Haberlerinceleme
Trend

Bir kameraya 57 bin dolar harcadıysanız, bunun gibi şaşırtıcı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bu yayınımızda dünyanın en pahalı kamerasına bir göz atın. Ve bir kameraya 57 bin dolar harcadıysanız onunla neler yapabileceğimize bir bakalım. Evet, bahsettiğimiz Phase One XT IQ4 manzara kamerası.

Dünyanın en pahalı fotoğraf makinesi olan XT kamerası ile aşağıda ki gibi bir fotoğraf çekmemeniz için hiçbir engel yok.

PhaseOne XT IQ4 Kamera incelemesi
Phase One XT manzara fotoğrafı

İyi kameraların pahalı olduğu bir sır değil. Ancak, bu fotoğraf kitini çocuk oyuncağı gibi gösterecek. Phase One XT, 150 megapiksel güç sağlayan ve 57.000 dolarlık bir fiyat etiketi ile gelen bir saha kamerasıdır. Evet, doğru okudunuz.

Açıkçası bu sizin ortalama kameranız değil ve insanların büyük çoğunluğu için gerekli de değil. Phase One XT, en iyi görüntü kalitesini arayan ve taşınabilir bir kit içinde olmasını isteyen son derece profesyonel manzara fotoğrafçılarına yöneliktir. Daha uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız 2019 yılının en iyi kameraları yayınımızı inceleyebilirsiniz.

Şimdilik o diğer aşama, mega kameraya geri dönelim. Marka elçisi Rueben Wu, dünyanın en pahalı kameralarından biriyle çekebileceğiniz fotoğrafları incelemeniz için XT ‘ile bir tur attı.

PhaseOne XT IQ4 Kamera incelemesi
Phase One XT manzara fotoğrafı

Burada görülen ışık efekti, ışık eklenmiş bir dron kullanılarak yaratılmıştır. Wu, Aşama Bir videoda (aşağıda) “Tanıdık bir manzara çekiyorum ve onu tanıdık olmayan bir ışıkla yayınlıyorum” diye açıklıyor.

57 bin dolarlık kamera
Phase One XT manzara fotoğrafı

Wu, süper pahalı kamerayı adım adım test etmek için Bolivya’da bir hafta geçirdi.

Bir kameraya 57 bin dolar harcadıysanız
Phase One XT manzara fotoğrafı

Yukarıdaki inanılmaz görüntü Wu’nun ticari marka ışığı etkilerini gösteriyor. “Geceleri fotoğraf çekmek benim için bir deneyim yaratıyor, çünkü bulunduğum yerde daha fazla görünmeme izin veriyor” diyor. Bu çekimler ile ilgili aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Phose One XT

Bir kameraya 57 bin dolar harcadıysanız, ticari çalışmalarınızın çoğu için, bir canavarınız olacak gibi duruyor.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu