Sosyal Medya
Trend

Facebook ve Instagram Mağazaları | Nasıl ve Ne Zaman Satış Yapılır?

Facebook ve Instagram Mağazaları Nasıl ve Ne Zaman Satış Yapılır? ve Sanatınızı hangi platformda sergilemek ve kazanç elde etmek daha iyidir? Sorularına yanıt bulmak için bu faydalı makalenin size yol göstereceğini umuyoruz.

Yeni eklenen özellik sayesinde sayfanızı, mağazaya dönüştürün. Facebook kısa süre önce, küçük tüccarların Facebook sayfalarını daha erişilebilir ve çekici vitrinlere dönüştürmelerine olanak tanıyan yeni özellikli Facebook Mağazalarını (Facebook Shops’u) duyurdu.

Mevcut satın alma ve satış bölümü olan Facebook Marketplace’in aksine, Facebook shops ile e-ticaret sistemine yeni bir bakış açısı kazandırdı. Küçük işletmelere yönelik olarak, çevrimiçi sanat ürünleri satıyorsanız veya satmak istiyorsanız, araç cephaneliğinize eklemek için Facebook shops faydalı bir araç olabilir.

Facebook Mağazaları Platformunda satış yapmalı mısınız?

Facebook ve Instagram'da Nasıl ve Ne Zaman Satış Yapılır?
Instagram Mağazası ( Instagram Shops )

Bu özellik, ABD’deki kullanıcıları için kullanıma sunuldu ve henüz buralarda veya diğer bölgelerde yaygın bir tarih için henüz bir tarih belirlenmedi.

Bu yaz ilerleyen saatlerde ABD’de başlayan Facebook, fotoğraf uygulamasının Keşfet sekmesinde ürünleri öne çıkarmanın yeni bir yolu olan Instagram Shop’u tanıttı.

Açıkçası, Instagram Shop’un 2020’de para kazanmak isteyen sanatçılar ve tasarımcılar için en yararlı platform olacağını düşünüyoruz. Sanat için yerleşik bir kitlenin varlığı, takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın yanı sıra bariz bir cazibe merkezidir.

Facebook Mağazalarının ve Instagram Mağazasının genel olarak ne zaman piyasaya sürüldüğünü görmek için bu sayfayı tekrar kontrol edin. Hızlı bir eğitim ile her iki platformda nasıl satış yapacağınızı göstermeyi umuyoruz.

Facebook Mağazaları tam olarak nedir?

Facebook Shops için Facebook şunları söyledi:

“Facebook Mağazaları, müşterilerin hem Facebook hem de Instagram üzerinden erişebilmeleri için işletmelerin tek bir çevrimiçi mağaza kurmasını kolaylaştırıyor. Bir Facebook Mağazası oluşturmak ücretsiz ve basittir. İşletmeler, kataloglarından öne çıkarmak istedikleri ürünleri seçebilir ve ardından markalarını sergileyen bir kapak resmi ve vurgu renkleri ile dükkanlarının görünümünü ve hissini özelleştirebilirler. Bu, boyutu veya bütçesi ne olursa olsun, herhangi bir satıcının işlerini çevrimiçi hale getirebileceği ve onlar için uygun olan her yerde ve her zaman müşterilerle bağlantı kurabileceği anlamına gelir. ”

İşletmeler, sayfalarında bir “Mağaza” bölümü oluşturabilir ve oradan listeler oluşturabilir. Bu arada alıcılar, hepsi Facebook mülkü olan Messenger, WhatsApp veya Instagram kullanan işletmelerle doğrudan mesajlaşabilecek. Yukarıdaki video, Facebook’un uygulama içinden gerçekleşen ve isteğe bağlı olan bir işlemi göstermektedir. İşlemlerin çoğu muhtemelen Facebook Mağazalarında başlayacak ve işletmenin web sitesinde tamamlanacaktır.

Facebook bunu koronavirüs salgını sırasında mücadele edebilecek işletmelere bir yardım olarak konumlandırıyor, ancak aynı zamanda Facebook’un bir şeyleri satın almak için daha iyi bir yer haline getirmesinde işlemin her iki tarafına da yardımcı olması gereken bir özellik.

Facebook Mağazalarında Canlı Alışveriş ve Sadakat Özellikleri

Yakında, satıcılar, markalar ve içerik oluşturucular, Facebook Mağazası’ndan veya kataloğundan ürünleri yayınlanmadan önce etiketleyebilecek ve bu ürünler videonun alt kısmında gösterilecek. Böylece insanlar daha fazla bilgi edinmek ve satın almak için kolayca dokunabilirler. Şu anda Facebook ve Instagram’daki işletmelerle test etmeye başlıyor ve “önümüzdeki aylarda daha geniş kapsamlı” olarak yayınlanacak.

Facebook Mağazalarında müşteri sadakat programları için de bir planı bulunuyor. Facebook ve instagram shops özelliği ile satışlarınızı arttırmayı ve yeni müşteriler elde etmenizi kolaylaştırmayı bu özelliği ile başaracakmış gibi görünüyor.

Ayrıca Freeleancer çalışmalarınızdan da para kazanma olasılığı yüksek bir platform olarak da tanımlayabiliriz düşüncesindeyiz.

Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Bu yazılarda huşunuza gidebilir:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu