İlham AlınVFX

Amazon’un Kalbindeki Yıkımı Tasvir Eden CG Animasyonu

‘My Only Love’ Müzik Videosu, Amazon’un kalbindeki yıkımı tasvir eden CG Animasyonu ortaya çıktı.

Ünlü müzisyen Moby, son çıkan albümü All Visible Objects‘ten son single’ı “My Only Love” ın çarpıcı, son derece duygusal yeni animasyonlu müzik videosu yayınladı. Londra’daki BlinkInk aracılığıyla Brezilya animasyon stüdyosu Zombie tarafından üretilen CG, Amazon’un et ve süt endüstrisinin elinde yaygın bir ormansızlaşma karşısında bir jaguar ve yavrusunun yürek parçalayan ayrılığını anlatıyor.

Alışılmadık ve çekici karakter ve orman tasarımlarından ateşli turuncu renk paletine kadar video, müzisyenin Amazon ormanının durumu ve içinde yaşayan her şey hakkındaki duygusal mesajını canlı bir şekilde yakalıyor.

Moby’ye göre, “Sanki neredeyse günlük olarak yeni felaketlerle karşı karşıyayız gibi görünüyor, ancak bu dehşetlerle başa çıkarken iklim durumu daha da kötüleşiyor. Ve yağmur ormanları olmadan gezegenimiz hızla kavurucu, yaşanmaz bir çorak haline gelecek. Bu videonun amacı, insanlara iklim durumunun ve ormansızlaşmanın dehşetini hatırlatmanın yanı sıra, yağmur ormanlarının ormansızlaşmasının % 90’ının et ve süt üretiminin bir sonucu olduğunu hatırlatmaktı. ” diye açıklıyor.

Moby ayrıca ormansızlaşma ve hayvan tarımının gerçeklerini tartışmak için video animatörlerine ve diğer konuklara katılacağı 5 Ağustos 13: 00’da canlı bir Twitch etkinliği duyurdu.

Zombie yönetmeni Paulo Garcia liderliğindeki “My Only Love”, ilk senaryodan, tamamlanana kadar 14 hafta süren 90 sanatçının çalışması ile tamamlandı. Zombie’nin Pipeline sürecinde Photoshop, Maya, Arnold, Zbrush ve Nuke kullanıladı.

Yönetmen, “En büyük zorluklarımız, yangın, duman ve parçacıklar için VFX çözümleri oluşturmak, ağır simülasyonlardan kaçınmak ve filmin sanat yönüyle eşleşen bir estetiği korumaktı” diye ekliyor.

CG Animasyon Detayı

Amazon'un kalbindeki yıkımı tasvir eden CG Animasyonu
‘My Only Love’ CG Animasyonu

Videonun yaratılmasına odaklanan Garcia, “Her zaman hayran olduğum biriyle çalışmak kendi başına inanılmaz bir fırsat. Moby şimdiye kadarki en kolay müşteriydi. Üretim sırasında gerçekten iyi bir ortaktı. Verdiği görev, ülkem Brezilya’da hızla büyüyen ormansızlaşma sorunu hakkında dünyaya bir mesaj göndermek olduğunda daha da iyi hale geldi. Birçok sanatçı bu müzik videosunu gerçekleştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Güzel müzik, güçlü görseller, inanılmaz hikaye anlatımı ile, Zombie’de en sevdiğimiz her şeye sahip.” diye ekledi.

“Tüm Görünür Nesneler” den elde edilen tüm kârlar hayır kurumuna bağışlanmaktadır. Son 10 yıldır Moby, çalışmalarının çoğundan elde edilen kârın % 100’ünü hayvan ve insan hakları yardım kuruluşlarına bağışlıyor. Ücretsiz film müzik sitesi mobygratis, festivali Circle V restoranı ve son birkaç albümü, kârlarının% 100’ünü hayvan ve insan hakları kuruluşlarına bağışladı.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu