Haberler

Blender için RenderMan Eklentisi geliyor

Blender için RenderMan Eklentisi geliyor. Pixar, Blender kullanıcılarının resmi bir RenderMan eklentisine sahip olacağını duyurdu.

Blender için RenderMan web semineri yeni gerçekleşti ve Blender ile yeni RenderMan entegrasyonuna daha fazla ışık tuttu.

Entegrasyon, ekibin yeni CPU ve GPU işleme sistemi RenderMan XPU dahil olmak üzere oluşturucunun en son özelliklerini içeren RenderMan 24 ‘ün bir parçası olarak piyasaya sürülecek. RenderMan 24 2021’in 1. çeyreğinde piyasaya sürülecek ve Blender 2.83 ve üzerini destekleyecektir.

RenderMan 2020 Video Tanıtımı

Önceden Blender kullanıcıları, RenderMan 20 ile piyasaya sürülen Pixar mühendislerinden oluşan bir ekibin yarı resmi bir eklentisi olan PRMan’ı kullanabiliyordu. Artık GitHub’da mevcut, ancak RenderMan ve Blender’ın en son özelliklerini desteklemiyor.

Blender için RenderMan eklentisi, Blender’ın en son sürümünü destekleyecek ve ekip, Blender 2.90 ve gelecekteki 2.9 serisi sürümlerle çalışacağını belirtti.

Yeni Blender için RenderMan entegrasyonu, RenderMan’ın mevcut RIS mimarisinin yanı sıra yeni hibrit CPU ve GPU işleme sistemi olan RenderMan XPU’yu destekleyecek. Kullanıcılar ayrıca, ILM tarafından geliştirilen Lama katmanlı malzeme sistemi ve yeni OSL desen düğümleri olan Stilize Görünümler’e de erişebilecekler.

Tatil Budur Fırsatı

Blender için RenderMan Eklentisi – Detayları

Blender için Renderman eklentisi geliyor
Görüntü Blender için RenderMan Webinarından alınmıştır

Blender Bridge Tool olarak adlandırılan bu yeni sürüm, daha çok yönlü ve eksiksiz bir özellik vaat ediyor. Görüntü alanı işleme özelliğinin yanı sıra IPR modundayken sahneyi manipüle etme ve değiştirme özelliği eklendi.

Beklenecek çok sayıda özellik arasında göze çarpan özellikler arasında bir Doku Yöneticisi, Geliştirilmiş AOV yöneticisi, hafif karıştırıcı paneli ve ışık bağlama desteği, Baking desteği, ILM’nin LAMA gölgelendiricileri desteği ve hatta WIP Grease Pencil desteği yer alıyor.

RenderMan, tamamen ücretsiz, ticari olmayan bir lisans sunuyor ve Blender kullanıcıları, bu entegrasyonu hem CPU tabanlı RenderMan RIS hem de yeni GPU / CPU hibrit RenderMan XPU sürümü ile test edebilecekler.

Kullanılabilirlik ve sistem gereksinimleri

RenderMan 24, Windows 10, CentOS / RHEL 7.x Linux ve macOS 10.14+ için “Q1 2021” de piyasaya sürülecek. RenderMan XPU ve RenderMan for Blender eklentisi sürüm 24 ile birlikte sunulacak.

Mevcut RenderMan 23.4 sürümü, Maya 2018.3+, Houdini 17.0+, Katana 3.0+ ve Mari 4.5+ için entegrasyonlarla 64 bit Windows 8.1+, CentOS / RHEL 7.2 Linux ve macOS 10.13+ için mevcut.

RenderMan’in resmi web sitesi.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu