birlikte gördük.

Ayrıca şunu belirtmek gerekir ki, Adobe uygulamalarının çoğu için, Kuzey Amerika’da düzenlenen 2019 Adobe MAX’dan bu yana yayınlanan en büyük güncelleme setinin de olduğunu gördük. Önemli güncellemeler olan uygulamalar arasında Illustrator , Photoshop ve InDesign bulunuyor.

Ayrıca Photoshop cc 2020 güncellemelerinin neler olduğunu öğrenmek için Photoshop CC 2020 ‘nin yeni özellikleri ile ilgili yazımıza bakmayı unutmayın.

Photoshop’taki yenilikler Nelerdir?

Photoshop'a yeni bir seçim aracı

Photoshop Seçim Aracı

Masaüstünde Photoshop kullanan tasarımcıların ilgisini çeken şey, Photoshop için yeni bir seçim aracı olan “Portrait Power” Seçme aracının bir güncellemesidir. Aşağıdaki GIF’in gösterdiği gibi, Photoshop kullanıcıları Adobe’nin Sensei AI yani yapay zekasının gücünü, bu sayede takdir edecek gibi görünüyor.

Adobe Photoshop 2020 ile birlikte yayınlanan seçi aracı hakkında daha detaylı bilgiye Photoshop CC 2020 ‘de Nesne Seçim Aracı nasıl kullanılır bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Şunu da unutmamak gerekir ki, öncesinde profesyonelce seçim aracını kullananlar bu araç dan çok haz etmeyebilir. Çünkü amatör kullanıcıların yapamadığı ve sadece profesyonel kullanıcıların kullandığı bu araç artık her kes için kullanılabilir durumda.

Seçtiğiniz nesnenin türünü algılamak için daha fazla sezgisel zeka kullanan bu aracı kullanabilirsiniz. Ardından saçın doğru seçilmesini sağlamaya çok fazla odaklanarak, ihtiyaçlarınıza göre yeni özel seçim teknikleri uygulayabilirsiniz.

Photoshop Otomatik Font Bulma Aracı

Masaüstünde kullanılan Photoshop’a başka bir ek güncelleme olarak gelen araç, Adobe Fonts Otomatik Etkinleştirme ( Adobe Fonts Auto-Activation ) aracıdır. Bir PS belgesini açtığınızda, arka planda anında indirilen tüm yazı tiplerinizin otomatik olarak etkinleştirildiği bu araç, yazı fontlarını bulmaya ve fontların anında etkinleştirilmesine yarıyor.

Bu arada uygulamanın Fontları Eşleştir özelliği, daha fazla yazı tipi, dikey metin ve çok satırlı algılama için ekstra destekle birlikte geliyor.

Photoshop ayrıca desenlerin, desen yer paylaşımlarının ve hatta desen konturlarının, bozulmadan kolayca değiştirilebilen bir şekilde dönüş açısını kolayca değiştirmenize yardımcı olacak Döner Desenler ( Rotating Patterns ) aracını da beraberinde getiriyor.

iPad’de Photoshop kullananlar artık Lightroom’un iPad sürümü ile daha fazla entegrasyona sahip olabilirken, cep telefonları veya tabletler için Adobe Capture uygulaması artık orijinal Photoshop’ta bir uzantı olarak mevcut ve cihazınızdan masaüstüne bulut yoluyla kolay aktarım sağlayabiliyor. Insta tarzı fotoğraflar için yeni çıkan Photoshop Kamera uygulamasınıda kurcalamayı unutmayın.

Son olarak iPad ile ilgili olarak, dijital boyama işleminizi canlı yayınlamak isterseniz, artık bunun için Fresco uygulamasını kullanabilirsiniz.

Photoshop'a yeni bir seçim aracı

Bunları da beğenebilirsiniz:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu