Oyun Haberleri
Trend

2020’nin En iyi oyunları

2020’ye nihayet girdik ve video oyunları için bize eğlenceli büyük bir yıl sunmaya hazırlanıyor. 2020’nin en iyi oyunları listemiz şimdiye kadar çıkan ve yaklaşmakta olan oyunlar kesinlikle önümüzdeki aylarda sizi meşgul edecek kadar yeterli olacak.

Oyun geliştirmek için çevrenizde neler olup bittiğini takip etmeniz gerekir. İşte tam bu yüzden 2020’nin en iyi oyunları listesini, sizin için oluşturmaya karar verdik. Ayrıca sizin için oluşturduğumuz; Oyun nasıl yapılır? Hangi süreçlerden geçer ve Oyun hikayesi nasıl yazılır bölümlerimize bakabilirsiniz.

Bu liste, 2020’de çeşitli platformlarda göreceğimiz en heyecan verici sürümlerin tümünü kapsıyor ve halihazırda şekillenmesinden dolayı heyecan verici oyun sürümleri için çok büyük bir yıl olacak. Ayrıca, Xbox Serisi X ve PS5‘in piyasaya sürülmesine kadar onları görmeyebilsek bile, daha fazla sürüm için yılın ötesine bakıyoruz.

İşte PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de, 2020 ve sonrası için en heyecan verici oyunların listesi.Sizin İçin Önerilen Video
Oyun Nasıl Yapılır?

Wasteland 3

2020'nin en iyi oyun listesi. Wasteland 3
2020’nin en iyi oyunları. Wasteland 3 (Resim Kaynağı: InXile Entertainment)

Platformlar: PS4, Xbox One, PC
Çıkış tarihi: 19 Mayıs 2020 | Yaratıcısı: InXile Entertainment

Colorado’nun kıyamet sonrası donmuş topraklarında yer alan Wasteland 3, arkadaşlarınızla takılmak için harika bir taktik RPG’ye benziyor. Tamamen solo veya co-op oynayabileceğiniz Wasteland serisinin üçüncüsü, seçimlerinizin önemli olacağı bir hikayeye dayanıyor.

Verdiğiniz her karar size yeni fırsatlar sunabilir veya size bu fırsatları kaybettire de bilir, ayrıca yeni alanlara götürebilir ve sizi farklı hikaye arklarına yönlendirebilir. Bu seçim ve çeşitlilik oyunun tekrar oynanabilir hali olduğunu da gösteriyor.

Bu kesinlikle oynanması gereken bir şey, özellikle InXhile, oyun hikayesinin geliştirmek için çalıştığı ve ayrıca deneyimin sürükleyici RPG tarafına eklemek için yeni bir diyalog sistemi ve tamamen sesli oyunculuk karakterlerini eklediğini biliyoruz.

2020’nin en iyi oyunları

The Last of Us 2

The Last of Us 2
The Last of Us 2 (Resim kaynağı: Naughty Dog)

Platformlar : PS4
Çıkış tarihi : 29 Mayıs 2020 | Yaratıcısı: Naughty Dog

The Last of Us 2, orijinal oyundan beş yıl sonra Joel ve Ellie’nin hikayesini anlatıyor. Salgın sonrası dünyada hayatta kalmak hala oyunun ana teması olacak ve en azından kısmen Seattle’da olacak.

Ellie, son tanıtım fragmanındaki bir şey hakkında ciddi bir şekilde sinirlendi ve bahisler her zamankinden daha yüksek görünüyor. Başlangıçta Şubat ayında çıkması için ayarlanan Naughty Dog, oyunun mümkün olduğunca sorunsuz olduğundan emin olmak için çıkış tarihini geri çekme kararı aldı.

2020’nin en iyi oyunları

Tell Me Why

Tell Me Why 2020 Video Oyunları
Tell Me Why (Resim kaynağı: Dontnod)

Platformlar : PC, Xbox One
Çıkış tarihi : Yaz 2020 | Yaratıcısı: Dontnod

Dontnod’un son anlatı macerası, özel bir bağı olan yeniden bir araya gelen ikizler Alyson ve Tyler Ronan’ın hikayesini anlatıyor. “Samimi bir gerilim” olarak nitelendirilen ikizler, özel bağlarını, sıkıntılı ve sevgi dolu olsa da, çocukluğunun gizemini ortaya çıkarmak için kullanıyorlar.

Oyun kendi fikrini keşfetmek için ayarlandı ve her iki ikiz de çok ilginç gelen oynanabilir kahramanlar. Life is Strange gibi geçmiş Dontnod oyunlarında olduğu gibi, ikizlerin hikayesini şekillendirecek seçimler yapabileceksiniz. İlginç bir şekilde, hikaye yaz aylarında yayınlanacak üç bölüm üzerinde ortaya çıkacak, böylece başlangıç ​​yolculuğunu baştan sona deneyimleyebileceksiniz.

2020’nin en iyi oyunları

Ghost of Tsushima

2020'nin en iyi oyunları. Ghost of Tsushima
2020’nin en iyi oyunları. Ghost of Tsushima (Resim kaynağı: Sony)

Platformlar: PS4
Çıkış tarihi: Yaz 2020 | Yaratıcısı: Sony

Sucker Punch, Tsushima Hayaletini maviden ilk ortaya çıkardığında bizi oldukça şaşırttı. Sly Cooper serisini getiren stüdyodan samuray liderliğindeki antik Japonya masalı. Moğol İmparatorluğu’nun işgalci güçlerine karşı hayatı için savaşan “Hayalet” olarak bilinen bir kılıç ustası oynuyorsunuz.

Hikaye, 1274 yılında başlayan gerçek tarihi olaylara dayanıyor. Oyun Ödülleri 2019’da çıkış yapan son fragman bize sadece bir çıkış tarihi vermekle kalmadı, aynı zamanda ciddi derecede kaygan bir mücadele ve çeşitli muhteşem manzaralar gösterdi. Feodal Japonya’yı ele geçiren çok sayıda yakın muharebe savaşına hazırlanın.

2020’nin en iyi oyunları

Marvel’s Avengers

2020 en iyi oyun listesi. Marvel's Avengers
2020 en iyi oyun listesi. Marvel’s Avengers (REsim kaynağı: Square Enix)

Platformlar : PC, Xbox One, PS4
Çıkış tarihi : 4 Eylül 2020 | Yaratıcısı: Square Enix

Laura Bailey, Troy Baker, Nolan North, Travis Willingham ve Jeff Schine’nin ses oyunculuk yetenekleri ile Crystal Dynamics, Avengers ekibinden bir yıldız kadrosu oluşturdu. MCU’dan tamamen ayrı bir hikaye ile Kaptan Amerika, Thor, Demir Adam, Kara Dul ve Hulk olarak oynayabileceğiz.

Kahramanlar, San Francisco’daki felaketten sorumlu tutulduktan beş yıl sonra, dünya yeni bir tehdit altına girdiğinde yeniden bir araya geliyor. Dört oyunculu kooperatifiyle Marvel’in Avengers’ı tek bir kahramanlık macerası gibi görünüyor.

En iyi oyunlar 2020

Cyberpunk 2077

2020 Video oyunları listesi. Cyberpunk 2077
2020 Video oyunları listesi. Cyberpunk 2077 (Resim kaynağı: CD Projekt Red)

Platformlar : PC, PS4, Xbox One
Çıkış tarihi : 17 Eylül 2020 | Yaratıcısı: CD Projekt Red

CD Projekt Red, bize Cyberpunk 2077 ve fütüristik Gece Şehri’nin kesinlikle büyüleyici atmosferini hissettirdi. Kendimiz oynayana kadar, yeni ayrıntıları aramak için her fragmanı ve ekran görüntüsünü inceleyeceğiz.

Özelleştirilebilir bir kahraman olarak, ilk kişi perspektifinden yoğun bir metropolü keşfedeceksiniz. Cyberpunk 2077’nin yüksek teknoloji ürünü silah ve dijital casusluk dünyasına dalmaya hazır olun.

En iyi oyunlar 2020

Halo Infinite

2020 oyun listesi. Halo Infinite
2020 oyun listesi. Halo Infinite (Resim kaynağı: Microsoft Xbox)

Platformlar : PC, Xbox One, Xbox Project Scarlett
Çıkış tarihi : ilerleyen tarihlerde belli olacak | Yaratıcısı: Microsoft

343 Industries’in 2015’teki Halo 5’i takip etmesi hala çok uzak, ama kesinlikle yetişebilir. Meraklı yeni bir alt başlık taşıyan ve Slipspace olarak bilinen yepyeni bir oyun motorunda çalışan ilk Halo Infinite, Master Chief’in bir sonraki macerasının MMO niteliklerine sahip olacağını veya en azından daha açık uçlu ve sandbox olacağını öne sürüyor gibi görünüyor.

Zırhının anında tanıdığı bu atış, herkesin en sevdiği Spartan’ı potansiyel bir teknolojik düşüşü de anlatıyor, ancak harita detayları şimdilik zayıf. MMO ya da başka türlü, Halo Infinite, hepimizin beklediği Halo dönüşü olabilir.

En iyi oyunlar 2020

Godfall

2020'nin en iyi oyunları. Godfall
2020’nin en iyi oyunları. Godfall (Resim kaynağı: Gearbox / Counterplay)

Platformlar : PS5, PC (Epic Games Mağazası)
Çıkış tarihi : ilerleyen tarihlerde belli olacak | Yaratıcısı: Gearbox / Counterplay

Sony’nin yeni nesil konsolu için duyurulan ilk oyunlardan biri olan Godfall, yıl sonunda PS5’e gelecek. Developer Counterplay Games, gerçek zamanlı yakın dövüş savaşına odaklanan bir aksiyon RPG’si olarak tanımlıyor.

Yeni oyun, fantastik bir evrende kahraman şövalyeler, gizli sihir ve yasak alemler üzerine kuruldu. Oyun ayrıca istediğiniz gibi multiplayer veya solo olarak da oynanabilir. Bu yağmacı-slasher hakkında henüz çok şey bilmiyoruz, ancak parlak aksiyon dolu oyunun yüksek fantezi ayarı kesinlikle dikkat çekicidir.

En iyi oyunlar 2020

Disintegration

2020'nin en iyi oyun listesi. Disintegration
2020’nin en iyi oyun listesi. Disintegration (Resim kaynağı: V1 Interactive)

Platformlar : PC, Xbox One, PS4
Çıkış tarihi : ilerleyen tarihlerde belli olacak | Yaratıcısı: V1 Interactive

Bungie’nin eski yaratıcı yönetmeni Marcus Lehto tarafından ortaklaşa kurulan yeni stüdyo V1 Interactive, bir IP olan Disintegration, FPS ve RTS’nin ilginç bir karışımı olacak. Küçük bir direniş grubuna kumanda eden Gravcycle pilotu, savaş alanının üzerine gelebilen bir motosiklet gibi Romer Shoal olarak oynuyorsunuz.

İnsanlığın aşırı nüfus, aşırı iklimler ve gıda kıtlığı nedeniyle yok olmanın eşiğinde olduğu “Dünya’nın yakın geleceği” nde yer alan Romer’in mürettebatı insanlığı “yeniden başlatmak” için savaşıyor. Büyük ve çok oyunculu bir görünüm vaadiyle, gerçekten çok ilginç görünüyor. Halo’nun eski ortak yaratıcısı gemide. Heyecan verici şey.

En iyi oyunlar 2020

Little Nightmares 2 – Küçük Kabuslar 2

2020'nin en iyi oyunları. Little Nightmares 2
2020’nin en iyi oyunları. Little Nightmares 2 (Resim kaynağı: Bandai Namco)

Platformlar : PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
Çıkış tarihi : ilerleyen tarihlerde belli olacak | Yaratıcısı: Bandai Namco

Evet, Küçük Kabuslar geri döndü ve devam ediyor, ama bu sefer yeni karakter Mano olarak oynuyorsun ve rehber olarak Six ile dünyayı dolaşıyor. Görünüşe göre dünya içeriden çürümüş bir halde. 

Birlikte, bir sinyal kulesine ulaşmak ve korkunç şeyleri TV ekranlarına yayan şeyi bulmaya çalışmak için ürpertici ormanlık alanlardan ve rahatsız edici okullardan geçmeniz gerekir. Yolunuzdaki birçok yeni tehdit ve kesinlikle sıcak bir karşılama vermeyecek korkunç sakinlerle, başka bir kabus macerası içindeymişiz gibi görünüyor.

En iyi oyunlar 2020

Watch Dogs: Legion

2020'nin en iyi oyunları. Watch Dogs: Legion
2020’nin en iyi oyunları. Watch Dogs: Legion (Resim kaynağı: Ubisoft)

Platformlar : Xbox One, PS4, PC,
Çıkış tarihi : ilerleyen tarihlerde belli olacak | Yaratıcısı: Ubisoft

Ubisoft, hackleme eylemini fütüristik bir Brexit sonrası Londra’ya götürüyor. Başlangıçta Mart 2020’de piyasaya sürülecek olan, Watch Dogs Legion’un geri itildiğini ve şu anda 2020-2021 yılı arasında belirsiz bir yayın tarihine sahip olduğunu duyurdu. Yine de, şimdiye kadar Watch Dogs’un dönüşü hakkında bildiğimiz her şeyle, kesinlikle beklemeye değecek gibi görünüyor.

Londra’daki maceralarınızın en heyecan verici yönlerinden biri, şehirde kesinlikle herkes gibi oynayabileceğinizdir. Bir büyükanne olarak oynamak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz.

En iyi oyunlar 2020

Spelunky 2

2020'nin en iyi oyunları. Spelunky 2
2020’nin en iyi oyunları. Spelunky 2 (Resim kaynağı: BlitWorks)

Platformlar: PC, PS4
Çıkış tarihi: ilerleyen tarihlerde belli olacak | Yaratıcısı: BlitWorks

En büyük modern haydutun devamı, uzun zamandır geliyordu ve nihayet 2019’da hain mağaralarını keşfedeceğiz. Spelunky 2, “Eğer kırılmazsa, tamir etme” 2D platformlar ve yaratıcı düşmanlar ve ölümcül tuzaklarla dolu prosedürel olarak oluşturulmuş seviyeleri içeren, son derece bağımlılık yapıcı oynanışını koruyor.

Yalnızlığınızdaki tehlikeli derinlikleri keşfetmekten vazgeçmeniz gerekiyorsa, yeni eklenen çevrimiçi oyunda arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Yeni biyomlar, taze karakterlerin dökümü gibi muhteşem görünüyor.

En iyi oyunlar 2020

Psychonauts 2

2020'nin en iyi oyunları. Psychonauts 2
2020’nin en iyi oyunları. Psychonauts 2 (Resim kaynağı: Double Fine)

Platformlar: PC, Xbox One, PS4
Çıkış tarihi: ilerleyen tarihlerde belli olacak | Yaratıcısı: Double Fine

Orijinal Psychonauts, onu oynayan herkes tarafından sevilen bir tür kült klasiğidir ve Double Fine’ın aşağıdaki oyunlarının tonunu belirler: eğlenceli, ilginç, yaratıcı ve amansızca zekice. Şimdi, Whispering Rock Medyum Yaz Kampı’ndaki ilk maceralarının başlamasından bu yana geçen on yıldan sonra, Raz, Lili ve Psychonauts’un seçkin üyeleri başka bir zihin delici, 3D platform macerasına geri döndüler.

PS VR’a özgü Harabe Rhombus’un kaldığı yerden devam eden Psychonauts 2, Raz’ın kendine özgü, genellikle komik karakterlerin iç düşünceleri etrafında koşup atlarken keşfedecek daha tuhaf, canlı zihinsel akıl aktiviteleri vaat ediyor.

En iyi oyunlar 2020

2020 (ve ötesi) en iyi oyun listemizin devamı için sayfa 2’ye geçin.

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu