Grafik Tasarım

En iyi 17 Online ücretsiz infografik tasarım aracı

İnternetten en iyi online infografik tasarım araçlarını sizin için bir araya getirdik. Bu araçlar sayesinde logo tasarımı, sunum, broşür, kartvizit, sosyal medya gönderileri ve buna benzer bir sürü tasarımı inanılmaz kolay ve başarılı şekilde hazırlayabilirsiniz.

İnfografik araçları, verilerinizi hayata geçirmenin etkili bir yoludur. En iyi infografik, karmaşık bilgileri hem kavraması kolay hem de görsel olarak çekici olan grafiklere dönüştürür. Tek sorun, yapmak için basit gibi görünen infografikler, tasarıma başladığınızda acı çekilen bir çalışma haline dönüşebilir.

Burada, hem ücretsiz hem de seçenekler için ücretli olan en iyi infografik araçlarını ve uygulamalarını seçtik. Seçimlerden bazıları, tasarımcı olmayanlar için bile uygundur, çünkü şablonlar ve diğer özellikleri ile infografik ‘leri oluşturmayı inanılmaz derecede kolaylaştırabilir.

En iyi infografik araçlarını deneyin ve hangilerinin hangi özellikleri hoşunuza gittiyse bizimle paylaşın.

01. Canva infografik aracı

infografik tasarım aracı
Canva mükemmel bir Infografik aracı içeriyor
 • Fiyat: Ücretsiz

Canva, broşürlerden sunumlara kadar her türlü yaratıcı iş için uygun, kullanımı kolay ve güçlü bir çevrimiçi tasarım aracıdır. Ayrıca kullanıcılara aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda resim, simge, yazı tipi ve özellik kütüphanesi sunar.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz özel bir infografik aracı, parmaklarınızın ucunda yüzlerce ücretsiz tasarım öğesi, yazı tipi ve 1 dolara satın alabileceğiniz daha birçok premium unsur bünyesinde bulunuyor.

02. Piktochart

Giriş düzeyinde bir infografik aracının peşindeyseniz, başka yere bakmayın. Piktochart, size özelleştirilmesi kolay şablonlar sağlayarak bir infografik tasarlama efsanesine dönüştü.

İstatistiklerinizi yükledikten sonra, düzeni ve renk şemasını istediğiniz içeriğe göre düzenleyebilirsiniz. İnfografik ‘lerin kendi içinde bir sanat formu olduğu göz önüne alındığında, Piktochart ile infografik oluşturmak sizin için harika bir yoludur. Her ne kadar başlangıçta sınır tanımayacak ücretsiz bir deneme olsa da. Ek özelliklerinden faydalanmak için kaydolmanız ve hizmetlerinin karşılığını ödemeniz gerekir.

03. Biteable

Fiyat: ücretsiz

Biraz farklı bir fantezi ister misiniz? İşte Biteable. Kullanıcılara Twitter, Facebook ve YouTube’da paylaşılabilecek ücretsiz yüksek kalitede video infografik oluşturma şansını verir.

Reklam öğelerinin birlikte çalışması için ilgi çekici ve yüksek kaliteli resim varlıkları sağlamanın yanı sıra, Biteable, kreasyonlarınızın gerçekten şarkı söylemesini sağlamak için ekstra özellikler sunar. Kullanıma hazır çok sayıda tasarım ve önceden hazırlanmış sahne ile Biteable, insanların videolarını tam etkilerine kadar kullanmalarını sağlar.

04. MURAL infografik

Fiyat : 12 $ / ay’dan itibaren (30 günlük deneme süresiyle kullanılabilir)

Etkileşimli, gerçek zamanlı araçlar sayesinde, MURAL, bir tasarımcı gibi düşünmenizi ve bir tasarımcı gibi davranmanızı sağlar. Bir infografik aracı olarak, MURAL tüm dünyadaki ekiplerin imgelemeyi düşünmelerini ve daha verimli bir şekilde işbirliği yapmalarını sağlar.

Kullanıcılar Windows uygulamasında akıllı mürekkepleme ile fikirlerini ifade edebilir, tam bir beyaz tahta deneyimi için özgürce çizebilirler. Ve yapışkan not geribildirimlerini ekip üyeleriyle paylaşarak herkesin projenin bir parçası olarak ilerleme döngüsüne katkıda bulunmasını sağlar. Ekibinizin verileri görsel bir şekilde işbirliği yapması ve paylaşması gerekiyorsa, MURAL sizin için uygun bir araç olabilir.

05. BeFunky

Online Tasarım Aracı
BeFunky içinde bir infografik üreticisi var
 • Fiyat: ücretsiz

Bir fotoğraf editörü ve kolaj yapmanın yanı sıra, BeFunky bir infografik aracı içerir. Bir şablon seçin, temanızı resimler ve simgelerle özelleştirin ve metni, renkleri ve mizanpajı ayarlayarak infografiği kişiselleştirin. Ardından, sadece kaydedin ve yayınlayın. Basit ve etkili bir araçtır.

06. Visme infografik

Önceden hazırlanmış varlıklar kütüphanesi Visme’nin kullanımını kolaylaştırır
 • Fiyat: ücretsiz

Visme, görsel olarak konuşmabilmenize olanak sağlayacaklarını garanti ediyor. Sunumlar oluşturmak için kullanabilirsiniz, ancak özellikle ilgi çekici infografik oluşturmaya yöneliktir. Bu ücretsiz infografik aracı, 100’den fazla ücretsiz yazı tipi, milyonlarca ücretsiz resim ve binlerce kaliteli simge içerir ve video’ya ses dahil etme seçenekleri vardır (doğrudan bir editöre doğrudan bir ses kaydı yapabilme özelliği de dahil). Ayrıca, içeriği daha net hale getirmek için içeriğinizi de hareketlendirebilirsiniz.

Bu aracı bu listedeki geri kalan bölümlerden ayıran şey, Visme’nin, kolayca sürüklenip bırakılabilen önceden yapılmış varlıklar kütüphanesi sayesinde, kullanıcıların bir infografik öğesini birkaç dakika içinde oluşturmasına izin vermesidir. Bu, tasarımcı olmayan kişilerin bile verilerini görsel olarak görüntülemesini sağlar. Visme aynı zamanda kullanıcılara etkileşimli ve animasyonlu infografik oluşturma yeteneği sunarak istatistiklerini ve rakamlarını daha önce hiç olmadığı gibi şarkı söyleterek sunum yapma olanağı sağlatır.

07. Cacoo İnfografik

infographics tasarım aracı
Cacoo, takımların infografikleri gerçek zamanlı olarak düzenlemesine izin veriyor
 • Fiyatı : $ 5 / 1 ay’dan itibaren (ücretsiz deneme sürümü mevcut)

Cacoo, bulut tabanlı bir infografik üreticisidir ve her türlü bulut tabanlı araçta olduğu gibi en büyük artı noktası ortak çalışmadır. Cacoo’nun arayüzü ekiplerin gerçek zamanlı olarak çevrimiçi olarak yüksek kaliteli diyagramlar oluşturmasına, düzenlemesine ve sunmasına olanak tanır. Uygulama, akış şemaları, tel kafesler, ağ şemaları, org şemaları ve daha fazlası için kullanıcı arayüzü aracılığıyla ihtiyacınız olan her şeyi kullanarak güzel görselleri hızlı ve kolay bir şekilde bir araya getirmenize yardımcı olmak için çeşitli şablonlar ve şekiller kitaplığı sunar.

Ayrıca, bir Cacoo hesabı yoksa, infografik bilgilerinizi ekip üyeleriyle ve müşterilerle paylaşabilir ve Cacoo’yu Google Drive, Adobe Creative Cloud ve Confluence gibi diğer verimlilik araçlarıyla entegre edebilirsiniz.

08. Snappa

infographics tasarım aracı
Snappa tasarımcı olmayanlara yöneliktir.
 • Fiyat: ücretsiz

Snappa, ücretsiz bir infografik yapım özelliği içeren bir grafik tasarım aracıdır. Bu, tasarımcı olmayanlara yöneliktir. Bu listedeki diğer araçlardan bazıları ile ortak kontrollere sahib olmayacaksınız, ancak bir infografiği 10 dakika içinde “oluşturabilceğinin” sözünü veriyor. Snappa, web’de sosyal paylaşım için optimize edilmiş hazır şablonlar sunar. Basit bir sürükle ve bırak arayüzü ve binlerce yüksek çözünürlüklü, telifsiz stok fotoğrafına erişimi vardır.

Ücretsiz plan size ayda beş indirme ve iki sosyal hesap sunar veya sınırsız indirme, özel yazı tipi yükleme ve arabellek entegrasyonu gibi özellikler için de yükseltme yapabilirsiniz.

09. Google Grafikler

infographics tasarım aracı
Google her şeyi yapabilir, değil mi? İnfografik dahil
 • Fiyat: Ücretsiz

Google’ın grafik araçları güçlü, kullanımı basit ve ücretsizdir. Çeşitli grafikler arasından seçim yapabilir ve web sitenizin görünümüne ve havasına tam olarak uyması için kapsamlı bir seçenek kümesi yapılandırabilirsiniz. Ayrıca verilerinizi gerçek zamanlı olarak bağlayablirsiniz. Google Grafikler web siteniz için mükemmel bir infografik tasarım aracı olarak kullanabilirsiniz.

10. Piktochart

 • Fiyat: ücretsiz

Piktochart, sadece birkaç tıklamayla sıkıcı verileri ilgi çekici infografiklere dönüştürmenizi sağlayan bir infografik aracıdır. Piktochart ‘ın özel düzenleyicisi, renk şemalarını ve yazı tiplerini değiştirmek, önceden yüklenmiş grafikler eklemek ve temel şekiller ve görüntüleri yüklemek gibi işlemleri yapmanızı sağlar. Izgara şablonları sayesinde, grafiksel öğeleri hizalamayı ve görüntüleri orantılı olarak yeniden boyutlandırmayı da kolaylaştırır.

11. Infogram

 • Fiyat: ücretsiz

Infogram, çok çeşitli grafikler, çizelgeler ve haritalar içeren harika bir araç ve ayrıca harika infografikleri oluşturmak için resim ve video yükleme yeteneğine de sahip. Grafiği oluşturan verileri, Excel stili aracına girerek düzenleyebilirsiniz. Bu sayede infogram, verilerinizi mükemmel şekilde göstermek için infografik görüntüsünü otomatik olarak günceleyebilir.

Ayrıca oluşturduğunuz infografiklerin herkes tarafından görülmesini istiyorsanız, kendi web sitenize yerleştirebilir veya sosyal medya aracılığıyla paylaşmak için Infogram web sitesinde yayınlayabilirsiniz.

12. Mind the Graph

 • Fiyat : ücretsiz

Mind the Graph ‘ın, bilimsel infografik konusunda uzmanlaştığına dikkat edin, ancak araçları bilimsel makaleler dışındaki çoğu veri formunu tamamlamak için de kullanılabilir. Çevrimiçi infografik üreticisi olan Mind the Graph, birçok görsel illüstrasyon türünü tasarlamak için de çeşitli infografik düzenleri sunuyor.

Mind the Graph ‘ın, bilimsel olmayan amaçlar için de faydalı olabilecek binlerce simge sağladığına dikkat edin ve anında çalışmanızı değiştirmek için yerleşik görüntü düzenleyiciden ve çevrimiçi güncelleyiciden yararlanabilirsiniz.

13. Venngage infografik

infographics tasarım araçları
Venngage: büyük isim, uygun araç
 • Fiyat: ücretsiz

Venngage, infografik oluşturmak ve yayınlamak için harika bir araçtır, çünkü kullanımı çok basit ve kolaydır. Şablonlar, temalar, yüzlerce grafik ve simge arasından seçim yapabilir, kendi resimlerinizi ve arka planlarınızı yükleyebilir veya markanıza uygun hazır bir tema kullanabilirsiniz. Ayrıca onları da canlandırabilirsiniz. Daha ne isteyebilirsiniz? Tabi ki fazlasını. Hadi devam edelim.

14. Kartograf

infographics tasarım araçları
Kartograph, güzel harita infografiklerini dijital platformunuza entegre etmenizi sağlar
 • Fiyat : Ücretsiz

Harita tabanlı bir infografik aracı için Kartograf ‘tan başkasına ihtiyacınız yok. Kartograph, tasarımcıların ve veri işleyen kişilerin ihtiyaçları için yaratılmış, açıklayıcı ve etkileşimli haritalar yapan ücretsiz bir tasarım aracıdır. Uygulama, Google Haritalar veya başka bir haritalama servisi gerektirmez. Uygulama içerisinde kullanabileceğiniz ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli harita türleri vardır.

Gerekli haritaları oluşturmak için Python ve JavaScript tabanlı araçlara sahiptir. Python kütüphanesi güzel ve kompakt SVG haritaları oluşturur; JS kitaplığı, tüm büyük tarayıcılarda çalışan etkileşimli haritalar oluşturmanıza yardımcı olur.

15. Animaker

 • Fiyat: ücretsiz

İşte biraz farklı bir şey. Statik infografiklerden sıkıldıysanız, neden biraz hareket ile onları test etmiyorsunuz? Animaker, video infografikleri oluşturmaya adanmış bir araçtır. Şirket, hizmetinin diğer çevrimiçi animasyon video düzenleme yazılımlarından 10 kat daha iyi olduğunu söylüyor.

Verilerinizi daha ilginç ve sindirimi kolay hale getirmenize yardımcı olmak için grafikler, simgeler ve haritalar dahil olmak üzere pek çok kaynak sunuyor. Ayda beş adet iki dakikalık SD video oluşturabilir veya daha fazla, daha uzun ve daha yüksek kalitede video infografikleri için ücretli yükseltme de yapabilirsiniz.

16. Vizualize

 • Fiyat: Ücretsiz

Bir infografik özgeçmiş platformu ortaya çıkması sadece bir zaman meselesiydi. Vizualize ile yaratıcı özgeçmişinizi tek bir tıklamayla görselleştirebilir ve önceki örneklerden de yararlanabilirsiniz. Buradaki fikir, insanların mesleki başarılarını basit ama hazmedilir bir şekilde görselleştirme ile ifade etmelerini sağlamaktır. İnfografik özgeçmişleri her durum için uygun olmasa da, bazı durumlar için mükemmel bir seçenek olabilir.

17. Easel.ly infografik

infographics tasarım araçları
Ease.ly bu listedeki en iyi infografik üreticisidir.
 • Fiyat: ücretsiz

Ücretsiz web tabanlı infografik aracı olan Easel.ly, size tasarımınıza kolayca başlayabilmeniz için bir şablon sunar. Oklar, şekiller ve bağlayıcı çizgiler gibi araçlar içeren geniş bir kütüphaneye sahip. Farklı yazı tipleri, renkler, metin stilleri ve boyutlarıyla tasarımınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Easelly, aynı zamanda kendi grafiklerinizi yüklemenizi ve tek dokunuşla konumlandırmanızı sağlıyor.

Ücretsiz seçenek, 60 resim ve 10 yazı tipi içerir veya ayda 4 ABD doları karşılığında daha geniş bir kaynak havuzuna sahip olabilirsiniz. Ek olarak, artırılmış güvenlik seçenekleri ve gerekirse, tasarım yardımı da alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu