Grafik Tasarımİlham Alın
Trend

Koronavirüs salgını için markalar neler yapıyor?

Dünyada ki Koronavirüs (Covid-19) pandemisinden dolayı büyük markalar, koronavirüs salgını için logo tasarımlarını değiştirerek sosyal mesafenin korunması için yeni ve yaratıcı çalışmalarını paylaştı.

Koronavirüs Salgını için dünyanın dört bir yanından büyük markaların en yaratıcı çalışmalarını sizin için listeledik.

Bu hafta markaların, medya kuruluşlarının ve diğerlerinin, koronavirüs yayıldıkça halkı bilgilendirmek ve eğitmek için yaratıcılığı nasıl kullandıklarına ve dünya, sosyal mesafesini korurken uygulanan yaratıcı politika türlerine hep birlikte bir göz atalım.

Daha fazla yaratıcı çalışma geldikçe bu makaleye eklemeye devam edeceğiz, bu yüzden sık sık tekrar kontrol edin.

Yaratıcılığınızı geliştirmek için Yaratıcılık için Beyninizi çalıştırın ile ilgili yazımıza bakmayı unutmayın.

Hadi bu yaratıcı örneklere hep birlikte bakalım.

Behr den Zoom Görüşmeleriniz için Arka Plan Resimleri

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar
Koronavirüs karantinasında kalan kişiler artık Zoom video konferans toplantılarında çok çeşitli arka plan resimleri kullanabilecekler.

Bu dönemde gerek evden çalışma, gerekse arkadaşlarınızla ve ailenizle uzaktan bağlantı kurmak için, video görüşmeleri her zamankinden daha fazla kullanılıyor. Peki ev kameranız hazır mı?

Behr Paint, insanların evlerinde iyi hissetmelerine yardımcı olmaya kendini adamış bir şirket olarak. Herkesin bir sonraki Zoom video görüşmesi için indirebileceği ücretsiz bir tarza ve şıklığa sahip ev kütüphanesi olan Behr Your Background sunuyor.

Oturma odanızı toplamak veya çamaşırları katlamak konusunda endişelenmeniz gerekmediğinde, önemli şeylere odaklanabilirsiniz.

Wunderman Thompson dan Sosyal Mesafe Mesajı

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

İnsanları daha önce benzeri görülmemiş zamanlarda güvende kalmaya teşvik etmek amacıyla, Wunderman Thompson müşterileriyle birlikte çalışarak bu küresel kriz sırasında sosyal mesafe konusunda farkındalığı artırmak ve tüketicilerle dayanışmayı ifade etmek için kampanyaları kavramsallaştırdı.

Ajans, sosyal mesafeyi güçlendiren yaratıcı hikaye anlatımı yoluyla sosyal sorumluluğu teşvik eden, sosyal medya odaklı kampanyalar için müşterilerinden olumlu bir yanıt aldı.

Unsplash dan Sosyal Mesafe Tasarımı

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

Mevcut durumda koronavirüs salgını etkisini azaltmak için mevcut sosyal mesafeye duyulan ihtiyaç göz önüne alındığında, resim ve fotoğraf yayın sitesi Unsplash, ana sayfasında basit ve görsel bir açıklama yaptı. Temel olarak, sosyal mesafenin önemini yansıtmak için ana sayfalarındaki görüntüler arasında gerçek mesafeden daha fazla bir boşluk bırakarak koronavirüs salgını için sosyal mesafe oluşturdular.

İnsanlar web sitesine gittiklerinde, görüntüler birbirlerinden ayrılarak, kendilerini uzaklaştırıyor.

Yaratıcı düşünce ile tasarlanmış bu farkındalık yaratan tasarım basit ama insanları yüksek güvenilirliğe ve korunmaya yönlendiriyor.

Hyundai tarafından öngörülemeyen isimli yaratıcı bir çalışma

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

Müşterileri için işleri daha iyi hale getirmenin bir savunucusu olan Hyundai Motor Amerika da, koronavirüs (Covid-19) salgınının yarattığı belirsiz iş ve finansal ortamdan etkilenen müşterileri desteklemek için Güvence İş Kaybı Koruma programını getiriyor.

Hyundai, 14 Mart – 30 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında işlerini kaybeden ve araçlarını satın alan veya kiralayan yeni sahiplere Hyundai Capital aracılığıyla altı aya kadar kendisi ödeme yapacak.

Buna ek olarak, 30 Nisan’a kadar Hyundai Capital tarafından finanse edilen belirli yeni satın alımlar için Hyundai, müşterinin isteği üzerine 90 gün boyunca ödemeleri erteliyor.

Hyundai Assurance Job Loss Protection programı, işini istemeden kaybeden müşteriler için altı aya kadar ödeme rahatlığı sağlıyor. Ödeme rahatlığı, istihdam geçmişine bakılmaksızın, yeni araçlarını bir Hyundai bayisinden satın alan veya kiralayan ve Hyundai Capital aracılığıyla finanse eden tüm müşteriler için geçerli.

Hyundai, programda Hyundai’nin daha önce planlanan yerlerinin yerini alan yeni bir ulusal televizyon için bu reklamı yayınladı. Bu yaratıcı reklam tasarımı Innocean USA tarafından geliştirildi.

IKEA için McCann Madrid Ajansının Evde Kalıyorum Tasarımı

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar
IKEA nın bu yaratıcı çalışması ile film insanlarını koronavirüs salgını karantinasında, evlerinde yeni bir perspektif bakış açısı yakalamaya zorluyor. Resim kaynağı ( McCann)

Ev her zaman sığınağımız oldu ve şimdi kendimizi ve başkalarını bu benzeri görülmemiş durumdan korumanın en iyi yolu evimiz. Bu yaratıcı çalışma ile basit ve yeni yollarla çalışmama süremizden ve çalışmalarımızdan zevk aldığımız ve hayal gücünü ateşlemek için kullandığımız yer, yani evimize vurgu yapılıyor.

McCann İspanya ile ortaklaşa hazırlanan yeni kampanya ‘#YoMeQuedoEnCasa (I Stay Home)’ evlerimizi kutlama ruhu, film insanlarını evlerinde yeni bir perspektiften görmeye teşvik ediyor. Ve onları yeni deneyimlerin yaşanabileceği bir yer olarak görmeye zorluyor.

ITV: İngiltere Konuşsun. Ayrı Ama Asla Yalnız Değil

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

ITV, koronavirüs salgını boyunca sosyal olarak uzaktaki izleyicilerine bir destek mesajı getirmek için 21 Mart Cumartesi günü canlı TV yayınlarını durdurdu.

Ülke genelinde insanlar şu anda koronavirüsün (coronovirüs) yayılmasını önlemek için kapalı mekanlarda kalmaya teşvik ediliyor. ITV bununla mücadele etmek için hafta sonu Ant & Dec’in Cumartesi Gecesi Takeaway bölümünü izlemek için ayarlanan 9,5 milyon izleyiciye hitap ederek insanlara evde kalmaları, karantinaya devam etmeleri ve birbirleriyle ilgilenmelerini hatırlattı.

BritainGetTalking ve @itv, Ant ve Dec hashtagini kullanarak görüntüleyenleri sosyal medyada sevgi ve destek mesajlarını paylaşmaya teşvik etti. Ülke genelinde ruh sağlığını yüksek tutmak için her gün ITV’de bu mesajların bir kısmı gösteriliyor.

Uncommon ajansı tarafından tasarlanan kampanya, Davina McCall, Alex Beresford ve soap yıldızları Lisa Riley, Ali Mardell, Sam Aston, Ryan Prescott, Chris Bisson, Dolly Rose Campbell ve Michelle Hardwick gibi ünlü yüzlerden gelen mesajlarla başladı.

Susanna Reid ve Gordon Ramsay da kendi anneleri de dahil olmak üzere tüm annelere Pazar günü mutlu bir Anneler Günü diledi.

Scouts (İzciler) tarafından Büyük İç Mekan Vurgulaması

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

Scouts (izciler), denenmiş ve test edilmiş kaynaklarını kendi kendini bu koronavirüs salgını (coronvirus, Covid-19 pandemisi) döneminde evde tecrit eden gençler ve ebeveynler için kullanılabilir hale getiriyor.

Dernek, yüzden fazla etkinlik fikrini aileler için nihai kaynak olan ‘Büyük İç Mekanlar’ haline getirdi. Etkinlikler eğlenceli, ücretsiz ve gençleri evde uzun süre boyunca eğlendirmek ve eğitmek için tasarlandı.

Her etkinliğin iletişim becerilerini geliştirmek veya sorun çözmeyi öğrenmek gibi net bir sonuç kümesi var ve bu da gençlerin evlerinde öğrenmelerini sağlamak amacıyla eğitimlerini destekliyor.

Bunların hepsine, Young Studio tarafından oluşturulan çok sayıda ilginç ve yararlı illüstrasyon ve animasyonun yanı sıra Follow Films ve Young Studio’dan “nasıl yapılır” videoları eşlik ediyor.

Baş İzci Bear Grylls ve Steve Backshall, Helen Glover, Tim Peake, Ed Stafford, Dwayne Fields ve Megan Hine gibi ünlü büyükelçiler kampanyayı video ve mesajlarla desteklediler.

Baş İzci Bear Grylls şunları söyledi: “Bir ebeveyn ve Baş İzci olarak, gençlerin çok büyük bir enerjiye sahip olduğunu biliyorum ve bunun olumlu bir şekilde kanalize edilmesi gerekiyor.

Plan olmadan, bir aile için bir haftalık süre evde sıkışmışlık hissi veriri ve bi o kadar da zor olabilir. Everest’e tırmanmıyor olsanız da, biraz planlama ve olumlu bir ruh fark yaratacaktır.

Bu yüzden bu mükemmel aktiviteler hem Birleşik Krallık’ta ebeveynler tarafından memnuniyetle karşılandı. Buradaki herkesin kamp ateşinden uzak dururken öğrenmeye ve eğlenmeye devam etmesi için bir şeyler var. Ailelerin meşgul, odaklanmış ve neşeli kalmasına yardımcı olacaklar. Onları deneyin, birbirinize bakın ve hepsinden önemlisi, bu zorlu koronavirüs salgını pandemi zamanını güvenli ve olumlu bir zaman haline getirin” dedi.

McDonald’s: Sosyal Mesafe için Altın Kemerleri Ayırdı

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

McDonald’s Brezilya, Altın Kemerleri iki ayrı kemere ayırarak koronavirüs salgını için sosyal mesafe kuralını destekliyor.

Zincir ayrıca, iyi hijyenle birlikte içeri teslimat hizmetlerini de desteklemektedir.

Koronavirüs Salgını ile birlikte Brezilya için Alvosdogenocidio Web Sitesi

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

Koronavirüs salgını ( Covid-19 ), popülasyonun büyük bir bölümünü kirletecek, üretim zincirlerini bozacak ve ekonomileri gezegendeki benzeri görülmemiş bir kaosa sürükleyecektir.

Brezilya’da ki bu görünüm, büyük ölçüde Brezilya sosyal piramidinin tabanında yer alan ve ölümle sonuçlanan cinayetlerin veya terk edilenlerin hedefi olan siyah nüfus arasında daha da büyük olacaktır. Hem de temel sağlık, barınma ve istihdama erişim olmadan. Bu nüfus, koronavirüs salgınına karşı en savunmasız olan ve halihazırda ülkede günlük adaletsizlik ve şiddet yaşayan çoğunluk grubunun bir parçası olacaktır.

Soykırım; etnik, ulusal, ırksal, dini ve sosyo-politik farklılıkların motive ettiği insanların yok edilmesini tanımlamak için kullanılan kelimedir. Brezilya’da 23 dakikada bir siyah bir kişi öldürülüyor. Birleşik Sağlık Sistemi (SUS) kullanıcılarının% 80’i siyahtır. Siyahlar ateşli silahlara beyaz insanlardan 2,5 kat daha fazla kurban düşer açıklaması yaptı.

Bu sebeple ‘Alvos do Genocídio’ kampanyası için www.alvosdogenocidio.org yaratıcı web sitesi oluşturuldu. Bu web sitesi sayesinde kullanıcıların ülkede yaşadığı her türlü problemi, gidermeye yönelik dilekçe gönderebilecekleri tüm çizelgeleri ve içeriği içerecek bir web sitesine sahip olacak.

ArtClass tarafından Karantinaya Alınan Sanat #ArtQuarantined

Markalardan Koronavirüs Salgını için Yaratıcı Çalışmalar

Yaşam, Koronavirüs olarak bilinen Covid-19’un dünyaya gelmesinden önceki hali ile aynı değil. Herkes parçalanmış, ailelerden, arkadaşlardan ve iş yerlerinden izole edilmiş, bir sonraki adımın ne olduğunu merak ediyor. Ve insanlar arasında topluluk duygusu yükseliyor.

İnsanların olumlu bir dikkat dağıtıcıya, dünyada hala güzel olanın hatırlanmasına, korkularımızı ve umutlarımızı ifade etmek için bir çıkışa ihtiyaç duyduğu zamanlardayız.

ArtClassified, #ArtQuarantined adında bir sosyal medya girişimi başlattı. Fikir basitti: sosyal medyadaki akranlarına ve takipçilerine bu öz-izolasyon döneminde pozitif kalmaları ve yaratmaları için ilham vermek. ArtClass her gün Instagram’daki @artclassified ızgarasında favorilere yer veren yeni bir sanat yapma mücadelesi sunuyor.

Sadece birkaç gün içinde #ArtQuarantined, bir hashtag ve gönderi başına 50 bin gösterimden daha büyük bir topluluğa dönüştü. Normal yaşamın bir görünümünü korumak ve panik düğmesine basmamak için elimizden gelenin en iyisini yapmamızdan daha fazlasına ihtiyacımız var.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu