Oyun Motorları
Trend

Unreal Engine 5 Demosu, PS4’de Yeninden Yaratıldı

Bir sanatçı, Epic Games’in göz kamaştırıcı Unreal Engine 5 demosu “Lumen in the Land of Nanite” de bulunan açılış sahnesini, PlayStation 4’de yeniden yarattı.

Epic tarafından yayınlanan Unreal Engine 5 demosu çarpıcıydı ve Dreams yaratıcılarından biri, yeniden Unreal Engine 5 demosunda yayınlanan “Lumen in the Land of Nanite” mağarasını yeniden yaratmaya karar verdi.

Epic Games’in göz kamaştırıcı Unreal Engine 5 demosundan iki günden az bir süre sonra, PlayStation 4’e özel Dreams platformunda oldukça ikna edici bir kopya oluşturdu.

UE5 2021’de piyasaya sürülecek, ancak mevcut platformlar kullanılarak da harika sonuçlar yaratılabildiğini Dreams tasarımcıları izleyeceğiniz bu demo ile ortaya koymuş oldu.

Sahne, Dreams geliştiricisi Danimarkalı sanatçı Martin Nebelong tarafından yeniden yaratıldı, bu yüzden araç setinin arkasında bir ton hile yatıyor.

Sanatçının, teknik demodan sahneyi yeniden yaratması iki saat sürdü. Ayrıca yaratım sürecini de paylaştı.

Herhangi bir nedenle Unreal Engine 5 demosunu kaçırdıysanız aşağıda bulunan Unreal 5 ilk izlenim videomuzu izleyebilirsiniz.

Martin, “Unreal Engine 5 demosunu izledikten sonra Dreams’de ilham olacak bir şeyler yapmak zorunda kaldığını” söyledi. “Epic’in Motorları ile başardığı şey inanılmaz! Yeni poligon teknolojisi Nanite ile, oyunların daha da önemli olacağını da belirtti.

PS4 Dreams Platformu Hakkında

PS5 Unreal Engine 5 Demosu, PS4'te Yeninden Yaratıldı

Dreams platformundan biraz bahsedecek olursak. Kısaca Dreams, Playstation 4 mağazasından satın alınabilen bir oyun oluşturma ve Yaratıcılık Platformu diyebiliriz.

Dreams, oyuncuların oyunlardan, müziklere, filmlerden bulmacalara, resimlerden heykeltıraşlığa ve ötesine kadar her şeyi, kendi koltuklarından, sadece PS4 sistemiyle yaratmalarını sağlar.

Gelişmiş video oyunları oluşturabilen bir araç setiyle PS4 de sunlan Dreams platformu, yeni başlayanlar için göz korkutucu olabilir. Ancak özel eğitim ekibi, Dreams’deki yaratılış deneyimini herkesin oluşturabilmesi için bir çok eğitici tutorialları içerisinde barındırıyor. Yeni kullanıcılar Dreams’i, platformda bulunan bireysel araç ve tekniklerden faydalanarak Oyun, film, müzik ve her türlü sanatsal çalışmaları oluşturmak için kullanabilir.

Dreams platformunu Playstation Store den satın alabilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu