İlham Alın
Trend

3D Sahne Oluşturma | Orman Yolu

Cadesign Generalist’i Dennis Iversholt, 3D sahne oluşturma hakkında ki tecrübelerini bizimle paylaşıyor. Hadi Dannis’in, çalışmalarınıza ilham kaynağı olabilecek hikayesine bir göz atalım.

Giriş

Dennis’in 3D Tren istasyonu sahnesi

Merhaba, benim adım Dennis Iversholt ve Danimarka Aarhus’ta ki Cadesign ‘da 3D genarilistiyim.

Her zaman resim çizmek ve boyama yapmak benim için bir tutku olmuştur. 3D ile ilk deneyimim, 1998’de 3D Studio Max R2’yi deneme fırsatı bulduğumda oldu. İlk 3D görüntülerim oldukça korkunçtu. Gelişmem çok yavaştı ve yıllarca 3D endüstrisinde gerekli becerilere sahip olamayacağımı düşündüm, bu yüzden benim için uzun zaman sadece bir hobi oldu.

İlk resimlerimin bazılarını çevrimiçi forumlarda yayınladım ve çok hak etmediğimi düşündüğüm geri bildirimler aldım. O zamanlar bile çok etkileyici 3D sahnelere oluşturan Steven Stahlberg ‘den çok ilham aldım. Bu günlerde özellikle Marek Denko, Cornelius Dämmrich ve Bertrand Benoit gibi 3D sanatçılardan ilham alıyorum.

Yıllar geçtikçe iyileştim ve 2007’de ilk işime 3D generalist olarak başladım. 2010 yılında hem iç hem de dış görselleştirmeyle çalıştığım Cadesign da çalışmaya başladım.Sizin İçin Önerilen Video

Orman Yolu Projem

3D Sahne oluşturma
Orman Yolu çalışmam

Bir 3D sanatçısı olarak temel gücüm, muhtemelen her zaman yeni şeyler geliştirmeye ve öğrenmeye çalışmamdır. 3D’nin tüm alanlarında harika olmaktan uzak olduğumu anlıyorum. Kişisel projelerim üzerinde çalışırken yeni şeyler öğrenmek veya en azından belirli bir alanda gelişmek istiyorum.

Yeni bir görüntü veya sahne oluştururken, son görüntü için her şeyin olması gereken yerde olduğundan emin olmak için çok zaman harcıyorum. Ve kompozisyonumun son halinin iyi görünmesi için renkler ve ışıklandırmaya odaklanmaya çalışıyorum.

Aydınlatma ile alakalı daha fazla bilgiye Görsel Efektlerde Aydınlatma Sanatı ile ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

“Orman yolu” çalışmamda, odak noktam gerçekçi bir orman yaratmak ve karanlık sisli havayı doğru yapmaktı. Manzara poli modelleme ve oldukça basit olan “boya deformasyonu” kullanılarak 3ds Max’te oluşturuldu. Ardından yol ve dokular Photoshop ‘ta boyandı.

3D Sahne oluşturma
3D Sahne Oluşturma, 3DS Max Poly Modeli
3D Sahne oluşturma
3D Sahne Oluşturma, Forest Pack ile orman modeli oluşturuldu
3D Sahne oluşturma
3D Sahne Oluşturma -3
3D Sahne oluşturma
3D Sahne Oluşturma, Substance Painter

Elektrik direkleri, sokak tabelası ve birkaç başka nesne de 3ds Max’te yapıldı. Ancak doku boyası, eskisinden çok daha eğlenceli hale getiren Substance Painter ile yapıldı.

Ormanın nasıl görüneceğini tam olarak kontrol etmemi sağlayan, Forest pack (Orman Paketi) ile oluşturuldu. Render görüntüsü Corona Render kullanılarak oluşturuldu ve Photoshop da son dokunuşları yapıldı.

Daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu