Oyun Haberleri
Trend

Tüm zamanların en iyi 100 Süper Nintendo oyunu

İlham almanız için hazırlamış olduğumuz Tüm zamanların en iyi 100 oyunu sıralamamızda 81. sırada Disney’in Mickey ‘si yer alıyor.

81. Mickey Mouse’un Oyunculuk Görevi – The Magical Quest Starring Mickey Mouse

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Mickey Mouse’un Oyunculuk Görevi

Bir platform oyununda Mickey Mouse olarak oynuyorsun. Mickey, kötü güçler tarafından kaçırılan arkadaşlarını kurtarmak için ‘büyülü bir arayışa girerken, eğlenceli bir maceraya adım atıyor.

82. Phantasia’nın Masalları – Tales of Phantasia

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Phantasia’nın Masalları – Tales of Phantasia

Wolf Team tarafından geliştirilen, Tales of Phantasia bir rol yapma oyunudur. Hikaye, kötü bir iblis kralı olan Dhoas’ı yenmek için, zaman içinde sevimli karakterlerden oluşan bir klan ile seyahati içeriyor.

83. Final Fantasy V

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Final Fantasy V

Tanıdık ortamdan uzaklaşacak olan Final Fantasy VI’dan önce, Final Fantasy V, oyuncuları bir ortaçağ fantezi dünyasına götürüyor. Tipik Final Fantasy formunda, Dünya’nın elementlerini kontrol altında tutan dört kristal tehlikede. Başlıca karakterler, Bartz, Faris, Lenna ve Galuf, dünyalarının varlığını tehdit eden her şeyi durdurmak için mücadele etmek zorundadır.

84. Jurassic Park

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Jurassic Park

1993 Yılında yayınlanan muhteşem Jurassic Park filmine dayanan Jurassic Park oyunu, filmdeki tehlikeli parkı keşfetmenizi sağlıyor. Etrafta gizlenen süper güçlü dinozorlar ile ormanda gezinmek oldukça korkutucu. Raptor olarak bile oynayabilirsin.

85. Top Gear 2

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Top Gear 2

Top Gear yarışları geri döndü ve her zamankinden daha iyi. Bu bölüm, yarış koşullarını da etkileyen hava sistemlerini içerir. Ayrıca, aramızda tam olarak mükemmel olmayan sürücüler için, daha dinamik hasar sistemleri de eklendi.

Arabalar bu oyunda yükseltilebilir.

Bu ilginç özelliklerin yanı sıra, rakipler yenmek için çok daha zordur, oyun size adrenalin yaşatabilir.

86. Ken Griffey Jr. Presents Major League Baseball

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Ken Griffey Jr. Presents Major League Baseball

Beyzbol taraftarları, SNES’te sağlam bir beyzbol oyuncusu ve takımını aradılar ancak, harika bir poster çocuğu olan Ken Griffey Jr. ve gerçek takımlar dahil, lisans nedeniyle hiç biri oyuna dahil edilemedi.

Oyunda her takım için canlı ve benzersiz stadyumlar yaratmaya önem verildi. Oyun harikaydı ve özellikle perde atışı basit ama etkiliydi.

87. Lufia ve Doom Kalesi – Lufia and the Fortress of Doom

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Lufia and the Fortress of Doom

Bu Lufia adlı bir rol yapma serisinin ilk oyunu. Rastgele savaşlar dünyayı alt ediyor ve Maxim, Selan, Artea ve Guy, Sinistralleri durdurmakla görevli.

88. Lufia II: Sinistrallerin Yükselişi – Lufia II: Rise of the Sinistrals

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Lufia II: Sinistrallerin Yükselişi – Lufia II: Rise of the Sinistrals

Lufia dizi rol yapma oyunlarındaki ikinci oyun, Lufia ve Doom Kalesi’nin hemen önünde yer alan bir prequel gibi davranıyor. Tanrı benzeri Sinistrallere karşı mücadele başlar ve siz onları durdurmakla görevlendirilirsiniz.

Bulmacalar ve dövüşlerle dolu, ikinci Lufia oyunu bir fantezi dünyasında sağlam bir RPG oyunudur.

89. NHL 94

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
NHL 94

1990’lar ilerledikçe, bazı ciddi spor oyunlarından memnun kaldık ve NHL oyunları mükemmeldi. Oyun, gerçek oyuncular, gerçek takımlar ve gerçekçi kurallar dahil olmak üzere hızlı tempolu gerçek hokey tarzını taklit ediyor.

90. Süper Tenis – Super Tennis

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Süper Tenis – Super Tennis

1991 yılında piyasaya sürülen Süper Tenis, gelecek yıllar boyunca SNES için çok sayıda spor başlığını kullandı. SNES’teki birçok harika oyun gibi, oyunun 3D yönleri için Mode 7 yongasını kullandı. Oyuncuları o zaman ünlü oyunculara dayanıyordu.

91. NHL 96

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
NHL 96

Bence NHL 96, 1990’ların NHL oyunlarının zirvesiydi. Daha önce çalıştığı her şeyi daha iyi grafikler ve daha iyi becerilerle birleştirdi. Her oyuncu farklı ve daha da önemlisi gerçek bir insandır. Hızlı tempolu oyun bir kez daha ön planda idi.

92. Blackthorne

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Blackthorne

World of WarCraft’tan çok önce, Blizzard sinema platformu, Blackthorne’ı piyasaya sürdü. Kötü Sarlac’a karşı intikam almak isteyen Kyle ‘Blackthorne’ Vlaros olarak oynuyorsun. Ana amacı silahlı labirent seviyelerinde ilerlemendir.

93. Indiana Jones’un En Büyük Maceraları – Indiana Jones’ Greatest Adventures

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Indiana Jones’un En Büyük Maceraları – Indiana Jones’ Greatest Adventures

Indiana Jones filmleri , 20. yüzyılın son yarısının en iyi aksiyon filmlerinden bazılarıdır. Oyun aynı enerjiyi taklit etmeye çalışıyor ve onu elde ediyor. Indy’i platform kenarındaki bir oyuncuyla kontrol ediyor, çılgınca popüler filmlere dayanan seviyelerde Nazilerle savaşıyorsunuz.

94. Yoshi’s Cookie

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Yoshi’s Cookie

Bazı renkli, tuhaf maceralarda Yoshi’ye bir kez daha katılıyoruz. Platform oluşturma yerine, bulmacalara dayanıyor. ‘Basit ama bağımlılık yapıcı’ olarak bilinir.

95. Geçmişe dönüş – Flashback

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Geçmişe dönüş – Flashback

Flashback: The Quity for Identity olarak da bilinen bu bilim kurgu oyunu, sinematik bir dokunuşa sahip olan cidden harika bir platform oyunudur. Fizik açısından Pers Prensi’ne benziyor: karakter olarak gerçek insanları varmış gibi görünüyor. Entrika ve harika bilim-kurgu unsurlarıyla dolu harika bir hikayenin yanı sıra iyi çalışıyor.

96. Battletoads in Battlemaniacs

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Battletoads in Battlemaniacs

Bu oyunda şeytani kahramanlarımız Silas Volkmire tarafından kontrol edilen sanal bir dünya içinde yıpratılan amfibi kahramanlarımız var. Rash veya Pimple olarak oynuyorsun ve sanal manzarayı dolduran birçok farklı düşmanla savaşıyorsun. Muhteşem müziği ve muhteşem dövüşleriyle övgüyle karşılanmıştı.

97. Krusty’nin Eğlence Evi – Krusty’s Fun House

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Krusty’nin Eğlence Evi – Krusty’s Fun House

Sevimli Simpson’ın karakteri Krusty Palyaço, bu lisanslı oyunun arkasındaki itici güçtür. Oyuncu, çılgın eğlence evinde, labirentlerinde ve düşmanlarını yok ederken yolunda ilerlerken Krusty’yi kontrol ediyor. Homer, Bart ve Sideshow Mel de dahil olmak üzere, Springfield’in tanıdık yüzleri burada.

98. Ölümcül Öfke Özel Seri – Fatal Fury Special

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Ölümcül Öfke Özel Seri – Fatal Fury Special

1993 yılında piyasaya sürülen SNK tarafından geliştirilen bir dövüş oyunudur. Serideki ikinci oyunun (Fatal Fury 2) güncellenmiş bir versiyonudur. İkinci oyunun grafikleri, açılan sistemi ve oyun hızı üzerine kuruludur. Terry Bogard, Joe Higashi ve listeyi dolduran Billy Kane gibi klasik karakterler bu oyunda yer alıyor.

99. Simpsonlar: Bart’ın Kabusu – The Simpsons: Bart’s Nightmare

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Simpsonlar: Bart’ın Kabusu – The Simpsons: Bart’s Nightmare

Simpson’ın hayranları konsol oyununun duyurulması ile birlikte çok sevinmişlerdi. Bart’ın Space Aliens’e karşı olan felaketinden kurtulan Bart’ın Kabusu, büyük bir gelişmedir. Springfield kasabasında, tam da evde vahşi bir macera. Bart uyuyakalır ve oyuncu sürrealist rüya dünyasına taşınır.

100. Oyuncak Hikayesi – Toy Story

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Oyuncak Hikayesi – Toy Story

Pixar’ın oyuncaklarla ilgili filmlerin sevgili franchise’ına dayanan sağlam bir platform, aksiyon ve macera oyunudur. Buzz ile havada uçun, Pizza Planet’e baskın yapın ve sinsi Sid’in odasından kaçarak daha fazlasını yapın.

Umarız hazırlamış olduğumuz Tüm zamanların en iyi 100 oyunu sıralamamız, size ilham verecek fikirleri doğurmuştur. Neden bir oyun tasarımcısı nasıl olabilirsiniz adlı içeriğimizi okumuyor sunuz?

Daha fazla oku:

Önceki sayfa 1 2 3 4 5
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu