KariyerWeb Tasarımı
Trend

Başarılı Portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu

Kalabalıktan sıyrılan başarılı bir portföy web sitesi oluşturmak için, bu kılavuz size ekstra avantaj sağlayacaktır.

Bir portföy web sitesi, bir tasarımcı olarak çalışmalarınızı sergilemenin en hızlı ve en kolay yoludur. Fiziksel bir portföyünüz olsa bile, bir web sitesi hala beklenen bir ekstradır. Ve çalışmalarınızın, her yerden ve her zaman ulaşılabilir olması çok önemlidir.

Makale okumaktan hoşlanmıyorsanız konu ile ilgili hazırladığımız “Başarılı Portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu” videomuzu seyredebilirsiniz.

Herkesin çarpıcı ve kullanımı kolay bir web sitesi tasarımı oluşturma becerileri olmayabilir. Verdiğimiz bu ipuçları bu bilgi boşluklarını doldurmanıza ve web sitenizi anında çevrimiçi hale getirmenize yardımcı olacaktır. 

Daha fazlası için kodlama beceriniz yoksa Kodlama da Acemi Olanlar İçin En İyi Web Tasarım Araçları bölümümüze bakın. Ayrıca Web Tasarımı için Bilmeniz Gereken 7 trend‘in ne olduğunu öğrenmeniz web sitenizin profesyonel görünmesini sağlayacaktır.

Hadi gelin başarılı portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucunun ne olduğuna bakalım

.

01. Kendin Ol

Başarılı portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu

Başkalarının site tasarımını, yalnızca iyi göründüğünü düşündüğünüz için kopyalamayın. Portföy web sitenizin kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı göstermesi son derece önemlidir. Orijinal bir web sitesi oluşturarak, insanlar hizmetlerinizi ararken, orjinal tasarımınızla insanların aklına gelmesini sağlarsınız.

02. Kendinizi hazır bulundurun

Başarılı portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu

Sitenizde, ziyaretçilerin sizinle nasıl iletişim kurabileceğini netleştirmez iseniz, öğrenmek için çok uğraşmazlar. Ana sayfanızda insanlara size nasıl ulaşabileceklerini anlatmak için yer ayırın. Farklı insanlar farklı iletişim yöntemlerini tercih ederler, bu yüzden bunu yapabilecekleri birkaç yol sağlayın. Onların size ulaşmasını mümkün olduğu kadar kolaylaştırın. Size ulaştıklarında da görüşmeye hazırlıklı olun.

03. Kişiliğinizi gösterin

Başarılı portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu
Jessica Walsh kendisini & Walsh web sitesi için öne plana çıkardı

Ziyaretçiler web sitenize baktıklarında kim olduğunuzu bilmek isterler. Kendi tarzınıza ve kimliğinize sahip gerçek bir kişi olduğunuzu bilmelerini sağlamak için belki de kendinize iyi bir kafa vuruşu ile biraz kişilik ekleyin. Yaratıcılık tamamen özgünlükle ilgilidir ve insanlar genellikle, arkasında kimin yada neyin olduğu bilinmeyen meçhul kurumsal web sitelerini terk etme eğilimindedirler.

04. Web Siteniz hızlı olsun

Ortalama bir kişi, web sitesini tamamen terk etmeden önce bir sayfanın yüklenmesi için üç saniyeden az bekler. Hızlı sayfa yükleme hızlarına izin veren uygun bir hosting paketi seçmek web sitenizin başarısı için çok önemlidir. Her web barındırma aynı değildir, bu yüzden yavaş bir siteden kaçınmak için dikkatlice seçin. Şimdiye kadar ki deneyimlerimizle önermeyeceğimiz Godaddy ve wix gibi sitelerdir. Bu konuyu iyi araştırmanız önemlidir.

Siteyi kurmadan önce yani detaylar girmeden önce şablonunuzu hız testlerine sokmanızı öneririz. Bu sayede şablonunuzun ne kadar hızlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

05. Yeni içerik oluşturma

Google yeni içeriği sever, bu nedenle sitenizin arama sıralamasını yükseltmenin harika bir yolu, bir blog aracılığıyla güncel kalmasını sağlamaktır. Yayınlarınızı her zaman alakalı olduğunuz ve yaptıklarınızla bağlantılı tutun. Google, ziyaretçilerin yaptığı gibi videoyu da sever. Kısa, ilgi çekici bir video, sitenizdeki kullanıcıları daha uzun süre tutmaya yardımcı olabilir.

06. Gösterinizi güncel tutun

Başarılı portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu
Tangent’in portföy web sitesi şık ve ilgi çekici

Portföy web siteniz yaşayan bir CV gibidir. Üzerindeki içerik güncel olmalı ve insanlara neler yapabileceğinizi açıkça anlamalıdır. Portföy web sitesini, profesyonelliğinizi ve yeteneklerinizi göstermek için kullanacağınız bir araç olarak görebilirsiniz. Bu yüzden dünyanın görmesi için hazır olan projelerinizi yada becerilerinizi anında sergilediğinizden emin olun.

07. Müşterilerinizi ön plana çıkarın

Başarılı portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu
Tasarımcı Julie Bonnemoy‘un büyük müşterilerini sergileyen bir paralaks arka planı var

Kendinizi kanıtlamanın bir başka yolu, önceki müşterinizi göstermek. Bu, potansiyel yeni müşterilere daha önce ki önemli işlerinizle güvenilirliğini kanıtlar ve geçmiş performansınızın olduğunu gösterir. Tanınmış bir şirket veya marka ile çalıştıysanız, becerilerinize daha fazla ağırlık katacaktır.

08. Tavsiye edin

Neden birisi ne kadar harika olduğunuzu söylesin? Müşterilerinizden gelen doğrudan teklifler, hizmetlerinizin incelemeleri olarak işlev görür ve sitenizde yayınlanabilir. Bu referanslar, deneyiminizi ve en kaliteli işleri üretme yeteneğinizi daha da kanıtlayarak, bir miktar güven, güvence ve özgünlük katar.

09. Canlı örnekler

Önceki müşterilerinizin halihazırda kullandığı mevcut iş parçalarına bağlantı vermek, profesyonel olarak yetenekli olduğunuzu gösterir. Diğer insanların becerilerinize yatırım yaptığını ve işinize güvendiğini göstermek, yeni müşterilere veya işverenlere sizin söylediğiniz kadar iyi olduğunuzu güvence altına almaya yardımcı olabilir.

10. Hedef dil

Başarılı portföy web sitesi oluşturmak için 10 ipucu
David McGillivray‘ın sitesi, bir tasarımcı işe alma süreci hakkında net bir mesaj veriyor

Hedef kitleniz kim ve web sitenizin genel amacı nedir? Portföy siteniz becerilerinizi ve kişiliğinizi sergilemelidir, bu nedenle en iyi nasıl iletişim kuracağınızı düşünmeden önce mesajınızın tam olarak ne olduğunu ve kimi hedeflendiğinizi düşünmeye zaman ayırın. Sitenizin gönderdiği mesajla yaptığınız işin tutarlı olması gerekir.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu