HaberlerVFX

En İyi 3D Filmler | 2019

Bu yıl vizyonda göreceğiniz en iyi 3D filmler listesini sizin için ortaya çıkarıyoruz.

Dijital görsel efektler sanatı, filmdeki gerçek anlamda herhangi bir şeyi yeniden yaratmanın mümkün olduğu noktaya kadar olgunlaştı (3d yüksek çözünürlüklü videolar). Hollywood yıllardır şaşırtıcı görsel efektli filmleri vizyona çıkartıyor, ancak 2019’un görsel olarak etkileyici sinema deneyimlerini izleyicilere yaşatabilmesi için çok emek ve para sarf etmesi gerekiyor.

Bununla birlikte, büyük bütçeli VFX stüdyolarının çıkarttığı projeler tek başına en iyi 3D film olma başarısını tek başlarına kazanmak için yeterli olamıyor. Bunun için en iyi yönetmenler ile çalışmak zorundalar.

Peter Jackson’ın Ölümcül Motorları, Spielberg’lerin BFG’sine veya Blade Runner 2049’a baktığınızda ünlü yönetmenlerin ciddi bir rekabeti söz konusu. İşte 2019’daki en heyecan verici yarışmacılardan ilk seçimimiz..

01. Alita: Battle Angel – Savaş Meleği

Yukito Kishiro’nun bu film uyarlaması 2018 listemizdeydi, ancak bu yılın şubatına kadar ertelendi. İlk baştaki trailer ile verilen tepki oldukça bastırılmış olmasına rağmen, James Cameron ve yapımcı Jon Landau’nun filmle bağlantılı olması ve dümende Robert Rodriguez in olması ile Alita’nın büyük gözlü görünüşü ve farklı hikayesi ile birlikte önemli bir başarıya imza atıldı.

Şimdi en iyi stereo 3D ve akıllara durgunluk veren bir bilim-kurgu türü dönüm noktası olarak selamlanıyor. Adlandırılmış savaşçı cyborg, Weta Digital tarafından ele alındı ​​ve bu 200 milyon dolarlık CG festivalinde DNEG, Framestore ve MPC ile muhteşem gelecek şehir manzaraları ile inanılmaz etkileşimler yaratmayı başardı.

02. Dumbo

Jon Favreau’nun 2016’daki The Jungle Book’a yeniden yükselişinin baş döndürücü başarısı. Disney ve CG ile birlikte 2016 da ki karakterleri, canlı karakter özelliği kullanarak yeniden oluşturdu. Framestore, MPC, RodeoFX ve Rise Visual Effects Studios’un da içerisinde olduğu bu büyük proje uçan bir filin, kalplere etki eden etkileyici bir hikayesi olarak adlandırılabilir. Tim Burton’ın yönetmenliğini üstlendiği Dumbo, vizyona DNEG’in 3D canlandırmasını en iyi şekilde sunuyor.

Bebek fil uygun bir şekilde sevimli görünüyor. Özellikle palyaço makyajı ile ve her zaman olduğu gibi, gerçekçi CG canlılarının canlı eylemle birleşimi kusursuz. Dumbo bu yıl en iyi 3B filmlerden biri olacağından ve seyrederken göz yaşlarını tutamayacağından eminiz.

03. How to Train Your Dragon: The Hidden World – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya

1995 yılında Toy Story ‘nin ortaya çıkışından bu yana, uzun metrajlı CG animasyonu patlaması yaşandı (yaklaşık 400 film). Bazıları iyi, bazıları kötü olsa bile, neyse ki Dreamworks’ün hikaye anlatımı, duygu, mizah ve farklı kurgu tasarımını birlikte, yansıttığı Ejderhanı Nasıl Eğitirsin karşımıza çıktı. Üçlemenin final hikayesi; Hiccup’ı Night Fury ejderhası ve Toothless ile diğer ejderhalar için güvenli bir sığınak olan efsanevi Gizli Dünya’yı bulma arayışında buluştu.

Dreamworks ‘ün animasyon kalitesi, enfes ortamlar, atmosferik aydınlatma ve Trialer deki hoş volümetrik efektler ile kanıtlandığı gibi, uzun zamandır iş dünyasında en iyiler arasında yer aldı.

04. Kaptan Marvel

Marvel Sinematik Evrendeki (MCU) 21. film ve Franchise’ın ilk kadın lideri olma ünvanını taşıyor. Kaptan Marvel’in kostümünü en son giyen karakter olan Carol Danvers karakterini Brie Larson canlandırıyor.

Danvers, ABD Hava Kuvvetleri savaş pilotu ve asil uzaylı savaşçılardan oluşan bir grup olan Kree’nin bir üyesi olduğunu ve galaktik bir çatışmaya karıştığını keşfetti. 1995 yılında belirlenen en büyük zorluklardan biri, her zamanki gibi LolaVFX tarafından işlenmekte olan Samuel L. Jackson (Nick Fury) ve Clark Gregg’in (Ajan Phil Coulson) yaşlanmaması çalışmalarıdır.

Danvers, kim olduğunu anladıktan sonra film, uzaylı kalelerin istilası, patlayıcı uzay savaşları ve süper kahraman destekli dövüşler ile hızlanır.

Kaptan Marvel; ILM, Framestore, Animal Logic, Scanline VFX ve Digital Domain’in yeteneklerini kullanan büyük bütçeli (152 milyon $) bir 3D filmdir.

05. Avengers: Endgame – Yenilmezler: Son Oyun

Avengers’ın felaketi sona erdikten sonra: Infinity War, süper kahramanlara geçici bir ilgi duyan herkes, MCU’daki 22. filmi bekliyor. Tamamen CG varlıkları olarak gösterilen oyuncu kadrosu ve Avengers’ı uzaya götüren hikaye, iç mekan, paralel boyutlar ve mistik alemlerle dinamik bir VFX vitrini olacağından emin olabilirsiniz. Film nisan ayında çıkıyor.

Büyük üreticilerin tümü, DNEG, Dijital Domain, ILM, Weta Dijital, Framestore ve Cinesite ile bu büyük projede yer aldı. Marvel, merakla beklenmedik sonun hikayesini yazma konusunda biraz sıkıntıya girmiştir, bu nedenle hangi şirketin neyin üzerinde çalıştığını söylemek zor, ancak şüphesiz Weta ve Digital Domain kötü niyetli Thanos’u hayata geçirme konusundaki mükemmel çalışmalarını değiştireceklerdir.

06. Hellboy

Guillermo Del Toro ve Ron Perlman artık dahil olmayabilir, ama en azından Hellboy geri döndü. Bu sefer kırmızı makyajdaki Stranger Thing’de ki David Harbour’u uygun bir şekilde şeytani görünüyor. Hikaye, insanlığın yok edilmesine bağlı bir ortaçağ büyücüsünü durdurma görevi.

MR da dahil olmak üzere X, Ritim, Ton Stüdyoları, RISE, World Wide FX gibi bir grup VFX stüdyosu var. Ayrıca, daha küçük birkaç birim, duman, ateş ve kanda Onirikal Studios ve CG karakter görevlerinde bulunan Nu Boyana FX dahil olmak üzere çeşitli CG canavarları, ortamları ve efektleri sağlamak üzere sıralanmıştır.

Yeniden başlatma çok eğlenceli görünüyor, umarız korku sahneleri daha fazla takdir edilmeyi hak edecek kadar başarılı olmuştur.

07. Pokémon: Dedektif Pikachu

Şaşırtıcı bir şekilde tüylü ve Amerikan aksanıyla konuşuyor (Tam olarak Ryan Reynolds), bu yüzden hardcore Pikachu hayranları fragmanın etkileşimi tarafından biraz şaşırmış olsa da, film çok eğlenceli görünüyor.

MPC ve Framestore, Galaxy’nin Roket Rakun Muhafızları için geliştirilen teknoloji ve teknikleri kullanarak çeşitli Pokémonları hayata geçiriyor.

Ryme City, hepsi sanal ortamlar ve canlı oyuncularla kusursuz bir şekilde harmanlanmış gerçekçi cep canavarlarıyla doludur. Film Paddington’un zekâsını ve çekiciliğini yakalayabilirse, başka bir Framestore başyapıtı olarak, her yaştan Pokémon a kendilerini adamış izleyiciler için eğlenceli bir yolculuk olacaktır.

08. Aladdin

Kral Arthur: Kılıcın Efsanesi olan dağcıya rağmen, Guy Ritchie, muhtemelen kariyerinin bu en büyük filmi için yönetmen koltuğuna geri döndü. Çok sevilen Disney animasyon filmi, Will Smith ve ILM nin sihirli öyküsünden ve tekniklerinden esinlenildi.

Filmin fragmanı bilgi konusunda oldukça aydınlık olsa da, eğer hikaye orjinaline sadık kalırsa, Aladdin, Ebu’nun kleptomaniac maymunu, Genie ve uçan halının antikleri ile birlikte gerçekten muhteşem sahneler vaat ediyor.

Aladdin’in mayıs ayında vizyona girecek bu büyülü macerasını ve harikalar mağarasına bir kez daha girmesini dört gözle bekliyor olacağız.

09. Godzilla: Canavarların Kralı

Sonunda, VFX ile doğru bir şekilde doldurulmuş bir fragman karşımızda. Yeni Godzilla filmi, dünyanın en sevdiği Kaiju’nun Mothra, Rodan ve üç başlı Kral Ghidorah’la olan düşmanı ile birlikte savaşmasını içeriyor.

Film de şehir genelinde tahribata yol açan gökdelen boylu canavarların sahnelerinde bekleyeceğiniz gibi, filmde MPC, DNEG, Metod Stüdyoları, Rodeo FX ve Raynault VFX gibi birçok şirketin emeğini barındırıyor.

Millie Bobby Brown ilk uzun metrajlı filmini tanıtıyor ve film, muazzam savaş “devleri” inden, devasa yıkım ölçeğine kadar her açıdan canavarlar ile dolu. Felaket senaryoları ve epic VFX hayranları için mutlaka görülmesi gereken bir şey.

10. Dark Phoenix – Karanlık Anka kuşu

X-Men Franchise’ı 2016’nın Apocalypse’sinden beri aralarında oldu, ancak bu yıl iki ayrı bölümle geri döndü: Dark Phoenix Saga’nın bu uyarlaması, ayrıca dizinin korku temalı bir uzantısı olan The New Mutants’ın türü Ağustos da vizyona girecek.

Kıyamet olaylarından on yıl geçtikten sonra, genç bir Jean Gray (Game of Thrones ‘Sophie Turner) telekinetik güçlerini serbest bırakan ve uzaylı bir şekil değiştiricinin ilgisini çeken birisi haline geliyor.

Projedeki lider şirketler; MPC, Rising Sun Pictures, Rodeo FX, Soho VFX, Pus Scanline VFX’in simülasyon görevlerini birbirlerini yedeklenmesi ile Dark Phoenix’i destekliyor. İlk bölümü çok fazla etki yaratmamasına rağmen Dark Phoenix’in vizyonda daha fazla etkisinin olacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu