HaberlerVFX
Trend

2020’nin En iyi 10 3D Filmi

2020’nin En iyi 10 3D filmi olan bu filmler büyük bir ilgi ile ekrana geldi. Bizlerde bu 3D filmleri sizler için derledik.

3D filmlerin hayranıysanız, bugünlerde çok fazla popüler olduğu için kendinizden geçmiş olmalısınız. Aslında, bilgisayar grafikleri ve görsel efektler şu sıralar film yapım sürecinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Teknoloji olgunlaştıkça, gişe rekorları kıran ama bütçeleri az olan filmler bile mükemmel görsel şölenlere sahip.

Her VFX filmi kusursuz değildir, ancak genel olarak hepsi oldukça iyidir ve yakın zamanda yapılan herhangi bir yapıma hızlı bir bakış, filmlerde (TV’nin yanı sıra) ne kadar fazla CG sanatı olduğunu gösteriyor. Tanklar ve helikopterlerle doldurulmuş çekimlerde çoğu zaman gerçek dünya donanımı yoktur. Filmlere sonradan eklenir. Küçük kalabalık sahneler bile sanal karakterlerle doldurulur. Gerçek ve sahte arasındaki çizgiler hiç bu kadar belirsiz olmamıştı.

  • Filmlerde ve oyunlarda kullanılan konsept sanatı ile ilgili Konsept sanatı nedir? bölümümüze bakabilirsiniz.

Hadi gelin 2020’nin en iyi 10 3D filmi derlememize birlikte göz atalım.

01. The Invisible Man – Görünmez Adam

2020’nin en iyi 10 3D filmi sıralamasında ilk sırada The Invisible Man yer alıyor.

Klasik HG Wells masalının bir başka anlatımında, görünmez Adam Elizabeth Moss (The Handmaid’in masalı) görünüşte ölümün ötesinden alay etmek istediği sosyopatik ex’e karşı (spoiler: ölü değil, sadece tamamen şeffaf).

Avustralya merkezli Cutting Edge, kesinlikle Paul Verhoeven’in çarpıcı filmi Hollow Man ile aynı CG ölçeğinde olmayacak, ancak bu ürkütücü psikolojik intikam hikayesi, özel olarak hazırlandı.

02. Bloodshot – Kanlı atış

2020’nin en iyi 10 3D filmi sıralaması

Popüler Valiant çizgi roman karakterine dayanarak, Bloodshot, süper güçleri olan ve yaralarını iyileştiren nano teknoloji ile dolup taşan ölü Ray Rayrison olarak Vin Diesel canlandırıyor. Bazen Evrensel Asker, bazen Robocop, bazen Deadpool olarak karşınıza çıkacak. Garrison, geçmişini hatırlamaya başlar ve ona ve karısına suikast düzenleyenlerden intikam almaya karar verir.

Image Engine, Method Studios ve Rodeo FX tarafından kanlı şiddet sahneleri ve patlayıcılı sahneler yeniden inşa edildi. Dürüst olmak gerekirse, CG sahneleri her ne kadar ana karakteri çok başarılı şekilde korkunç göstersede, korkunç karakter derlemesi karşımıza eğlenceli bir karakter ortaya çıkartıyor.

03. A Quiet Place Part 2 – Sessiz Bir Yer Bölüm 2

2018’in gerilim filmi A Quiet Place, karısı Emily Blunt ile birlikte rol alan John Krasinski’nin ilk yönetmenlik denemesiydi. Yalnızca sesle avlanan uzaylı canavarların istilası, bir aileyi zorla sessiz bir hayat sürmeye zorlar. 17 milyon dolarlık bütçeyle 340 milyon dolarlık bir komisyon elde ettikten sonra, ilk filmin olaylarından sonra Blunt, üç çocuğunu aile evinden kaçırmaya çalışır.

Filmde, dünya dışı olaylar filmin odak noktasıdır. Filmde yıldızlar olmasa da Industrial Light & Magic, film için yaratıcı CG sanatını ortaya çıkartmakla görevlendirildi. Bu nedenle, devam filminin hem görsel olarak hem de izleyicide yaratacağı şoklar açısından beklentiyi nasıl yükselttiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

04. Onward

2020’nin En İyi 10 3D filmleri arasında sayılan Pixar’ın iki uzun metrajlı filminden ilki. Onward, Tom Holland ve Chris Pratt tarafından seslendirilen iki elf erkek kardeşinin büyüleri kullanarak bir gününü anlatıyor.

Onward, alışılmış Pixar kalitesinde yapılan bir film. 2017’nin Coco’sundan bu yana, yedi yıllık bir prodüksiyon. 97.000’den fazla film şeridi ve binlerce saatlik renderden sonra, Onward sonunda 6 Mart’ta piyasaya sürüldü.

05. The New Mutants – Yeni Mutantlar

2020’nin en iyi 10 3D filmi sıralaması

X-Men destanındaki 13. (ve muhtemelen son) olan The New Mutants, birden fazla gecikmeye rağmen yeniden çekilmesi söz konusu oldu. Ancak, yönetmen Josh Boon’un orijinal vizyonunun korku yönünü yani eski haline getirmek için çekildi.

Mutantları ‘daha iyi’ hale getirmeyi amaçlayan ürkütücü bir gizli tesisten kaçmaya çalışan gençler olarak izliyoruz. Film gerçek bir perili ev havasına sahip ve önceki X-Men filmlerinin her zamanki renkli havasından biraz farklı. Film, gerçekçiliği pekiştirmek için birçok pratik efekt kullanılarak çekilmiş olsa da, CG olmadan bir mutant film yapamazsınız ve DNEG , Method Studios ve MPC tarafından sağlanan vfx sahneleri ile, ekranda bol miktarda fantastik güç göreceğiz.

06. Artemis Fowl

Disney’in Eoin Colfer’i, geçen Ağustos ayında yayınlanacaktı, ancak şimdi Mayıs ayında yayınlanması planlanıyor. Ferdia Shaw tarafından oynanan Artemis Fowl II, 12 yıllık süper zeki bir suç beyni. Aile servetlerini eski haline getirmek için Fowl, insan açgözlülüğü tarafından yeraltında sürülen perilerin varlığını ortaya çıkarır. Perilerden birini yakalar ve fidye için tutar.

Kitapların fantastik doğası, Framestore, Argon ve Nvizage‘in sanal üretimi ve ortak çabaları ile hayata geçiriliyor. VFX açısından geniş yeraltı peri dünyasından büyüler ve silahlara hatta şekil değiştiren elflere kadar her şeye sahip.

07. Black Widow – Kara Dul

Avengers: End Game, Avengers hikayesinin sonunu işaret etmiş olabilir, ancak MCU, İç Savaş ve Sonsuzluk Savaşı olayları arasında düzgün bir şekilde ayarlanmış bu bağımsız Natasha Romanoff hikayesiyle devam ediyor. KGB suikastçısı kaçıyor ve bazı eski ip uçlarını bağlamak için eve geri dönüyor.

Aksiyon, yeni dublörlerle son Avengers filmlerinden biraz daha ayrılmış ancak, görsel efekt şöleni, olağanüstü manzaralar, çığlar ve patlamaları sağlayan Digital DomainScanline VFX ve SSVFX i durduramıyor.

08. Wonder Woman 1984

DC’nin kendi genişletilmiş evrenindeki en iyi film, Diana Prince’in tekrar harekete geçmesi büyük bir şok değildi. İlk filmdeki ölümü göz önüne alındığında Chris Pine’ın Steve Trevor rolünü yeniden canlandırmasını görmek biraz daha şaşırtıcı, ama konu çizgi romanlar değil mi? Bu sefer, Themyscira Prensesi, Kristen Wiig’in canlandırdığı megalomanyak işadamları Maxwell Lord ve Çita’nın tehdidi ile karşı karşıya.

1984 yılında kurulan Wonder Woman, film yapımcılarına çok fazla zaman yolculuğu ve renkli pop kültür gag’ları yapma özgürlüğü veriyor. Ancak esas olarak patlamalar, ağır çekim mermiler ve altın kementle ortaya koyduğu performans için DC filmlerinde düzenli olarak yer alan DNEG, Method Studios ve Framestore’a teşekkür edebilirsiniz.

09. Ghostbusters Afterlife – Hayalet Avcıları Ölümden Sonra Yaşam

2020’nin en iyi 10 3D filmi sıralaması

Sonunda, VFX aksiyonu ile düzgün bir şekilde oluşturulmuş bir örnek görüyoruz. Film, şehir genelinde tahribat yaratan canavar sahnelerinden beklediğiniz gibi, MPC, DNEG, Method Studios, Rodeo FX and Raynault VFX tarafından bir şaheser.

Stranger Things ‘den bu yana muazzam yıkım ölçeğine ulaşan bu uzun metrajlı filmi, VFX hayranları mutlaka izlemeli.

10. Morbius

2020’nin en iyi 10 3D filmi sıralaması

Örümcek Adam ve Venom filmlerindeki başarısıyla Sony Pictures, nadir görülen kan hastalığını tedavi etmek için kendini vampirizmle enfekte eden bir bilim insanının hikayesi olan Morbius’u hazırladı ve kendi mini Marvel Evrenini genişletti. Zar zor yürüyebilen, Jared Leto tarafından oynanan biyokimyacı Michael Morbius, aniden insanüstü güçler kazanıyor.

Bir Marvel karakter filminden beklediğiniz gibi, Digital Domain, Lola Visual Effects ve Storm Studios tarafından çeşitli vücut ve yüz takasları, doğaüstü parçacık efektleri, yarasalar ve çok sayıda farklı şeyler sunma becerilerini çağıran CG yüklü bir görsel şölendir.

Umarız 2020’nin en iyi 10 3D filmi sıralamamızı beğenmişsinizdir. 3D Film önerilerinizi yorumda paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu