Oyun Motorları

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunları

Unreal 4 Oyun Motorunu Kullanan en iyi Unreal Engine 4 oyunları listemiz sizi şaşırtabilir. Son derece başarılı birçok oyun, Unreal Engine 4 oyun motoru kullandı. İşte en iyilerinden bazıları.

Şu anda mevcut olan iki büyük “ücretsiz” oyun motoru var. Bunlar Unity ve Unreal engine 4’tür. Godot kesinlikle geliştiriciler arasında biraz ilgi görüyor, ancak henüz daha büyük geliştirme stüdyolarını kazanamadı (bu muhtemelen zamanla değişecektir). Unreal oyun motoru, 1998’de benim favorim olan Unreal Tournament adlı bir oyunla başladı.

En son 2014 yılında dördüncü sürümle birlikte, o zamandan beri Unreal oyun motorunda dört büyük güncelleme yapıldı. Son derece başarılı birçok oyun Unreal motorunu kullandı ve UE4’te hangi oyunların çalıştığını öğrenmek sizi şaşırtabilir, ama aceleci olmayın, hepsi denemeye değer!

Önerilen Video:

Hadi gelin en iyi Unreal Engine 4 oyunları listemize sondan başa doğru bir göz gezdirelim.

15. Octopath Traveler

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Octopath Traveler Unreal Engine 4 ile yapılan bir JPRG oyunudur

En iyi Unreal Engine 4 oyunları listemizin 15. sırasında bulunan bu klasik tarzdaki JRPG’nin, UE4 üzerinde çalıştığına inanmak zor ama bu doğru. Belki de çiçek açan ve yıldız ışıklandırma efektleriyle tamamlanan muhteşem grafiklerinin nedeni bu olabilir.

Octopath Traveler’ın başarısına bakılırsa, bu kalitede daha fazla RPG’nin aynı muameleyi görmesini çok isteriz. Eski ve yeninin mükemmel bir karışımı olmuş.

14. Ark: Survival Evolved

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Ark: Survival Evolved UE4 ile oluşturulan bir macera aksiyon (FPS) oyunudur

Ark, sürükleyiciliği ile kendisini içine çekmeyi başarıyor. Bu çarpıcı manzaraları ve aydınlatma efektlerini oluşturmak için büyük ölçüde Unreal Engine 4 kullanıldı. Gündüz ve gece döngüsü ile birlikte motorun ışığı gerçekçi bir şekilde oluşturma yeteneğinin özel bir göstergesi olarak Ark karşımıza çıkıyor.

Unreal Engine 4’ün Ark’ı ele alışı, özellikle Unreal Engine 5 ‘in muhteşem teknoloji demosundan sonra, UE5 kullanılarak ne tür maceralarda hayatta kalma oyunlarının yaratılacağını görmek bizi heyecanlandırdı.

13. Conan Exiles

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Conan Exiles içinde oluşturulan harika manzaralar sizi etkileyebilir

UE4’ü harika bir şekilde kullanan bir başka hayatta kalma oyunuda Conan Exiles’tir. Ve bazı yönlerden görseller Ark’takilerden bile daha iyi. Bir kez daha, gündüz ve gece döngüsüne özel bir vurgu yapmakta fayda var. Hatta sabah gün doğumlarının süper gerçekçi ışık saçması ile oluşturulan manzaralar sizi oyuna hayran bırakabilir.

Conan Exiles’da yapacak daha fazla şeyin olmaması ne yazık, aksi takdirde UE4’ün gücü daha iyi kullanabilirlerdi. Funcom’un oyuna, yeni içerikler sağlamaya devam edip etmeyeceğini merakla bekliyoruz.

  • Oyun sektörüne yönelik kariye planlamanızda, özellikle bilmeniz gereken alanların başında yer alan konsept Sanatı bölümümüze bir göz atın.

12. Final Fantasy 7 Remake

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Unreal Engine 4 ile oluşturulan Final Fantasy VII Remake oyunu ile, yaratıcılığınızı kullanarak neler yapabileceğinizi görebilirsiniz

Evet, doğru duydunuz! Final Fantasy VII Remake’in yakın zamanda yayınlanan ilk bölümü, Unreal Engine 4 ‘te tam anlamıyla yeniden oluşturuldu. Yeniden yapılan bu oyunun çarpıcı görselleri, motorun neler yapabileceğinin bir kanıtı.

Oyunda, özellikle dışarıda bekleyen yemyeşil dünyayı keşfetmenin tadına varacaksınız. UE4’ün maksimum potansiyeli ile kullandığını bu oyunda görüyoruz.

11. Gears 5

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Gears 5’de, harika grafikler oluşturmaya devam edebilmek için geliştiricisi The Coalition, Unreal teknolojisinin gücünü kullanıyor

Popüler Gears of War serisi, harika grafikler konusunda her zaman en iyisi olmuştur ve Gears 5, trendin devam edebilmesini sağlamak için UE4 teknolojisinin gücünü kullanıyor.

Gears 5’in başarısı, umarız yaklaşan Unreal Engine 5 üzerinde çalışan bir devam filminin yolunu açacaktır ve bu da görülmesi gereken görsel bir şölenin ortaya çıkacağı anlamına gelebilir.

10. Dragon Ball FighterZ

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Dragon Ball FighterZ Unreal Engine ile yapılan ender dövüş oyunlarına bir örnektir

Dragon Ball, gerçekten heyecan uyandıran bir oyundur. Dragon Ball FighterZ, Arc Systems ve Bandai’den bir dövüş oyunudur. Oyun, çok popüler Dragon Ball Z anime serisinden karakterleri içeriyor. Oyun, diğer dövüş oyunu serilerinden yani Marvel ve Capcom serisinden çok şey ödünç alıyor. Bir dövüş oyunu yapmak ile ilgileniyorsanız, mutlaka Dövüş oyunu yapmak! Yeni başlayanlar için pratik Rehber [Bölüm 1] serimize bir göz atın.

Oyuncu, üç kişilik bir takım oluşturmak için mevcut karakterler arasından seçim yapar ve herhangi bir zamanda bunları değiştirebilir. Veya bir ekip üyesini yardım için çağırabilir. Oyunun renkli grafikleri, hassas kontrolleri ve dengeli karakter listesi, En iyi Dövüş Oyunu kategorisinde birçok oyun ödülü kazandı.

9. Borderlands 3

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Borderlands 3 gerçekten cesur grafikler kullanıyor

Bu oyunun boykot girişimini kaç oyuncu hatırlıyor? Muhtemelen pek fazla değil, çünkü Borderlands 3’ün eğlence faktörü,  Take-Two Interactive’in oyun sırlarının lansman öncesinde açığa çıkmasını önlemek için yaptığı boykot girşimini affettirmeyi kolaylaştırıyor. Şirket, sızıntı olabileceğinden şüphelenerek özel dedektifleri bir Youtuber’ın evine göndermişlerdi.

Borderlands 3, serinin bilinen formatında renkli ancak, cesur grafikleri kullanıyor ve önceki Borderlands oyunlarının hikayesini devam ettiriyor. Hatta Penn Jillette (Penn & Teller’dan) ve Ice-T gibi birkaç ünlünün seslendirmesini de içeriyor. Metacritic’teki Borderlands 3 hakkındaki en büyük şikayet, dijital indirme sürümünün Epic Store’a özel olması etrafında dönüyor. Borderlands 3, 2019’da En İyi Çok Oyunculu Oyun dalında bir ödül kazanmıştı.

Borderlands 3 ile ilgili açılış problemi yaşıyorsanız düzeltmek için Borderlands 3 Neden Açılmıyor ile ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

8. Observer (Gözlemci)

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Bir cyberpunk şehrinde Observer olarak ipuçları ile ilerleyebildiğiniz çekici görsel efektlere sahip bir oyun

Bu listedeki tüm oyunlar arasında, Observer büyük olasılıkla birçok oyuncunun henüz duymadığı bir oyundur. Bu utanç verici çünkü oyun, Cyberpunk ortamıyla son derece eğlenceli psikolojik bir gerilim.

Oyun 2084 yılında Krakov şehrinde geçiyor; oyuncu “Observer” adlı özel bir dedektif rolünü üstleniyor. Bir gözlemci olarak oyuncu, ipuçlarını bulmak ve oyunun hikayesini ilerletmek için NPC’lerin zihinleriyle bağlantı kurabilir. Kahramanın görünüşü, aktör Rutger Hauer’den modellenmiştir. Ayrıca karakterin diyaloğu için seslendirmesini de yapmıştı. Hauer’in telefon performansı ve atlama korkusunun aşırı kullanımı oyunun en büyük olumsuzlukları.

7. Tetris Effect

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Tetris Effect, unreal teknolojisi sayesinde, tetris severlere muhteşem bir görsel şölen vaat ediyor

Çoğu oyuncu muhtemelen Tetris Effect’in bu kadar eğlenceli olmasını beklemiyordu. Tetris eğlenceli bir bulmaca oyunuydu, ancak aynı zamanda GTA ve Breath of the Wild gibi modern oyunlar arasında olamayan bir oyun geçmişinin kalıntısı. Oyuna yeni bir görünüm kazandırmak için geliştirici Monstars Resonair, oyunu olabildiğince görsel olarak göz kamaştırıcı hale getirdi.

Oyun, oyuncunun hareketleri tarafından yönlendirilen etkileyici parçacık efektlerine sahiptir ve oyuncuların şimdiye kadar yaşayacağı en muhteşem görsellerden bazılarını sağlayan canlı arka planlarına sahiptir. Cidden, bu oyun hipnotik olarak güzel. Oyun ayrıca Rez ve Child of Eden gibi oyunlara benzer bir ritim içeriyor.

6. Shenmue 3

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Ys Net’in, prototipleri çok daha hızlı üretmelerine izin verdiği için Unreal 4 motorunu seçmişti

Shenmue 3, serinin hayranlarının oynamak için neredeyse yirmi yıl beklediği bir oyundur. Oyun, Kickstarter’da kitle tarafından finanse edildi ve sitenin şimdiye kadar ev sahipliği yaptığı en başarılı projelerden biriydi. Kickstarter’da yedi saatte, iki milyon doların üzerinde para topladı. Serinin çoğu hayranı oyunun uzun süre beklemeye değdiğini kabul ediyor.

Ancak oyun, kendisini selefinden yeterince ayırmadığı için eleştirildi. Oyunda oyuncular, babasının öldürülmesiyle ilgili gerçeği ortaya çıkarmaya çalışan Ryo Hazuki olarak oynuyorlar.

5. Robo Recall

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Epic Games tarafından oluşturulan Robo Recall, Unreal engine ile yapılmış bir VR (sanal gerçeklik) oyunudur

Robo Recall, Unreal oyun motorunun yaratıcısı Epic Games tarafından yapıldı, bu yüzden oyunun iyi yapılmış olması şaşırtıcı değil. Bu, Oculus Rift ve Quest ile kullanılmak üzere oluşturulmuş bir VR oyunudur. Oyunda oyuncular, sivillere saldıran haydut robotları yok etmekle görevli bir uzman robot olarak oynuyorlar.

Oyun şu ana kadar Rift ve Quest için yapılmış iyi oyunlardan biri. Oyun inanılmaz derecede sürükleyici ve hızlı tempolu, karakterin kalçalarına sarılı tabancaları hızlıca çekebilmek gibi hoş dokunuşlar da eklenmiş.

4. Street Fighter 5

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Street Fighter 5

Bu oyun iyi başlamadı. Street Fighter 5 ilk piyasaya çıktığında tek oyunculu bir modu yoktu ve bu da birçok kişinin Capcom’un ne düşündüğünü merak etmesine neden oldu. İlk sorunlar düzeltildikten sonra, Street Fighter 5 nihayet oyuncular tarafından kabul edildi ve EVO turnuvalarının dayanak noktası olmayı başardı.

Unreal motorunun kullanılması Capcom’un görsel olarak etkileyici bir ürün üretmesini sağladı. Street Fighter 5’deki kontroller son derece hassas, duyarlı ve karakter listesi oldukça dengelidir.

3. Hellblade: Senua’s Sacrifice

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Hellblade: Senua’s Sacrifice oyununu küçük bir stüdyo tarafından tasarlanmıştır

Bu oyun, küçük bir oyun geliştirme stüdyosunun Unreal engine 4 motorunu nasıl mükemmel bir şekilde kullanabileceğini gösteriyor. Hellblade: Senua’s Sacrifice’daki grafikler nefes kesici.

Oyuncu genellikle “illüzyonun” gerçek olduğunu keşfetmesiyle şaşkına uğrar ve tavsiye veren hayalet sesler, oyuncunun Senue’nin yaşadığı aynı düzeyde kafa karışıklığı ve yüksek gerilim yaşamasına neden olur. Hellblade: Senua’s Sacrifice çok kısa olduğu için eleştirildi, ancak bu genellikle bir oyunun oynamaya değer olduğunun bir göstergesidir.

2. Yoshi’s Crafted World

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu

Yoshi’s Crafted World ile Nintendo ve geliştirici Good-Feel, oyunu el sanatları yaratma konusunda farklı bir noktaya taşıdı. Önceki oyunlarda kumaş benzeri boyalı görsel tema kullanılırken, Yoshi’s Crafted World, süt kutuları, inşaat kağıtları, portmantolar ve karton kutular gibi ev eşyalarından yapılmış gibi görünen seviyelere (level’lara) sahiptir.

Oyun, önceki Yoshi oyunlarına çok benziyor. Bu oyunla ilgili tek gerçek eleştiri, yaşlı oyuncular için çok kolay olmasıdır.

1. Fortnite

15 En iyi Unreal Engine 4 Oyunu
Fortnite, kanazdığı gelirle ile oyun dünyasını alt üst etmeyi başardı

Fortnite, 2017 sürümünden sonra dünyayı kasıp kavuran çok oyunculu bir oyundur. Fortnite’ın üç modu vardır; kooperatif Fortnite: Save the World , rekabetçi Fortnite: Battle Royale ve Fortnite Creative (oyuncuların savaş arenaları yarattığı yer). Bu oyun, çoğunlukla Yılın Oyunu ve En İyi Çok Oyunculu ödül olmak üzere yirmi beş oyun ödülü kazandı.

Yaklaşık 250 milyon kayıtlı Fortnite oyuncusuna sahip bu sanat eseri sürekli güncellenmektedir. Oyun içinde canlı konserlerin de yapıldığını ve internet ortamında (Youtube, Twitch v.b.) canlı yayınlarda yayınlandığını biliyoruz.

Epic Games tarafından geliştirilen bu oyun, anlaşılır bir şekilde Unreal 4 motorunu mükemmel şekilde kullanıyor.

Okumaya devam et:

Etiketler
CADEM DIGITAL, sizi 3DEXPERIENCE GÜNÜ’ne davet ediyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu