incelemeVFX
Trend

En iyi Video Düzenleme Uygulamaları 2020

Amatörler veya profesyoneller için iş yapacak en iyi video düzenleme uygulamaları listemizi oluşturduk. Hadi bu video düzenleme uygulamalarının ne olduğuna birlikte bakalım.

En iyi video düzenleme uygulamaları, profesyonel görünümlü videoları düzenlemek ve oluşturmak için güçlü ve pahalı bir PC’ye ihtiyacınız olmadığını gösteriyor. İhtiyacınız olan tek şey akıllı telefonunuz yada tabletiniz ile birlikte hayal gücünüz ve biraz da beceridir.

Videolarınız da kullanmak için ekranlarınızdan kayıt almak istiyorsanız, 2020’nin en iyi ekran kayıt programları bölümümüze göz atmayı unutmayın.

En iyi video düzenleme uygulamaları daha küçük, dokunmatik ekranlı cihazlar için yapıldığından, kullanıcı dostu oldukları anlamına gelir, bu nedenle başlamak için kılavuzlara dökmenize veya tutorail’ları izlemenize gerek yoktur.

Bunun yerine, sezgisel araçları sayesinde, videolarınız üzerinde zaman harcayarak mükemmel görünümlü videolar oluşturabilirsiniz. Başka bir avantajı ise, en iyi video düzenleme uygulamalarının PC ve Mac’lerde benzerlerinden çok daha ucuz olması ve doğru uygulamanın videoyu, nerede olursanız olun sürekli olarak değiştirilebilen ve geliştirilebilen parlak ve profesyonel görünümlü kliplere dönüştürülmesini sağlayabilmenizdir.

Burada seçtiğimiz uygulamalar, hem sezgisel arayüzleri hem de güçlü araçları birleştirerek video düzenleme yolculuğunuza başlamak için ideal bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Ancak, daha fazla çeşitlilik içeren bir programa ihtiyacınız varsa, video düzenleme programı bölümümüze göz atabilirsiniz.

01. Adobe Premiere Rush (çapraz platform)

video duzenleme uygulamaları 2020
Premiere Rush, kısa videolar için ücretsizdir ve en iyi video düzenleme uygulamaları arasında ilk sırada yer alır.

Kısa videolar için en iyi video düzenleme uygulamaları listemizin ilk sırasında Adobe Premiere Rush yer alıyor.

Platform: iOS, Android, Windows, MacOS | Çok kanallı: Evet | Doğrudan YouTube’a aktarın: Evet | 4K desteği: Evet

Platformlar arası iletişim
Ücretsiz
Yazılım profesyonel değil

Dürüst olmak gerekirse, ilk bakışta Premiere Pro, After Effects ve Audition gibi profesyonel video düzenleme yazılımları biraz korkutucu olabilir. Bu araçlar ne kadar güçlü olursa olsun, kesinlikle önemli bir öğrenme eğrisi vardır. YouTube, Snapchat veya Instagram Hikayeleri için hızlı video oluşturmak isteyen yeni başlayanlar, genellikle daha kolay bir şey ararlar. Bu nedenle geçen Ekim ayında Adobe, video klipleri hızlı bir şekilde işlemek ve bir sosyal ağa yüklemek isteyen herkes için özel olarak tasarlanmış Premiere Rush’ı çıkartmıştı.

IOS, Android ve masaüstünde ücretsiz olarak sunulan uygulama, kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Büyük simgeler ve paneller içeren basitleştirilmiş bir arayüze sahiptir. Özellikle dokunmatik ekran kullanımı için harika. Ve kullanmaya başladığınızda, sürükleyip bırakarak zaman çizelgesine video ekleme veya arka plan müziğinde karıştırma gibi tipik görevleri, minimum tıklama sayısı ve sezgisel içeriği sayesinde kolaylıkla ve sorunsuz yapabilirsiniz. Bu sayede en iyi video düzenleme uygulamaları listemizde ilk sıraya yerleşmeyi hak ediyor.

Premiere Rush uygulaması, düzenleme için dört video ve üç ses parçasını birlikte sunuyor. Beklediğiniz gibi, dışa aktarma seçenekleri Snapchat, Instagram, Facebook, Twitter ve Vimeo dahil olmak üzere duyduğunuz her sosyal medya platformu için optimize edilmiştir. Alternatif olarak, videoyu bilgisayarınıza yada cihazınıza aktarabilir veya buluta kaydederek tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Genel olarak, bu araç hiçbir şekilde Premiere Pro kadar güçlü değildir ve Adobe Premiere Rush ile Adobe Premiere Pro’da ki gibi yapılabilecek düzenlemeleri yapmanız mümkün görünmemektedir. Ancak, nispeten kısa ve basit çevrimiçi videoları bir araya getiriyorsanız, ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Ayrıca, Creative Cloud entegrasyonu sayesinde, kaydedilen Rush projenizi Premiere Pro’da her zaman açabileceğinizi ve Adobe Premiere Rush yerine Pro’da ayarlayabileceğinizi unutmayın.

02. GoPro Uygulaması (çapraz platform)

en iyi video düzenleme yazılımları
Bir GoPro’nuz varsa, bu video düzenleme uygulamasını deneyin (Resim kaynağı: GoPro)

En iyi video düzenleme uygulamaları listemizin ikinci sırasında bulunan GoPro uygyulaması ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenleyin ve sonuçların keyfini çıkarın.

Platform: iOS, Android, Windows, MacOS | Çok kanallı: Evet | Doğrudan YouTube’a aktarın: Evet | 4K desteği: Hayır

20’den fazla tema arasından seçim yapın
Şarkıları çekimle senkronize etme
Minimum kontrol
Şablonlar düzenlenemiyor

Bir GoPro’nuz varsa GoPro uygulaması tam sana göre olabilir. GoPro uygulaması, birkaç tıklamayla çekimlerinizi otomatik olarak içe aktarmanızı ve müzikle senkronize edilmiş videolar oluşturmanızı kolaylaştırır. Videolarınıza fotoğraf ve zaman atlamalı diziler ekleyebilir ve ne kadar iyi ve ne kadar hızlı gittiğinizi göstermek için göstergeler ve grafikler ile arkadaşlarınızı etkileyebilirsiniz.

YouTube ve Facebook’ta paylaşmak için video klipler oluşturun ve görüntüleyenlerin klibinize göz atmasını isteyecek ideal yüksek kaliteli fotoğrafı bulmak için kare kare geçin. GoPro Plus’a abone olursanız, çok çeşitli ekstra film müziklerine erişebilirsiniz ve herhangi bir yerde düzenlemek için otomatik olarak fotoğraf ve videolarınızı buluta yükleyebilirsiniz.

03. LumaFusion (iOS)

en iyi video düzenleme yazılımı
En iyi video düzenleme uygulamaları arasında olan LumaFusion, iPad’inizde profesyonel çalışmalar yapacak kadar güçlü

LumaFusion iOS için en profesyonel video düzenleme uygulaması. En iyi video düzenleme uygulamaları listemizde üçüncü sırada yer alıyor.

Platform: iOS | Çok kanallı: Evet | Doğrudan YouTube’a aktarın: Evet | 4K desteği: Evet

Güçlü özellikler
Kolay arayüz
Ücretsiz değil
iCloud senkronizasyonu yok

IPhone veya iPad’inizde profesyonel düzeyde düzenleme uygulaması arıyorsanız, LumaFusion açıkçası şehirdeki tek oyuncu.

Hareket halindeyken çekim yapmak isteyen mobil gazetecilere, film yapımcılarına ve video yapımcılarına yönelik olarak, fotoğraflar, videolar, başlıklar ve grafikler için kolay düzenleme vaadi sunuyor. Ayrıca müzik ve ses efektleri için ekstra özellikleri beraberinde sunuyor. Final Cut Pro kullanıcılarının aşina olacağı bir ara yüze sahip.

4K UHD için destek veren LumaFusion, ekleme veya üzerine yazma yeteneği, anahtar kare, renk düzeltme, dışa aktarma üzerine 25 fps’de PAL için tam destek veriyor. Özellikli bir ses mikseri sunan LumaFusion ayrıca inanılmaz derecede zengin özelliklere sahip. Kayıpsız dışa aktarma, dikey video desteği, gelişmiş başlık oluşturma araçları ve daha fazlasını bulabilieceğiniz bir uygulama.

Yine de, LumaFusion’un cihazlar arasında henüz bir senkronizasyona sahip olmadığını unutmayın, bu nedenle iPhone’unuzda düzenlemeye başladığınızda ardından iPad’inizde devam edemezsiniz.

04. KineMaster Pro (Android)

en iyi video düzenleme yazılımı
Kinemaster Pro, en iyi video düzenleme uygulamaları arasında Android cep telefonunuz için zengin özelliklere sahip, çok kanallı düzenleyici sunar

En iyi video düzenleme uygulamaları listemizde bulunan Kinemaster Pro Android için en profesyonel video düzenleme uygulaması.

Platform: Android | Çok kanallı: Evet | Doğrudan YouTube’a aktarın: Evet | 4K desteği: Evet

Zengin özelliklere sahip
Çok kanallı düzenleme
Ücretsiz sürüme filigran ekler

KineMaster Pro Android için profesyonel seviyede, bir video düzenleme uygulamasıdır. Birden çok video katmanının desteklenmesi, çok parçalı ses desteği, video klipleri ve katmanları hasas ayrıntı düzeyinde kırpma özelliği, görüntü ve ses işleme özelliklerinin yanı sıra bir çok özelliği içerisinde barındırır.

KineMaster Pro ayrıca anında düzenleme ve önizlemesi ile, renkli LUT filtreleri, hız kontrolleri, chroma key birleştirme ve 3D geçişler sunar. KineMaster Pro’yu indirmek ücretsizdir, ancak bununla birlikte videolara filigran eklediğini ve KineMaster Pro da fligranın kaldırılması için bir abonelik almanız gerektiğini unutmayın.

05. iMovie (iOS)

imovie iso en iyi video düzenleme uygulamaları
En iyi video düzenleme uygulamaları arasında yer alan iMovie, ios cihazlarla birlikte ücretsiz olarak verilir, bu yüzden bunu da deneyebilirsiniz

iOS platformu kullanan Appale cihazları için imovie, en iyi ücretsiz video düzenleme uygulaması. En iyi video düzenleme uygulamaları listemizde beşinci sırada yer almaktadır.

Platform: iOS | Çok kanallı: Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktarma: Evet | 4K desteği: Evet

Bedava
Kullanımı kolay
iOS için en güçlüsü değil

iMovie, Apple’ın kendi video düzenleme uygulamasıdır ve bir süredir yeni Apple cihazlarıyla ücretsiz olarak verilmektedir. Luma Fusion kadar güçlü olmasa da, iMovie, görüntüleri düzenlemeyi, müzik, seslendirme ve fotoğraflar eklemeyi kolaylaştıran temiz, sezgisel bir arayüze sahip bir video düzenleme uygulamasıdır.

İlk olarak 2010’da başlatılan uygulamanın en son sürümü iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air 2, iPad Pro ve sonrasında çıkan yeni nesil cihazları da desteklemektedir. Videoları iCloud sürücüsüne kaydedebilir, AirPlay aracılığıyla bir Apple TV’ye aktarabilirsiniz ve tüm verileriniz, Apple Fotoğraflar, Mail ve Mesajlar ile güzel bir şekilde bütünleşir.

Profesyonel video düzenleme için iMovie’yi tavsiye edebiliriz. Çünkü kolay ve anlaşılır ara yüz, kısa, iyi görünümlü bir videoyu çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. iMovie iPhone’unuzla ücretsiz olarak geldiğinden, denemek için bir şans verebilirsiniz.

06. FilmoraGo (Android)

en iyi video düzenleme uygulamaları
FilmoraGo, ödemeye zorlayacak gizli numaralar olmadan kullanımı ücretsizdir

FilmoraGo, Android için en iyi ücretsiz video düzenleme uygulaması.

Platform: Android | Çok kanallı: Hayır | Doğrudan YouTube’a dışa aktarma: Evet | 4K desteği: Hayır

Bedava
Filigran yok
Çok kanallı düzenleme yok
4K desteği yok

Dik bir öğrenme eğrisi olmayan, çevrimiçi videoları düzenlemenin basit ve pratik bir yolunu arayan bir Android kullanıcısıysanız, Filmarago denemeye değerdir. Kullanımı çok kolaydır ve çeşitli temalı filtreler ve efektler sayesinde videolarınızın etkileyici bir şekilde profesyonel görünmesine yardımcı olabilir.

Masaüstü kardeşinden farklı olarak, indirmek de ücretsizdir ve düzenlediğiniz videolara filigran eklemez. Klibinize bir zaman sınırı koymaz, bu yüzden denemeye değer. Kuşkusuz, şarkılar ve efektler gibi bazı uygulama içi satın alımlar mevcut, ancak videolarınız onlarsızda mükemmel bir şekilde oluşturulabilir.

07. Apple Clips (iOS)

en iyi video düzenleme uygulamaları
Apple Clips, tüm aile için eğlenceli video düzenleme olanağı sunar

Apple Clips, çocuklar ve aileler için en iyi video düzenleme uygulaması.

Platform: iOS | Çok kanallı: Hayır | Doğrudan YouTube’a dışa aktarma: Evet | 4K desteği: Hayır

Bedava
Aileler için eğlenceli
“Ciddi” bir uygulama değil

Apple Clips, filtreler, animasyonlu metin, müzik, emoji ve çıkartmalarla video mesajı oluşturmanıza ve göndermenize veya video hikayeleri anlatmanıza olanak tanıyan eğlenceli bir uygulamadır.

Öncelikle çocuklara ve ailelere yönelikti ve Star Wars ve Disney’den karakterleri içeriyordu ve daha önce bu listeye dahil etmeyecektik. Ancak, uygulamanın son güncellemesi, ciddi bir video düzenleme uygulaması olmaya biraz daha yakın hale geldi.

En son özellikler arasında daha çeşitli paylaşım seçenekleri bulunuyor. Videoları AirDrop veya e-posta yoluyla paylaşabilir, kaydebilir veya bulut depolama hizmetlerine yükleyebilirsiniz. GarageBand’de şarkı oluşturma ve bunları doğrudan yeni veya mevcut videolara ekleme yeteneği de sunuyor. Ayrıca videolarınıza retro video kamera görüntüsü vermek için yeni bir kamera filtresi de mevcut.

08. Filmmaker Pro (iOS)

en iyi video düzenleme uygulamalası
Filmmaker Pro, chroma anahtarlama ve video derecelendirme gibi harika özellikler sunar

Bazı benzersiz özelliklere sahip profesyonel düzeyde video düzenleme uygulaması.

Platform: iOS | Çok kanallı: Hayır | Doğrudan YouTube’a dışa aktarma: Hayır | 4K desteği: Evet

Video derecelendirme
Yeşil ekran desteği
Çok kanallı düzenleme yok
en iyi özellikler ücretli

Filmmaker Pro, iPhone’unuzda profesyonel düzeyde video düzenleme için iyi bir seçimdir. 30 mükemmel filtre ile birlikte gelir. 17 video geçişi ve Odyometre destekli seslendirme ile birlikte gelir. Video derecelendirme, mükemmel yeşil ekran desteği, metin yer paylaşımlarınız için yaklaşık 200 farklı yazı tipi ve chroma keying gibi gelişmiş araçları içerisinde barındırır.

Yine de, bu listedeki birçok araç gibi, uygulamanın ücretsiz olarak indirilebildiğini, ancak size tam özellik setini sağlamadığını unutmayın. Ayrıca videolarınızı filigran eklediğinden, bunları kaldırmak istiyorsanız aylık veya yıllık bir aboneliğe ihtiyacınız olacaktır.

09. Power Director (çapraz platform)

en iyi video düzenleme uygulamalaları
Power Director, kliplerinize arka plan müziği ve ses efektleri eklemenizi sağlar

Hem Android hem de iOS için sağlam, orta düzey video düzenleme uygulaması.

Platform: Android, Windows Phone, iOS | Çok kanallı: Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktarma: Evet | 4K desteği: Evet (uygulama içi satın alma ile)

Çoklu düzenleme
Arka plan müziği ekleme
Ücretsiz sürümde filigranlar
Ücretsiz sürümdeki reklamlar

Cyberlink’in PowerDirector’u , iOS için de mevcut olsa da, iMovie’nin Android bir eşdeğeridir. Uygulamanın kullanımı kolay ara yüzü, sahnelerinizi bir zaman çizelgesinde düzenlemenize ve başlık eklemenize olanak tanır. Ayrıca iyi bir efekt seçimi, arka plan müziği ve seslendirme ekleme yeteneği ile birlikte bir fotoğraf kolajı oluşturma ve yavaş çekim desteği de vardır.

Ücretsiz sürümün dezavantajı, videolarınıza filigran eklemesidir. Ancak bir kerelik 5 $’a uygulamayı satın alırsanız fligran kaldırılır.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu