Haberler

Oyunlar ve Karma Gerçeklik için Sürükleyici Ses Deneyimi

Microsoft, Oyunlar ve karma gerçeklik için sürükleyici ses deneyimi çalışmasını, Unreal Engine ve Unity 3D Engine için ortaya çıkarttı. Triton adı verilen bu proje ile Microsoft, oyunlarınız için benzersiz ses sisteminin oluşturulmasını vaat ediyor.

Ekip, kırınım da dahil olmak üzere oyunlarda küresel ses yayılım efektlerinin pratik olarak işlenmesi için benzersiz dalga tabanlı etkileşimli sistemini sundu. Sistem, karmaşık oyun ve VR sahnelerinde kullanılabilir durumda. Ayrıca hareketli ses kaynaklarının oyuncu ile etkileşime girmesine olanak sağlamaktadır.

Oyunlar ve Karma Gerçeklik için Sürükleyici Ses Deneyimi

Triton projesinin bir çıktısı olan bu harika ses eklentisi ile amaç: 3D dünyalara, dinleyici için inandırıcı bir ses ortamı yerleştirmektir. Project Triton, sesin sahnede bulunana şekillerle ve sahip olduğu malzemelerle etkileşime girip nasıl yayıldığını fiziksel olarak modelleyerek bu göreve yardımcı oluyor. Sistemin, ses tıkanması ve yankılanma gibi sürükleyici ses yayılım efektlerini otomatik olarak modellediği söyleniyor.

Oyunlar ve karma gerçeklik için sürükleyici ses yayılımı

Bu ses eklentisi, ses kapanması ve yankılanma gibi etkileyici ses yayılım efektlerini otomatik olarak modeller. Project Triton, kırınım dahil olmak üzere sesin gerçek dalga fiziğini doğru bir şekilde modellemede benzersizdir ve yine de masaüstünden mobil cihazlara ölçeklenebilecek kadar hızlıdır.

On yıldan fazla bir süredir kuluçkalanmış olan bu teknoloji, savaşta test edilmiş bir teknolojidir ve Gears of War, Sea of ​​Thieves ve  Borderlands 3 gibi büyük oyunlarda kullanılmıştır.

Ayrıca kullanımı kolay bu Akustik Ses Projesi, Unity ve Unreal oyun motorları için eklenti olarak basit bir şekilde entegre edilebilir.

İlgili eklentiyi bu sayfanın Download kısmından, hem Unreal Engine hemde Unity Engine olarak ayrı ayrı indirip kullanabilirsiniz

Okumaya devam et:

 

Etiketler
CADEM DIGITAL, sizi 3DEXPERIENCE GÜNÜ’ne davet ediyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu