3DHaberlerOyun MotorlarıVFX
Trend

Epic Games, Quixel Megascans’ı Aldı

Evet beklenen oldu ve Epic Games, Quixel Megascans’ı aldı. Epic Game tarafından atılan bu büyük adım, Unreal Engine kullanıcılarına mükemmel bir hediye oldu. Ve tüm Quixel Megascans kütüphanesi tüm Unreal Engine kullanıcıları için ücretsiz hale geldi .

Epic Games, Londra’daki Unreal Academy’de Quixel’i satın aldığını duyurdu. Tüm Quixel Megascans ‘lar artık Unreal Engine kullanıcıları için ücretsiz. Quixel ‘in İsveç de bulunan merkezi aynı şekilde çalışmalarına devam edeceği söylensede, 6 ülkede 100’den fazla çalışanı, Epic Games ekibine katıldı.

Epic Games Kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney “Fotogerçekçi 3D içerik oluşturmak, oyun geliştirme ve film yapımında pahalı bir çaba. Unreal Engine ‘deki tüm kullanıcılar için Megascans’ı özgür kılmak için Quixel ile bir araya geldik. Artık sanatınızı gerçekleştirmek için A stüdyoları da dahil olmak üzere herkese açıktır.” diyor.

Quixel kurucusu Teddy Bergsman ise “Quixel’deki görevimiz, ultra yüksek çözünürlüklü tarama ile dünyayı herkes için daha erişilebilir hale getirmek olmuştur. Epic Games’in bir parçası olarak, Megascans kütüphanesini büyüttükçe, Bridge ve Mixer’ın gelişimini hızlandırarak hızlandırabiliriz ”diyor.

Unreal Engine Marketplace‘te on adet yüksek çözünürlüklü paket ücretsiz oldu. Ayrıca, “Rebirth” sinematik kısa filmin gelişimi için kullanılan popüler İzlanda koleksiyonundan bir varlık koleksiyonu alabilirsiniz. Unreal Engine 4.24’ün piyasaya sürülmesi ile birlikte piyasadaki ek varlık paketleri de ücretsiz olacaktır .

Dahası, Quixel Mixer ve Quixel Bridge, motor seçimi veya lisans türünden bağımsız olarak herkese ücretsiz olarak sunuluyor.

Quixel Megascans Nedir?

Epic Games Quixel'i aldı
Rebirth” sinematik kısa filminden bir sahne

Yüksek kaliteli kaynak materyallerden oluşan modern ve geniş bir kütüphanedir. Dünyanın 4 bir yanına giden ekipler tarafından çevre varlıkları 3D olarak taranarak, haftalık olarak materyal kütüphanesine eklenir. Kütüphane içerisinde binlerce gerçekçi 3D materyali bulmak mümkündür.

3D olarak tararnan materyaller; topolojisi yapılmış, UV’ler ve LOD’ler ile birlikte kullanıma sunulur. Günümüzde çoğu oyun, film ve dijital deneyim, çalışmalarının en iyi şekilde görünmesi için Megascan ‘lardan yararlanıyor.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu