VFX
Trend

13 inanılmaz After Effects Eklentisi

İş akışınızı hızlandırmak ve yeni özellikler eklemek için bu 13 inanılmaz After Effects eklentisi kılavuzumuzu oluşturduk.

Doğru After Effects eklentileri çalışma şeklinizi bir üst seviyeye taşıyabilir. Adobe After Effects CC, pek çok sanatçı için temel bir uygulamadır, çünkü program kendi bünyesinde çok fazla şey yapabilir. Ancak çok çeşitli üçüncü taraf eklentilerle birleştiğinde, yeni işlevler veya aerodinamik bir iş akışı ile işleri başka bir seviyeye taşıyabilir.

Bu yazıda, After Effects CC 2020 eklentilerinin görkemli dünyasına dalış yapacağız. Bu After Effects eklentileri, iş akışınızı geliştirmenize, temel After Effects uygulamasında bulunmayan özellikler eklemenize ve projelerinize havalı özellikler katacaktır. AE hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız After Effects Öğrenmenin 5 harika yolu ile ilgili bölümümüze bakmayı unutmayın.

01. Orb (Küre)

 • Fiyatı: Ücretsiz

Gezegen oluşturmanın 3D’de kolay bir iş olduğunu düşünebilirsiniz. Bir küre oluşturun, dokuları uygulayın, hepsi bu kadar. Bununla birlikte, bir dünyayı ‘doğru’ şekilde görünmesini sağlamak tahmin edilenden daha zor bir iş olabilir. Örneğin, bir gezegenin modelini yapıyorsanız, şehirlerin gündüz değil gece görülebilmesini sağlamak için gece ve gündüz arasındaki farkı ve çizgiyi nasıl oluşturabilir siniz?

Orb, Video Copilot’un mükemmel Element 3D eklentisine benzer bir 3D motoru kullanıyor ve gerçekçi gezegenler oluşturmaya odaklanıyor ve gezegen oluşturma işlemini kolayca yapmak için bir dizi benzersiz araç sunuyor.

Her gezegen oluşturma eklentisi işe yaramazken, Orb gezegen oluşturma araçları arasında yüzde 90 başarıya sahip paha biçilmez bir araçtır.

02. Mocha Pro

 • Fiyatı: Yıllık 295 $

After Effects oldukça iyi izleme araçları sunarken ( Boris FX’ten gelen Mocha AE eklentisi dahil ), daha gelişmiş bir şeyin peşindeyseniz, özellik açısından zengin Mocha Pro‘ya yükseltmeye değer. Bu güçlü, çok yönlü eklenti hem AE’yi hem de Premiere’i destekler. Akademi Ödülü sahibi düzlemsel izleme üzerine kurulmuştur ve en zorlu izleme, maskeleme ve stabilizasyon projelerini bile kolayca halledebilir.

03. Shadow Studio

 • Fiyatı: 18 $

Projenize, Işın izleme ile gölgeler eklemek isterseniz iş akışınızın yavaşlaması içten bile değildir. Ancak Shadow Studio ile bu efektleri çok daha hızlı bir şekilde simüle edebilirsiniz. After Effects CS6 ve üstü için size yumuşak gölgeler, radyal gölgeler ve iç gölgeler sağlayan yerel bir eklentidir. Peşinde olduğunuz sonuçları hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olmak için üç ön ayar ile birlikte gelir.

04. Datamosh

 • Fiyatı: 39.99 $

Videonuzda biraz glitch (bozulma) efekti güzel bir his yaratabilir ve işte bunu almanın basit bir yolu Datamosh. Datamosh, I-kareleri silerek ve delta karelerini çoğaltarak normalde yalnızca bozuk video dosyalarında gördüğünüz gerçeküstü, dağınık efektleri oluşturabilir. Normalde bu efektleri oluşturmak için bir hex düzenleyiciyi kırmanız gerekir. Ancak After Effects içinde Datamosh ile bir düğmeye dokunarak istediğiniz bozulma efektini verebilirsiniz.

05. Plexus 3

 • Fiyatı: 249.99 $

Rowbyte Software tarafından geliştirilen Plexus, belirli bir görünümle eşanlamlı hale gelen birkaç eklentiden biri haline geldi. Gerçek şu ki, bazı manipülasyonlarla Plexus, noktalar ve çizgilerden çok daha fazlasını yapabilir. Plexus’un sürüm 3 ‘ü, daha fazla efekt ve geliştirmeyle birlikte yayınlanmıştır. Plexus da en sevdiğim araç, diğer karmaşık After Effects eklentilerinde de görmek istediğim bir şey olan, Plexus Nesne Panelidir (Plexus Object Panel).

06. PQ FUI Toys 2

 • Fiyatı: 49$

PQ FUI Toys 2, bir projeye hızlı bir şekilde süslü UI grafikleri eklemeniz gerekiyorsa hayat kurtarıcıdır. Bu After Effects eklentisi, UI tasarımınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz çok çeşitli küçük hareketli grafik öğeleri sunar. Bu grafiklerin her biri kolayca düzenlenebilir ve zaman dar olduğunda büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilir.

07. Magic Bullet Colorista IV

 • Fiyatı: 199 $

Colorista, After Effects için popüler bir renk ve derecelendirme aracı olarak yıllardır var olan bir eklentidir. Sürüm IV ile Red Giant, işleri tamamen yeni bir seviyeye taşıdı ve herhangi bir beceri seviyesindeki renk uzmanları için hayati bir After Effects eklentisine dönüştürdü. Yeni bir renk düzeltme araç seti, çekimlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için gereken adımların yanı sıra birkaç tıklamayla mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu eklenti ile harika bir renklendirme iş akışının temelini oluşturabilirsiniz.

Ayrıca filmlerde kullanılan renk şemalarının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için Sinematik Renk Tasarımı Öğrenme | 5 Ortak Film Renk Şeması ile ilgili bölüme bakabilirsiniz.

08. Duik

 • Fiyatı: Ücretsiz

After Effects’in temel oluşturabilecek iyi bir rigging sistemi var, ancak Duik rigging sistemini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Kullanıcılar daha fazla gelişmiş animasyon çalışmaları için Duik’i tercih ediyorlar ve eklenti çok çeşitli projeler için animasyon omurgası olarak görülüyor. Ve Rainbox’ın geri kalan eklentileriyle birlikte tamamen ücretsiz.

09. Nodes 3

en iyi inanılmaz 13 node 3 after effects eklentisi
Nodes 3, saniyeler içinde gelişmiş animasyonlar oluşturmak için mükemmeldir
 • Fiyatı: 299 $

Nodes 3, gelişmiş 3D UI öğelerinden, 3D alanda manipüle edilebilen daha soyut öğelere kadar çok çeşitli görüntüler oluşturabilir. Bu AE eklentisinin tek dezavantajı, hala Windows desteği bulunmamasıdır. Ancak, Mac tabanlıysanız, kesinlikle Nodes eklentisi kontrol etmeye değer.

10. AfterCodecs

 • Fiyatı: 89,99 $

Birçok hareketli grafik sanatçısının karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, görüntüleri doğru formata nasıl kodlayacağıdır. Sorun birkaç faktörle daha da kötüleşti: Windows’a geçen sanatçıların sayısı ve Adobe’nin durdurulan QuickTime desteği, Apple’ın ProRes gibi popüler codec bileşenleri için düzensiz desteğe yol açtı.

Neyse ki AfterCodecs bir çözüm sunuyor. AfterCodecs, ProRes kodlamasını pencerelerde mümkün kılmanın yanı sıra 8K’dan büyük H264’leri dışa aktarma yeteneği gibi ekstra özellikler sunuyor. Hem Windows hem de Mac için kullanılabilir.

11. Saber

 • Fiyatı: Ücretsiz

Video CoPilot, en yenilikçi After Effects eklenti yaratıcılarından biri olarak iyi kazanılmış bir üne sahiptir. Ancak, eklentilerinin çoğu önemsiz bir fiyata geldiğinden, şirketin tamamen ücretsiz bir eklenti yayınladığını görmek harika. Saber, çok çeşitli amaçlar için son derece güçlü bir aydınlatma ve efekt aracıdır. Sadece ışık demeti oluşturmak için değil (örneğin… ışın kılıcı), aynı zamanda çok çeşitli hazır ayarlar ve katman maskeleriyle çalışma yeteneği ile birlikte gelir.

12. Lenscare

13 İnanılmaz After Effects Eklentisi lens flare after effects eklentisi 3dmadmax
Lenscare, CG ve video için ikna edici alan efektleri derinliği sağlar
 • Fiyatı: 199 $

Sanatçılar ve stüdyolar arasında evrensel olarak popüler hale gelen bir After Effects eklentisi varsa, Frischluft’tan Lenscare‘dir. Lenscare gerçekten iki eklentidir. FL Depth of Field, CG’de DoF oluşturma yükü olmadan CG’de gerçekçi bir alan derinliği oluşturmak için 3D oluşturmanın derinlik verilerini kullanabilir. Bu eklenti ile odak noktası ve derinlik miktarı canlandırılabilir. FL Odak Dışı, derinlik girişi olmayan daha hızlı bir sürümüdür. Güzel lens bulanıklıkları oluşturmak için Frischluft motorunu kullanır.

13. Stardust

 • Fiyat: 249 $

Stardust, uzun zamandır form ve partikül sistemleri oluşturmak ve 3D modellerle yeni görünümler kazandırmak isteyen After Effects sanatçıları için tercih edilmektedir.

Stardust, kullanıcıların diğer eklentilerde elde edilmesi neredeyse imkansız olan hareketli grafikleri oluşturmasını sağlayan düğüm tabanlı iş akışı sayesinde, After Effects’te parçacık sistemlerinde yepyeni bir paradigma yaratıyor. Çok çeşitli hazır ayarlar sunan Stardust, After Effect kullanıcısının hemen dikkatini çekmeyi başarıyor.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu