Grafik TasarımHaberler
Trend

2020 Pantone Rengi açıklandı

2020 Yılının Pantone Rengi belli oldu! 2020 Yılının Pantone Rengi olarak Pantone, Klasik Maviyi (Classic Blue ‘yu) trend renk tonu olarak seçti.

Pantone, bu yıl geleneksel bir renk tonuna geçti: Klasik Mavi. Yani kesin olarak PANTONE 19-4052. Renk tonu zarif, sade ve uzun ömürlüdür ve Pantone göre bu renk tonu sakinlik, güvenin ve bağlılığı ifade ettiğini açıklamıştır. Bu renk hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun, 2020’deki grafik tasarım trendlerini etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

Bu renk, şu anda sanatçıların daha az tuhaf paletlere yöneldiğini ifade ediyor. Çalkantılı zamanlarda yaşıyormuş gibi hissettiriyor ve bu o kadar da sakinleştirici. Pantone, bu renk tonunun güvenilir hissettirmesi içinde bir çok sanatsal bakış açılarını değerlendirmişti.

Pantone 2020 Rengi
Pantone 2020 rengi

Bir renk tonu, mükemmel yönünüzü ortaya çıkabilir. Veya Pantone’un belirttiği gibi: “Bu kalıcı mavi, inşa edilecek güvenilir ve istikrarlı bir temel oluşturma isteğimizi vurgulamaktadır.” diye açıklamıştır.

Renk teorisi, bu tonun vurguladığı gibi mavilerin huzurlu ve sakin olduğunu ve konsantrasyonu artıracağını söylüyor. Renk tonu için aşağıda ki videoya bakabilirsiniz.

Şu an, bu renk tonu ile istikrarlı çalışmalar yapabileceğimize katılıyor musunuz, yoksa Klasik Mavi sıkıcı gibi mi hissettiriyor? Tercihinizi yorumlara yazmayı unutmayın.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Pantone daha canlandırıcı ya da sıradışı seçimler yapmıştı. 2019 yılında Living Coral’ı ( Yaşayan Mercan’ı ), 2018 yılında hepsi esrarengiz Ultra Violet’i ve 2017’de tüm kuralları attı ve birlikte harmanlanan iki renk olan Serenity ve Rose Quartz’ı seçmişti. Bu renk seçimleri ile fark ettiğimiz bir nokta da; derin bir sanatsal yaklaşım yerine, bir döngüyü oluşturan trendlerin, tekrar eden döngüsü olabilir.

2020 Pantone Rengi ile ilgili daha fazlasını okuyun.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu