Oyun Haberleri
Trend

Tüm zamanların en iyi 100 Süper Nintendo oyunu

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu yazımıza devam ediyoruz.

21. Final Fight

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Tüm zamanların en iyi 100 oyunu Final Fight

1989 yılında yayınlanan Final Fight, Metro Şehri sokaklarında geçen çok heyecanlı bir mücadeledir. Birkaç karakterden (Mike, Cody veya Guy) biri olarak oynuyorsun ve ekranın sağ tarafına doğru ilerleyerek kötüleri yeniyorsun.

Başlangıçta Street Fighter devamı olarak seçildi, ancak ikonik ritim tarzı değiştirildi. 1989 yılında yayımlandığından bu yana 3 milyonun üzerinde kopya sattı.

22. Super Star Wars

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Super Star Wars

Star Wars’u kim sevmez? Sevgili bilim kurgu dizisinin sinema ekranlarından SNES’e geçişi yapması sadece zaman meselesiydi.

Süper Star Wars genellikle sizi ilk film olan 1977 Star Wars’a götürür. Çiftçi bir çocuktan yetenekli Jedi’ye dönüşürken Luke gibi oynuyorsun.

Zorluk derecesi biraz oyuncuları cezalandırıyor, ancak oyun çok eğlenceli. Electronic Gaming Monthly, ‘1992 En İyi Aksiyon / Macera Oyunu’ ödülünü almıştı.

23. Solucan Jim – Earthworm Jim

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Earthworm Jim

Edebi bir solucan (Jim olarak adlandırılan) güçlü bir zırh giyer, ona tam vücut özerkliği verir, nezaketlerine, Psy-Crow’a ve Binbaşı Mukus’a karşı savaşır. Bu vahşi oyun koşma ve silah unsurlarını içeren bir yana kaydırma oyunudur.

Çok eğlenceliydi ve yıllar sonra bile oyuncuların yüreğinde kalıcı bir iz bıraktı.

24. Kirby’s Dream Course

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Kirby’s Dream Course

Burada uğraştığımız şey: Kirby temalı bir minigolf oyunudur. Bir golf topu yerine, atışlarınızı yerleştirerek Kirby kullanıyorsunuz. Her biri 8 delikli 8 level vardır.

Kirby, acımasız Kral Dedede ile doruğa ulaşan düşmanların doldurduğu seviyelerde ilerletmekle görevlidir.

25. SimCity

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Tüm zamanların en iyi 100 oyunu SimCity

Maxis ve Will Wright’ın popüler ve iz bırakan şehir simülatörüdür. Bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm varlıklar tek bir pakette bu oyunun içerisindeydi.

26. Super Star Wars: Return of the Jedi

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Super Star Wars: Return of the Jedi

Evet, daha fazla Star Wars oyunu ile geri döndük. Bu kez Star Wars: Jedi’nin Dönüşü filminin olaylarını kapsıyor.

Oyun serisinin bu üçüncü bölümünde, seviye başına çoklu karakterler, 3D Model 7 araç seviyeleri ve muhteşem savaş sahneleri içermektedir. Gerçek filmlerde olduğundan biraz daha fazla hareket eklediğinden, Hutt Jabba ve Ölüm Yıldızı ile dövüşürsünüz ve daha fazlasını da yapabilirsiniz.

En önemlisi, Millennium Falcon’u kontrol edebilirsiniz.

27. Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble

Donkey Kong Country oyunlarının üçüncü bölümünde, kaçırılan Donkey ve Diddy Kong’un izinde Dixie ve Kiddy Kong var. İlk iki oyunda aynı harika platform özelliklerinin birçoğu dahil edilerek, seviyelerin klasik bir karışımı var.

28. Illusion of Gaia – Gaia İlizyonu

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Illusion of Gaia

Bu aksiyon rol yapma oyunu, kahramanımız Will’in dünyayı yaklaşmakta olan bir kuyruklu yıldızdan kurtarması gerektiği konusunda bilgilendirildiği hafif kurgusallaştırılmış bir Dünya üzerinde gerçekleşiyor. Will ile birlikte, oyuncu, her biri hikayeyi ilerleten benzersiz yetenekleri olan Freedan ve Shadow olmak üzere iki karakteri kontrol edebilir.

Bulmacaları ve rol yapma unsurları ile övgüyle karşılanmıştı.

29. Zombiler Komşularımı Yedi – Zombies Ate My Neighbors

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Zombiler Komşularımı Yedi – Zombies Ate My Neighbors ekran görüntüsü

Bu oyun çok eğlencelidir. 1980’lerin sonunda ve 1990’ların başında bulunan Zombies, Komşularını Yedi, komşularını canavarlardan kurtarmaya çalışıyor.

Bu oyun bir kült klasiği haline geldi, çünkü piyasaya sürüldüğünde eleştirel bir övgü alamadı. Ancak, mizahı ve harika bir oyun kontrol sistematiği ile popüler bir hale gelmişti.

30. Solucan Jim 2 – Earthworm Jim 2

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Solucan Jim 2 – Earthworm Jim 2 ekran görüntüsü

Toprak solucanı Jim, bu büyük devam oyunu ile geri döndü. Düşmanları da geri döndü ve Prensesi kurtarması gerekiyor. Bu sefer, pek çok farklı seviye ile bir marka oluşturan bu oyun eşsiz bir ürün üretiyor.

31. Mega Man X

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Mega Man X ekran görüntüsü

Mega Man X sadece bizim en sevdiğimiz mavi bombardıman uçağı için SNES’e ilk atılan değil, aynı zamanda uzun süredir devam eden Mega Man X serisinin ilk formudur.

Geçmiş Mega Man oyunlarını bilenler bunuda çok sevecekler. Hikaye daha yeni, daha karanlık ve daha olgun. Maverick Avcılarının bir ekip üyesi olan Mega Man X olarak oynuyorsunuz. Çizgi ve ölçekleme duvarları gibi harika yeni özelliklerin yanı sıra yepyeni silahlara sahiptin.

32. Mario ‘nun Boyası – Mario Paint

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji

Yaratıcı meyve sularınızın Mario’nun eğlenceli, tanıdık dünya sınırları içerisinde akmasına izin veriyor. Super Mario Bros. evreninin araçlarını kullanarak resim, şarkı ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

33. Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest ekran görüntüsü

Donkey Kong Country oyunlarında ikinci girişte DK ekibiyle bir kez daha döndük. İçinde Dixie ve Diddy, Donkey Kong’u kaçırdıktan sonra Kral K. Rool’un izini sürüyor.

Oyun 52 seviyede oluşturulduğu için, birçok aksiyon, macera platformunda yüksek level sayısı olarak değerlendirilmiştir.

34. Süper Mario’nun Dünyası 2: Yoshi Adası – Super Mario World 2: Yoshi’s Island

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Süper Mario’nun Dünyası 2: Yoshi Adası – Super Mario World 2: Yoshi’s Island ekran görüntüsü

Bu platform oyunu, Mario ve Luigi’in bebek versiyonlarını bir araya getirerek Yoshi ve Baby Mario rolünü üstleniyor. Oyun estetiği, benzersiz tarzını ortaya koyarak diğer Mario oyunlardan kendisini ayırıyordu.

Mario oyunlarının tüm özellikleri bu oyunda ve 50’den fazla platform seviyesinden farklı Yoshi’leri kontrol edebiliyorsun.

35. NBA Jam

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
NBA Jam ekran görüntüsü

Spor oyunlarının yanı sıra sıradan oyuncuların hayranları NBA Jam’den çok memnun olacak. Basketboliçin abartılı bir oyun: vahşi smaç sandıkları, büyük atlamalar ve vahşi basketbol düşüncesi oyunun temelini oluşturuyor. Bu sporda oldukça popüler bir çizgi roman oldu ve her yerdeki oyuncular için favori olmaya devam etti.

36. Kontra 3: Uzaylı Savaşları – Contra 3: The Alien Wars

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Kontra 3: Uzaylı Savaşları – Contra 3: The Alien Wars görüntüsü

Contra, sizi aktif bir asker rolüne sokan, çılgın silahlar ve bir çok mermi kullanarak uzaylıları yok eden bir oyundur.

SNES, geliştiricilerin serideki mevcut grafikler üzerine çalışma yapması ile birlikte, serideki üçüncü giriş ile grafikler harika hale getiren oyun, Motosiklete binmek, tepeden aşağı manzaralar ve füzelere binmek, oyuncunun yaşayabileceği harika şeylerden sadece birkaçı.

Adrenalininizin yükseleceğine emin olabilirsiniz.

37. Mana’nın Sırrı – Secret of Mana

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Mana’nın Sırrı – Secret of Mana ekran görüntüsü

Final Fantasy ile birlikte Square bu mana’yı yaptı, The Secret of Mana. Final Fantasy’den farklı olarak, oyunun savaşı gerçek zamanlı idi.

Oyunun hikayesi, dünyada bir güç olan ‘mana’ etrafında dönüyor. Eski bir kılıç bulunduktan sonra, kahramanlarımız kılıcı harekete geçirmek için 8 farklı Mana tapınağına havalandırma yapmakla görevlendirilir.

Güzel grafiklere ve bağımlılık yapıcı bir yapıya sahip ve birçok farklı konsol için mevcuttu.

38. Actraiser

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Actraiser ekran görüntüsü

Actraiser bu platformda, hem platformları hem de şehir binalarını birleştiriyor. Burada Usta ve Tanzra ‘nın dünya hakimiyeti için karşı karşıya olduğu iyinin, kötülüğe karşı bir savaşı işleniyor. Eşsiz, eğlenceli bir platform oyunuydu.

39. Süper Bombacı – Super Bomberman

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Süper Bombacı – Super Bomberman ekran görüntüsü

Popüler Süper Bomberman serisinin başladığı yer burasıdır. Korkunç Bomberman Yasası Sıfır’ın yanı sıra, bu serideki en önemli isim bu oyun oldu. İçinde, yatay ya da dikey hareket ederek rakiplerinizi stratejik olarak bombalamaya çalışıyorsunuz. Bu oyun son derece popüler bir oyundu.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu