Oyun Haberleri
Trend

Tüm zamanların en iyi 100 Süper Nintendo oyunu

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu sıralamamızda 61. sırada Star Fox 2 yer alıyor.

61. Star Fox 2

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Star Fox 2

Hepimiz Star Fox’un bir devam oyunu doğuracağını biliyorduk. 3D modelleri ve mükemmel uçuş savaş simülasyonu oyunuyla çok popülerdi.

İkinci oyunda, Star Fox ekibi geri döndü: Fox, Peppy, Falco ve Slippy, kötü Andross’u bir kez daha yenmek için gelişmiş bir oyun ile geri dönüyorlar.

62. Ateşin nefesi – Breath of Fire

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Ateşin nefesi – Breath of Fire

Ateşin Nefesi dizisi artık hikayeli ve ünlü bir RPG oyun dizisidir. Capcom’un ilk geleneksel RPG video oyununda, kayıp kız kardeşini bulması gereken Ryu olarak oynuyorsunuz.

Tabii ki, diğer karakterlerle tanışacak ve oyunun sonuna ulaşmak için birlikte seyahat edeceksiniz.

63. Ateşin Nefesi II – Breath of Fire II

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Ateşin Nefesi II – Breath of Fire II

İlk oyunun başarısından sonra, II. si olan Ateşin Ufku geliştirildi. İlk oyun hikayesinden sonra yüzlerce yıl geçiyor.

Ryu bir suçla suçlanan bir çocuk ve ismini temizlemek zorunda. Eğlenceli ve akılda kalıcı karakterlerin yanı sıra, yaratıcı bir şekilde inşa edilmiş bir dünyada arayışı içinde geçiyor.

64. Ultimate Mortal Kombat 3

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Ultimate Mortal Kombat 3

Bence bu, Mortal Kombat oyunlarının konsollarda ki zirvesi. İster inanın ister inanmayın, ama bu oyunun yeni, sinirli bir tavrı var.

Mizah ve karanlığın bu dengesi, yığılmış bir listeden gerçekten harika karakter seçimlerinin yanı sıra, ‘Nihai’ unvanını bu oyunla uyandırıyor.

65. Hagane: Son Çatışma – Hagane: The Final Conflict

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Hagane: Son Çatışma – Hagane: The Final Conflict

Ana karakter olarak ninja ile bir aksiyon platform oyunu. Hagane adında bir ninja cyborg olarak oynuyorsunuz. Hagane, aksiyon ve fütüristik silahlarla ve karakterlerle dolu klasik, harika bir hikayede intikam almak için yola çıkıyor. Mükemmel kontroller ve tasarıma sahipdi ve benzersiz bir his veriyordu. Halen de öyle.

66. Populous

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Populous

Geleceğin ikonik dünya kurma oyunu Fable yaratıcısı Peter Molyneux, sizi dünyayı değiştirebilecek, her şeyi bilen bir tanrı rolüne soktu. Bu gelenek Molyneux’un Black & White oyununda daha da geliştirildi.

67. Joe & Mac

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Joe & Mac

Joe & Mac, bir grup kadını kurtarmak için tarih öncesi iki mağara adamının hikayesini anlatıyor. Farklı silahlar, eşsiz düşmanlar ve zorlu engeller. İki oyunculu mod son derece eğlenceli ve bazı zorlu seviyeleri barındırıyor. Ve oyuna harika bir dinamik katıyor.

68. NBA Hangtime

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
NBA Hangtime

Midway’de popüler NBA Jam serisinin arkasına yapılan NBA Hangtime, önceki oyunlarla aynı özelliklere sahip. Farklı bir isme sahip olmasının tek nedeni, farklı bir şirketin NBA Jam’i edinmiş olmasıdır. Oyuncunuzu harika bir oyuncu yaratma modu ile yaratırabilirsiniz.

69. İlk Öfke – Primal Rage

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
İlk Öfke – Primal Rage

1990’lar, özellikle Mortal Kombat’ın piyasaya sürülmesinden sonra, dövüş oyunlarının altın çağıydı. Primal Rage ile, savaşçılar tarih öncesi canavarların rolünü üstlenir. Acımasız dövüşlere katılarak, dinozorlar ve dehşet verici primatlar olarak oynayabilirsiniz. Biraz kanlı bir oyundu.

70. Shin Megami Tensei

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Shin Megami Tensei

Hepsinin başladığı yer burası. Tüm bu oyunların geniş kapsamlı destanından önce, hepsi orijinal kıyamet RPG oyunu ile başladı.

Gelecekteki Tokyo’yu, dünya felaketini önlemek için RPG öğelerine katılıyorsunuz. Oyuncu, farklı gruplarla taraf tutularak oyunun ilerlemesini etkileyecek ciddi seçimler yapabilir.

71. Super Mario All-Stars

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Super Mario All-Stars

Bu harika oyun için çeşitli ve sevimli Mario karakterleri ile yeniden bir araya geldik.

Platform oyunları birliği, özellikle Nintendo klasikleri Süper Mario Bros: The Remake Level, Super Mario Bros 2 ‘nin yeniden yarattığı bir derlemedir. Bu oyuna yeni fizik ve hata düzeltmeleri eklendi.

2015 yılı itibariyle 10,5 milyonun üzerinde kopya satılmıştır.

72. Öldürme içgüdüsü – Killer Instinct

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Öldürme içgüdüsü – Killer Instinct

Bazı harika karakterlerle süper ilginç bir dövüş oyunu. Eşsiz ve karanlık bir sanat tarzı ile, bu oyun Mortal Kombat ve Primal Rage gibi farklı dövüş oyunları için mükemmel bir alternatif oldu. En sevdiğimiz karakter Sabrewulf.

73. NBA Jam Tournament Edition

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
NBA Jam Tournament Edition

Vahşi NBA Jam’in popülaritesi büyük bir başarısızlık ile karşılaştığından, turnuva versiyonun oluşmasına yol açtı. Ve tam olarak bu oyunda, turnuva yönü ağır olarak vurgulanmaktadır. Bize NFL Blitz gibi bir oyunun öncülünü hatırlatıyor, burada sporun orantısız olarak kurgulandığı görülüyor.

74. Terranigma

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Terranigma

Tenchi Sōzō olarak da bilinen Terranigma, oyuncunun hikaye boyunca gerçek zamanlı bir savaşla RPG öğelerine dahil olduğu bir aksiyon rol yapma oyunudur. Genç bir çocuk olan Ark olarak oynuyorsunuz. Şeytanla tanrı arasındaki kaderli bir savaşın felaket etkilerinden Dünya’yı kurtarıyorsunuz.

75. Kayıp Vikingler – The Lost Vikings

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Kayıp Vikingler – The Lost Vikings

Kayıp Vikingler Blizzard tarafından geliştirilen biraz komik bulmaca tabanlı bir platform oyunudur. Oyuncu, seviye boyunca ilerlemesi için farklı yeteneklere sahiptir. Ve oyuncu, ilerleme seviyesinin ‘kodunu kırmak’ için farklı yetenekler kullanır.

76. Mistik Ninja Efsanesi – The Legend of the Mystical Ninja

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Mistik Ninja Efsanesi

Bu oyun, Goemon serisinin bir parçası olan harika bir macera oyunudur. Oyuncu farklı yeteneklere sahip iki farklı karakter olarak oynayabilir. Ayrıca judo yeteneklerini de öğrenebilir ve savaşa katılabilirsin. Seviyeler keşif ve savaş aşamalarına ayrılmıştır. Şehri keşfedin, daha sonra savaşa katılın.

77. Top Gear

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Top Gear

Bu SNES için harika bir yarış oyunuydu. Arabaları tam olarak kontrol ediyorsunuz. Aynı zamanda otomatik veya manuel şanzıman seçenekleri ile birlikte, farklı arabaları kontrol edersiniz. Sadece 4 farklı araba olmasına rağmen, Model 7 yongası, 3D işleme sayesinde onları canlandırıyor ve seçeneklerin eksikliğini önemsiz kılıyor.

78. Super R-Type

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Super R-Type

Bu 1991 yılında piyasaya sürülen bir shooter oyunu. Gerçekten zor bir oyun ve başarı için çok sabır ve pratik gerekiyor.

Uzay geminizi uzayda yönlendirirken, silahlarınızı uzaylı düşmanları yok etmek için kullanabilirsiniz. Her biri özel yetenekleri olan ribaunt lazer, karşı lazer ve yayılmış lazer gibi silahlar alabilirsiniz.

79. Rock n Roll Yarışları – Rock n’ Roll Racing

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Rock n Roll Yarışları – Rock n’ Roll Racing

Silicon & Synapse, AKA Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen bir araç ezme yarış oyunu.

4 yarışçı, uzaylıların ve diğer çizgi romanlardan ilham alan yaratıkların karikatürize edilmiş dünyasında karşı karşıya. Bu bir yarış oyunu, ancak savaş burada oyunun adı. Havaya uçurmak, zarar vermek ve rakibinize zarar vermek buradaki ‘gerçek’ hedef.

80. Tiny Toons Adventures: Buster Busts Loose!

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Tiny Toons Adventures: Buster Busts Loose!

O zamanlar popüler olan Looney Toons çizgi film serisine dayanan Tiny Toons, genç toonların, yani Buster’ın maceralarını takip ediyor. Buster, 6 farklı seviyeden birine bağlı olarak farklı hedefleri tamamlayarak platform oluşturma işlemlerine katılır.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu