DonanımGrafik Tasarım

Tasarımcılar için en iyi Mouse ‘lar | 2019

Bir bilgisayar mouse’unu, bir tablete veya ekran kalemine tercih eden tasarımcılar için, göz önünde bulundurulması gereken, tasarımcılar için en iyi mouse modellerini sizin için seçiyoruz.

tasarımcılar icin en iyi mouse lar

En önemli donanım alımlarından birisi de, dizüstü bilgisayarınızı ve monitörünüzü satın aldıktan sonra ihtiyaçlarınız için en iyi mouse’u satın almaktır. Hangi yaratıcı işi yapacak olursanız olun, iş akışınızın sorunsuz ve verimli olmasını sağlamak için alabileceğiniz mouse’un en iyiyisine ihtiyacınız var.

Bilgisayarınızı ve mouse’nızı, saatlerce kullanacağınız için, kullanımı hızlı ve hepsinden önemlisi duyarlı olmasına ihtiyacınız olacak.

Peki, doğru mouse’u nasıl bulursun? Piyasada bulabileceğiniz binlerce bilgisayar mouse’u var. Yaratıcı çalışmalarınız için ideal cihazı bulmanıza yardımcı olmak için en iyi mouse seçeneklerinden sekizini burada listeledik.

01. Logitech MX Master |Tasarımcılar için en iyi Mouse Modelleri

Tasarımcılar için en iyi fare

tasarımcılar icin en iyi mouse
Logitech MX Master

DPI: 1000 | Arabirim: Bluetooth (üç cihaza kadar çiftler) | Düğmeler: 5 | Ergonomik: Sağ elle | Özellikler: Elle şekillendirilmiş konfor dağılımı, Hıza uyarlamalı kaydırma tekerleği, Başparmak tekerleği, Darkfield Laster İzleme, Çift Bağlantı, Şarj edilebilir pil

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Başparmak tekerleği ve uyarlamalı kaydırma
3 PC ile aynı anda eşleşebilir
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Bir fare için çok para
Bazıları için biraz büyük olabilir

Logitech, piyasadaki en duyarlı bilgisayar farelerinden bazılarını üretir ve hassas bir araca ihtiyacınız olduğunda oldukça kullanışlıdır. Kablosuz MX Master modeli, uzun süreli kullanımlarınız için elinize rahatça sığacak şekilde tasarlanmıştır ve tekerleği ne kadar hızlı kaydırdığınıza bağlı olarak web sayfalarına veya belgelere kendi hızınızda göz atmanızı sağlayan süper duyarlı bir kaydırma tekerleği içerir.

Mouse ‘un yanında bulunan düğmeler, normal alt + Tab tuşlarını kullanmak zorunda kalmadan pencereler arasında geçiş yapmanıza olanak tanır ve kısayollarınızı kolayca programlayabilirsiniz. MX Master’ın tek dezavantajı yaklaşık 60$ ‘lık fiyat etiketidir.

Bu farenin yeni özelliklerine sahip olan bir versiyonunu tercih ederseniz. Logitech MX Master 2S Kablosuz Bluetooth mouse ‘u deneyebilirsiniz. Mac ve Windows ile birlikte çalışır. Yüksek hassasiyetli izleme, şarj edilebilir bir batarya ve özelleştirilebilir düğmelere sahiptir.

02. Apple Magic Mouse 2 | Tasarımcılar için en iyi Mouse Modelleri

Apple cihazları için en iyi mouse

tasarımcılar icin en iyi mouse lar
Apple Magic Mouse 2

DPI: 1300 | Arayüz: Bluetooth | Düğmeler: 0 | Ergonomik: Çok yönlü | Özellikler: Multi-touch

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Fantastik görünüyor
Çoklu dokunuş zekice
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Pahalı
Konforlu değil

Apple, yenilikçi mouse partisine katılmak için geç kalmıştı, ardından Magic Mouse’u yarattı. Yaratıcı olarak adlandırılan Magic Mouse 2‘nin değiştirilmesi , InDesign CC sayfaları arasında gezinmeyi kolaylaştıran ve neredeyse her bir katmanda en küçük değişiklikleri bile yapan süper hafif bir tasarıma ve lazer izleme özelliklerine sahiptir.

Ancak, olumsuz özellik olarak biraz fazla hassas olmasını gösterebiliriz. Herhangi bir yönde kaydırmanıza izin veren farenin üstündeki çoklu dokunma alanı, parmağınızı uzun süre aynı yerde tutmak istediğinizde bazen sinir bozucu hale gelebilir.

Alternatif olarak, birçok tasarımcı, Force Touch basınca duyarlı teknolojiyi (Apple Watch’in ekranında görüldüğü gibi) ve 2015 12 inç MacBook’un trackpad’ini getiren Apple Magic Trackpad 2‘yi tercih ediyor. Veya daha ucuz bir seçenek için, eski Apple Magic Trackpad‘i deneyin.

03. Anker Vertical Ergonomic Optical Mouse

Yaratıcılık için en iyi ergonomik mouse

Anker Vertical Ergonomic Optical Mouse

DPI: 1000 | Arayüz: USB | Düğmeler: 5 | Ergonomik: Dikey | Ek Özellik: Yok

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
RSI hastaları için iyi
Fiyat performansı çok iyi
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Baş parmak düğmeleri Mac’lerde çalışmıyor
Kaba tasarım

Anker Vertical Ergonomic Optical Mouse biraz garip görünüyor. El bileği ve kollarınızın rahat etmesi için dikey olarak tasarlanmış. Bu tür bir mouse’a alışınca, RSI’den kaçınmanın ucuz ve rahat bir yolu olarak görünüyor. İş için bir mouse kullanarak çok fazla zaman harcayan bir dijital reklam çalışanıysanız, bunlardan elinizde bir tane olması şarttır. Sonuçta, yaratıcı fiziki çalışma özelliklerini ergonomiden uzak bir yerde tutamazsanız. Ergonominiz rahatsız edici ise çalışamazsanız ve bu durum para kaybedeceğiniz anlamına gelebilir. Bu tuhaf görünümlü mouse, çok akıllıca bir yatırım olabilir, bu yüzden dijital sanatınız için en iyi ergonomik fare olduğunu düşünüyoruz.

04. Logitech MX Anywhere 2
| Tasarımcılar için en iyi Mouse Modelleri

Çok yönlü ve özellikler ile dolu bir mouse

Logitech MX Anywhere 2

DPI: 1.600 | Arabirim: Bluetooth ve 2.4GHz kablosuz (üç cihaza kadar eşleşme) | Düğmeler: 6 | Ergonomik: Sağ elle | Özellikler: Kaydırma tekerleği, Logitech Darkfield Lazer İzleme, birleştirici alıcı, kolay anahtarlama teknolojisi, jest işlevi

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Üç cihazlı eşleşme özelliği
Kompakt ve taşınabilir
Serbest kaydırma tekerleğine sahiptir
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Çıkarılabilir olmayan batarya
Kablolu kullanamazsınız

Logitech’in amiral gemisinden daha küçük olan MX Master, Logitech MX Anywhere 2 , yolda çalışan dijital tasarımcılar için ideal bir seyahat mouse ‘dur. Bluetooth üzerinden üç farklı cihaza bağlanabilir ve sadece dört dakikalık şarj ile tüm gün dayanabilir!

Küçük boyutuna rağmen, Logitech’ten beklediğimiz yüksek yapı kalitesi ile geliyor. Bu sıralamada ki diğer mouse ‘lar kadar ergonomik değil, ancak yanınızda taşıyacağınız bir mouse arıyorsanız, seyahatinize görüreceğiniz mouse budur.

05. Logitech MX Ergo Wireless

En iyi kablosuz fare

Logitech MX Ergo Wireless

DPI: 512 – 2048 | Arabirim: Bluetooth ve 2.4 GHz kablosuz | Düğmeler: 8 | Ergonomik: Sağ elle | Özellikler: Trackball, USB dongle, aynı anda üç bilgisayara kadar kullanım için Logitech ‘Flow’ yazılım uyumluluğu, mikro USB şarj, hassas mod

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Tasarımı sayesinde rahat kullanım
İzleme top hassasiyeti çok iyi
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Solak versiyon yok
Eğimli seçenekleri sınırlı

MX Ergo Wireless , trackball (izleme topu) sayesinde retro görünümlü bir mouse. Pek çok fare üreticisi, optik lazer fareler lehine hareket toplarını bırakırken, Logitech, hareket topu mouse ‘larını geliştirmeye devam etti ve bunun için minnettarız. Birçok insan için, dokunsal izleme toplu mouse ile yaratıcı projeler üzerinde çalışmayı çok daha sezgisel olduğunu ve rahat hissettirdiğini bilir. MX Ergo Wireless düz veya 20 derecelik bir açıyla da kullanılabilir.

06. Microsoft Classic Intelli Mouse

Efsane dönüyor

Microsoft Classic IntelliMouse

DPI: 3200 | Arayüz: Kablolu | Düğmeler: 5 | Ergonomik: Sağ elle | Özellikler: Klasik tasarım, programlanabilir düğmeler, bastırılmış beyaz aydınlatma

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Sağlam tasarım
Duyarlı
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Kablosuz değil

Belirli bir yaştaki insanlar için, Microsoft Intellimouse , farenin gösterişli olmayan, gerçek bir iş gücünü hissettiğiniz anılarını geri getirecek. Gösterişli değil, ancak işini zekice yapıyor. Microsoft, klasik tasarımı modernize eden ve sensörü geliştiren, kullanıcıların DPI’yı 3,200’e çıkarmasını sağlayan Microsoft Classic Intellimouse ile bu nostaljiyi tekrar ele aldı. Kablosuz değildir, ancak rahat ve güvenilir bir fare için bilgisayar sigesi olan mouse’a yapılan mükemmel bir güncellemedir.

07. Razer DeathAdder Chroma

Kullanırken harika hissettiren bir oyun faresi

Razer DeathAdder Chroma
Razer DeathAdder Chroma

DPI: 10.000 | Arayüz: USB | Düğmeler: 5 | Ergonomik: Sağ elle | Özellikler: aydınlatma efektleri

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Çok konforlu
Hassasiyeti çok iyi
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Aydınlatma biraz abartılı
Yazılımı bazen problemler çıkartabiliyor

Tasarımcılar gibi, oyuncular da hassas bir mouse ‘a ihtiyaç duyarlar, bu nedenle oyun mouse’larının tasarımcılar için de iyi bir seçenek olduğunun nedenidir. Ve Razer oyun mouse, içlerinden en duyarlılardan biri.

Razer farelerinde üç tür sensör vardır. Çift lazeri ve optik özelliği sayesinde elinizin akışını desteklemek için tasarlanmış ergonomik bir şekle sahiptir. Razer Deathadder mouse en çok satan (aynı zamanda en ucuz olanıdır ) ve optik bir algılayıcı ve lastik kenar tutamaklarına sahiptir. Ayrıca, Bulut’ta depolanan tüm fare ayarlarınızla senkronize edilir.

08. Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600

Bütçeniz için en iyi mouse özelliğine sahip

Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600

DPI: 1000 | Arayüz: Bluetooth | Düğmeler: 2 | Ergonomik: Çok yönlü | Ek Özellik Yok

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Gerçekten çok ucuz
Rahat kullanım
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Çoğu fareden daha küçük
Zayıf tasarım

Microsoft’un Bluetooth Mobile Mouse 3600 , bize göre, bugünlerde bütçe sizin için önemli ise bu modeli satın alabilirsiniz. En düşük fiyata sahip olmasına rağmen etkileyici bir yapı kalitesine sahip ve çok güvenilir. Bunun nedeni Microsoft’un yalnızca bir yazılım şirketi olmamasından kaynaklanmaktadır. Yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz kadar küçüktür, bu yüzden seyahat ederken çok fazla çalışma yapmanız durumunda kullanışlıdır.

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu