HaberlerTeknoloji
Trend

Maxon ve Red Giant, Güçlerini birleştiriyor

Lider 3D ve VFX Yazılım şirketleri olarak tanınan, Maxon ve Red Giant güçlerini birleştiriyor. Yeni oluş ile amaç; en iyi dijital içerikler oluşturma ve güçlü çözümler sunmak.

Profesyonel 3D yazılım çözümleri geliştiricisi Maxon ve VFX sanatçıları, hareket tasarımcıları için benzersiz araçlar sunan Red Giant yaratıcıları, iki şirketin kesin bir şekilde birleştiğini açıkladı. Post prodüksiyon ve içerik yaratma sektörlerine daha iyi hizmet vermek için Nemetschek Group’un medya ve eğlence bölümü altında birleşme anlaşmasını imzaladılar. İşlemin, yasal onay ve geleneksel kapanış koşullarına bağlı olarak Ocak 2020’de tamamlanması bekleniyor.

Maxon ve Red Giant zaten dijital içerik oluşturma endüstrilerinde iyi biliniyor. Her iki şirket de ürünlerin kalitesi ve erişilebilirliği ile sanatsal topluluğun hizmet ve desteğine ödün vermeden bağlılık konusunda eşsiz bir ün kazanmıştır. Her şirketin işgücü, bu eşsiz fırsattan tam olarak yararlanmak için gereken endüstri uzmanlığına, organizasyonel olgunluğa ve yönetici deneyimine sahip.

Maxon Hakkında

Maxon ve Red Giant, Güçlerini birleştiriyor
Cinema 4D ekran görüntüsü (Resim Kaynağı: Maxon)

Merkezi Almanya’nın Friedrichsdorf şehrinde bulunan Maxon, profesyonel 3D modelleme, animasyon ve render’lama çözümlerinin geliştiricisidir. Ödüllü Cinema 4D ve Redshift 3D yazılım ürünleri ile bilinir. Uzun metrajlı filmlerde, TV şovlarında ve reklam filmlerinde çarpıcı görsel efektler yaratmak ve oyun içi filmler yapmak için yaygın olarak kullanılır. Ayrıca mimari ve endüstriyel tasarım uygulamalarında da kullanımını görmek mümkündür. 2019 yılında Cinema 4D, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden Bilimsel ve Teknik Akademi Ödülü aldı. Maxon’un Almanya, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Japonya ve Singapur’da ofisleri bulunmaktadır. Maxon Nemetschek Grubunun bir parçasıdır.

En iyi amiral gemisi olan Cinema 4D ile tanınan Maxon, 1986’da 3D yazılım çözümleri sunma tutkusuyla kuruldu. Dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar, 3D sahnelerini yaratmak için en iyi 3D modelleme programları arasında yer alan Cinema 4D ürününü kullanabiliyor. Bu 2019 Nisan ayında Maxon, GPU hızlandırmalı Redshift render motorunun geliştiricisi Redshift‘i satın almıştı.

Red Giant Hakkında

Maxon ve Red Giant, Güçlerini birleştiriyor
(Resim kaynağı: REDGiant)

2002’den bu yana Red Giant, Trapcode, Magic Bullet, Universe, PluralEyes ve yenilikçi görsel efekt yazılım serisi gibi ödüllü ürünlerle bilinir. Red Gaint’in benzersiz, endüstri standardı haline gelen araçları; film, yayın ve reklamcılık alanlarında kullanılmaktadır. Red Giant, sanatçı güdümlü yaklaşımı, popüler eğitim videoları ve ödüllü kısa filmleriyle sektörde bilinmektedir.

Maxon & Red Giant

Maxon ve Red Giant, Güçlerini birleştiriyor
(Resim Kaynağı: Cinema 4D Projesi)

İki şirket NBC, HBO, Sky, Fox Networks, Netflix, Discovery Channel gibi medai kanlları ile aktif çalışmaktadır.

Maxon CEO’su David McGavran, “Bu birleşme, sadece Maxon ve Red Giant için değil, aynı zamanda tasarım endüstrisi için de önemli bir kilometre taşıdır. Birleştirilmiş teknolojimiz ve bilgi birikimimiz, içerik oluşturma ortamını gelecek yıllar için aşamalı olarak yeniden şekillendirme potansiyeline sahiptir.” dedi.

Maxon ve Red Giant, Güçlerini birleştiriyor
Maxon + Red Giant

Red Giant CEO’su Chad Bechert “Şirketlerimizin birleşimi insanlara, kültüre ve teknolojiye olağanüstü bir uyum sağlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı sanatçılara hizmet etmek için güçlü ve ulaşılabilir yazılımların nasıl tasarlanacağı konusunda ortak bir vizyon çerçevesinde birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu